10. úno, 2018

IZRAEL NEWS: Na migranty cukr a bič!

Tak jako jsem já sám zastáncem politiky cukru a biče, tak se nyní předvedl i Stát Izrael v souvislosti s migrační krizí, kterou taky trpí, byť ne v tak hrozivé formě jako evropské státy.

Do Izraele odešli tisíce afrických migrantů přes egyptskou hranici a různými dalšími cestami. Egyptská hranice sice byla zatarasena plotem, ale do doby, než se tak stalo se do Izraele, dostalo 60 tisíc migrantů, z nichž už se 20 tisíc podařilo vyhostit.

Nyní se Stát Izrael rozhodl říct „dost!“ této otřesené a neudržitelné situaci. Ta je pro něho o to horší, že jde o stát, který má velikost Moravy, je ze všech stran obklíčen potenciálními nepřáteli a nemá dostatek bydlení pro vlastní lidi. Proto je nucen uchýlit se k řešení ve stylu cukru a biče. Izraelská vláda vyčlenila 40 tisíc běženců, primárně dospělí muži, k tomu, aby opustili Izrael a dala jim velice luxusní podmínky.

Každý z migrantů, který dobrovolně opustí Izrael, obdrží 2,800 eur (přes 70 tisíc Kč) a letenku. Na druhou stranu, migranti, kteří odmítnou opustit Izrael, budou zatčeni a uvězněni. Izrael zároveň zaplatí 5 tisíc dolarů za každého migranta, kterého přijmou státy jako Rwanda a Uganda.

Největší část migrantů pochází ze Súdánu a Eritree. Levičácké izraelské skupiny a noviny jako Haaretz a Times of Israel už vřískají, že to nejde, že to nebude fungovat, ale všechno jde, když se chce a Stát Izrael vymyslel brilantní a originální postup v otázce migrantské krize. Hodně štěstí, Izraelci, v boji s ilegální imigraci. Kéž by se od Vás evropské státy poučily, místo, aby na Vás útočili svou propagandou. 

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 10.2.2018