6. kvě, 2018

IZRAEL NEWS: Mahmúd Abbás, aneb potrefená husa nejvíc kejhá!

Vůdce palarabského režimu na východním břehu Jordánu, Mahmúd Abbás, se nechal slyšet, že viníkem holocaustu jsou Židé...

Prohlásil, že společenská role Židů, lichva a bankéřství, vedli k holocaustu v Evropě, k masovému vyvraždění Židů. Nutno říci, že toto jeho prohlášení už narazilo, i u některých liberálů jako jsou New York Times, či někteří bývalí činitelé Obamovi administrativy. I jinak antisemitská Evropská unie odsoudila toto prohlášení. NYT napsalo, že to jsou snad jeho poslední slova jako vůdce palestinského režimu. Nějaké ubohé, sprosté a vylhané prohlášení palarabského předáka by mě za jiných okolností nechalo klidným (ostatně Abbás už dříve zpochybňoval holocaust), kdyby to nebyli právě palarabští vůdci, kteří měli svůj významný podíl na vykonání největší genocidy v dějinách, holocaustu.

Mluvím nyní o jedné z největších a nejodpornějších islámských zrůd 20. století, velkém
jeruzalémském muftím Mohammedu Aminu al-Hussajnovi. Amin al-Hussajn byl jeruzalémským
muftím v letech 1922, až 1937 (fakticky do r. 1948), ale jeho nejvýznamnější role se ukázala za Druhé světové války. Od nástupu Hitlera k moci aktivně šířil nacismus v islámském světě. V roce 1941 se Amin al-Hussajn sešel s Adolfem Hitlerem, Joachimem von Ribbentropem a Heinrichem Himmlerem. Při této příležitosti prohlásil, že „Arabové jsou přirození přátelé Němců, protože mají společného nepřítele v Angličanech, Židech a komunistech“.

Byl to právě Mohammed Amin al-Hussajn, kdo přispěl svým dílem do rozpoutání
šestimiliónové genocidy evropského židovstva. Nacisté měli s evropskými Židy více plánů. Kromě vyhlazení, či masové deportace na Madagaskar, se počítalo i s variantou vysídlení Židů do Palestiny.
Za tímto účelem jednal Hitler s al-Hussajnem. To zopakoval v roce 1943, když už bylo nacisty
vyvražděno tři milióny Židů a Hussajn o tom byl osobně spraven Himmlerem. V červnu 1943, na
návrh maďarského ministerstva zahraničí, které chtělo zachránit Židy jejich vysídlením do Palestiny, al-Hussajn kategoricky odmítl tuto možnost, se slovy, že je lepší, aby Maďarsko poslalo Židy do koncentračních táborů. Odmítl umožnit vysídlení 4,000 židovských dětí z Bulharska, Rumunska a Maďarska do Palestiny, přestože věděl, jak dopadnou. V listopadu 1943 al-Hussajn píše „Je povinností všech mohamedánů, a zejména Arabů, vyhnat Židy z arabských a mohamedánských zemí. Německo bojuje proti našemu společnému nepříteli, který utiskuje Araby a mohamedány v mnoha zemích. Je velice jasné, že je nutné pro Židy najít definitivní řešení jejich hrozby, které ukončí existenci metly, kterou Židé představují ve světě!“ Jeruzalémský muftí byl navíc štědře placen nacisty. Za to, že vyzýval k vyhlazení Židů, že nechal formovat Palestinskou legii SS, že podporoval teroristické útoky proti Židům a Britům, dostávala od Němců, převedeno na dnešní peníze, sumu 12 miliónů dolarů.

Mohammed Amin al-Hussajn, ale nebyl ojedinělým extrémistou. Nacismus se dramaticky
šířil napříč arabským světem. Mnoho jeho příznivců se později dostalo do významných funkcí, včetně egyptského prezidenta Násira, který podporoval nacisty za Druhé světové války. A sám al-Hussajn vycházel při šíření konečného řešení židovské otázky z islámu. Abú Huraira, nejcitovanější a nejautoritativnější tvůrce sunnitských hádisů a Mohammedův společník, prohlásil, že „Soudný den přijde, až Arabové rozdrtí Židy. A toho dne, každý strom, za kterým se bude Žid schovávat, prohlásí:

„Za mnou je Žid! Zabij ho!“ Toto staré islámské provolání nechával al-Hussajn rozšiřovat mezi
bosenskými muslimy, jejichž jednotky měli na svědomí vyvraždění 90% bosenského židovstva.

Al-Hussajnova kariéra skončila po Druhé světové válce. Jordánský král Abdulláh, pod jehož
správu spadal jeruzalémský muftí, nechal al-Hussajna sesadit. Řadu let se nesměl vrátit do Jeruzaléma, ale tento zákaz byl odvolán Abdulláhovým vnukem Hussajnem, otcem současného jordánského krále. Roku 1974 al-Hussajn umírá v libanonském exilu. Židovská vláda, která sedm let předtím osvobodila Jeruzalém od Jordánců, neumožnila pohřební tohoto válečného zločince v Jeruzalémě. Posmrtně byl al-Hussajn ztrestán libanonskými křesťanskými milicemi, které zničily jeho hrob, a vydrancovali jeho vilu.

Jak vidíte, Abbás není ničím jiným, než pokračovatelem al-Hussajna, stejně jako jeho
následovníky jsou Fatah, Hamás a dalších podobné skupiny, které dnes vyvěšují nacistické vlajky v Gaze a na hranicích s Izraelem.

Proto boj proti palestinskému režimu je bojem proti fašismu a nacismu. Proto je nutné vyzvat
radikálně levicové antifašisty, aby se postavili do společného boje proti palestinskému fašismu a nacismu, který přispěl k holocaustu! Pokud jsou skutečnými antifašisty, postaví se proti Abbásovi, proti Hamásu a proti dalším podobným skupinám.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 6.5.2018