16. kvě, 2018

IZRAEL NEWS: Jeruzalém opět sídlem židovského národa, příležitost pro arabské národy

14. květen 2018 se zapsal do historie lidstva dvěma událostmi. Konala se ceremonie na
uvítání budoucího velvyslanectví Spojených států amerických v Jeruzalémě, která definitivně ztvrdila přesun tohoto velvyslanectví do hlavního města Izraele...

Druhá událost byl útok palestinských džihádistů na izraelské hranice. Izraelským bezpečnostním složkám se podařilo v krátké době zabít nejméně 55 teroristů a ozbrojenců útočících zápalnými lahvemi, kamením, praky, katapulty, trhavinami a zapálenými pneumatikami na izraelské hraniční přechody.

Než někdo začne odsuzovat Izrael za jeho boj s terorismem, měl by si uvědomit, že kdyby
tohle palestinští teroristé udělali na hranici s Egyptem, z Gazy by nezůstal kámen na kameni, a
„Palestinci“ by ještě s láskou vzpomínali na Izraelce.

Spojené státy americké v čele s Donaldem Trumpem a Stát Izrael v čele s Benjaminem
Netanjahu, poskytl nyní, v těchto dnech všem arabským státům jedinečnou možnost k restartování vztahů a navázání přátelství se Státem Izrael. První to pochopili Jordánci, kteří už před lety navázali styky a spolupráci se Státem Izrael, která se jim dodnes vyplácí, i tím, že Izrael poskytuje Jordánsku moderní technologie a výhodné obchodní dohody. Vztahy s Egyptem se začali normalizovat za al- Sisiho vlády, ale stále, ještě jsou napjaté. Dokonce i saúdskoarabský princ, jakkoliv mohou být jeho motivy pochybné, už vyzval palestinské Araby, aby začali být vstřícní vůči mírovým snahám, nebo přestanou být bráni vážně.

Zároveň je důležité zmínit, že spojenci Izraele v Evropě nemlčí a stojí po boku židovského
státu. Česká republika, Maďarsko a Rumunsko zablokovali antisemitskou rezoluci Evropské unie, která kritizovala přesun amerického velvyslanectví do Jeruzaléma. EU se k tomu už nesčetněkrát vyjádřila, stojíce na straně neomarxistických a neonacistických antisemitů, ale přesto opět provokuje. Fakt, že Maďarsko podpořilo blokaci této rezoluce jen dokazuje, že zprávy o maďarském antisemitismu jsou lživé a vyprodukované sorosovskou propagandou.

Gratulujeme Státu Izrael k jeho historickému úspěchu, který snad brzy podpoří i další státy, a
přejeme hodně štěstí a odvahy izraelským hraničním divizím, zejména 143. teritoriální divizi „Ohnivá liška“. Vyzýváme palestinské Araby k ukončení násilností a vraždění, které způsobili smrt 55 - 60 lidí. Přestože to byli teroristé a vzbouřenci, jejich život mohl být plodnější, úspěšnější a lepší, kdyby je Hamás nenahnal na jatka.

Autor: 7Republika.cz, Praha, ČR, 16.5.2018