4. dub, 2018

BRNO + NEWS: BRNOPAS se nevyplatí a co s tím

Turistická sezóna pomalu začíná a slevové karty BRNOPAS jsou předražené. Přečtěte si, co navrhujeme...

Město Brno prostřednictvím své organizace TIC BRNO prodává od konce listopadu 2017 turistické slevové karty BRNOPAS. Za první tři měsíce se však prodalo pouhých 12 karet BRNOPAS. Náklady na rozběh a chod systému slevových karet činí ke 14. 3. 2018 celkem 619 tisíc Kč.

Průměrná sleva, kterou uživatel karty BRNOPAS získá, činí 34 Kč na jednu návštěvu zařízení (muzeum apod.) zařazeného do slevového programu (vynechali jsme různé aktivity typu exit game, protože běžný turista míří spíše za historií a do muzeí). Většina zařízení otevírá až v 10:00 hodin dopoledne. Většina aktivit trvá 1 až 2 hodiny. Je třeba brát v potaz časové náklady přesunů mezi jednotlivými atrakcemi. Předpokládáme proto, že typický turista absolvuje za 1 den nejvýše 3 návštěvy.

BRNOPAS pro dospělé se mírně vyplatí pouze v třídenní verzi, pokud ovšem turista stihne navštívit tři zařízení denně (viz další tabulka). Dvoudenní karta se vyplatí při čtyřech návštěvách za den a jednodenní BRNOPAS se vyplatí až při šesti návštěvách v jednom dni. To je však prakticky nemožné stihnout.

Slevová karta BRNOPAS se vyplatí pouze tehdy, když se návštěva Brna změní v závod. To je však absurdní. Pokud někdo zavítá jako turista do Brna, hledá aktivní odpočinek, ne maraton.

Extrémně malý zájem o karty BRNOPAS není náhoda. Není způsoben ani zimním obdobím. BRNOPAS se prostě nevyplatí. Nesmyslně vysoké ceny karet BRNOPAS nemají opodstatnění. V ceně BRNOPAS není jízdné MHD, které si turisté musí přikupovat.

Nabídka pro turisty musí být skutečně atraktivní a výhodná. Turistická sezóna pomalu začíná a karty BRNOPAS jsou předražené…

Autor: Robert Kotzian, Brno, ČR, 4.4.2018

zdroj:

http://www.brnoplus.cz/brnopas-se-nevyplati-a-co-s-tim/