6. čvn, 2018

BRNO+NEWS: Když si koalice dělá z Brňanů srandu...

Snímek z nového Metropolitanu (oficiální zpravodaj vedení města) aneb když si koalice dělá z Brňanů srandu...

O sociálním experimentu Rapid Re-housing z dílny Žít Brno, ve kterém jsou rozdávány městské byty, se dozvídáme, že bydlící mají stejné podmínky jako mají nájemníci v běžných městských bytech a že zájemci o byt v rámci experimentu Rapid Re-housing musí splnit stejné podmínky, jako občané, kteří mají zájem o standardní městský byt.

Skutečně vedení města Brňanům takto veřejně lže? Vypadá to, že ano...

1) Zájemce o běžný městský byt nesmí městu nic dlužit. Lidé umísťovaní do bytů v programu Rapid Re-housing mohou městu dlužit jakoukoli částku.

2) V rámci programu Rapid Re-housing se bydlí za tzv. sociální nájemné 56 Kč/m2/měsíc. V běžných městských bytech je nájemné v naprosté většině případů výrazně vyšší.

3) O bydlící v rámci programu Rapid Re-housing intenzivně pečují sociální pracovníci z neziskovky IQ Roma servis placení městem. Jedním z nich je pan Milota, se kterým je v článku veden rozhovor.

To, že jsou stejné podmínky? Aktivista placený městem říká nepravdy a koalice to s klidem publikuje v Metropolitanu...

Provedeme revizi sociálních experimentů zavedených současnou koalicí. Nesmyslné projekty omezíme, bude-li to možné, na minimum, nebo zrušíme. Jdeme do podzimních voleb. Jsme Brno+.

Autor: Brno+, Brno, ČR, 6.6.2018