31. srp, 2018

BRNO+NEWS: Klientelismus Žít Brno

Společnost Telepunk Kamily Zlatuškové loni uspořádala první ročník festivalu TV seriálů SERIAL KILLER. Nechceme být osobní, ale zde musí padnout, že paní Zlatušková je dobrá kamarádka pana náměstka Matěje Hollana (Žít Brno)...

Na loňský ročník festivalu dostala společnost Telepunk dotaci 3,5 mil. Kč od města a 1,2 mil. Kč od kraje. Podle závěrečné zprávy společnosti Telepunk festival navštívilo 3 tisíce lidí (z toho 500 jen na zahajovacím a závěrečném večeru, ale budeme jí to věřit).

Pokud dobře počítáme, vychází to tak, že město a kraj dotovaly jednu vstupenku částkou 1566,- Kč. Není to málo, Antone Pavloviči...?

Ale společnost Telepunk mezi výnosy z festivalu žádné výnosy ze vstupného neuvádí. Skutečně se nic neplatilo? Znamená to, že město s krajem zaplatily třem tisícům lidí každému skoro 1600,- Kč na kino?

Na další ročník nyní žádá Telepunk, tj. paní Zlatušková, znovu dotaci města 3,5 mil. Kč. V rozpočtu nesměle uvádí, že výnos ze vstupného by měl být za 5 dnů festivalu 200 tis. Kč, což při 3000 divácích bude dělat závratných 13 Kč na den a diváka...

Ale vůbec nejlepší je odůvodnění žádosti o dotaci 3,5 mil. Kč na další ročník festivalu (druhý obrázek). Paní Zlatušková a její Telepunk rozhodně žádnou skromností netrpí. Zastupitelé se tak dozvídají, že poskytnou-li dotaci, bude to dost možná "historická událost" a festival "rozvíří celosvětové povědomí o středoevropské audiovizi"... Kdepak jen evropské povědomí, povědomí celého světa...!

Tohle je opravdu punk, ne jen Telepunk.

My si zase myslíme, že čtyři roky s Žít Brno stačily. Jdeme do voleb bránit budoucnost našeho města. Pojďte do toho s námi!

Autor: Robert Kotzian, kandidát Brno+ na primátora, Brno, ČR, 31.8.2018