ČLÁNKY

12. říj, 2018

Děkujeme všem, kteří nám dali svůj hlas.

Máme 3 zastupitele v Brně-Bohunicích, 2 zastupitele v Brně-Novém Lískovci, 1 zastupitele v Brně-Židenicích (za Šimičáky) a 1 zastupitele na Brně-jihu.

Autor: Brno +, Brno, ČR, 12.10.2018

Zdroj:

https://www.facebook.com/brnoplus/


 

 

25. zář, 2018

Zveme Vás na setkání kandidátů Brno+ do Zastupitelstva města Brna s podporovateli a příznivci...

Zdroj: 
 
 
 
Autor: Robert Kotzian, kandidát Brno+ na primátora, Brno, ČR, 25.9.2018
31. srp, 2018

Společnost Telepunk Kamily Zlatuškové loni uspořádala první ročník festivalu TV seriálů SERIAL KILLER. Nechceme být osobní, ale zde musí padnout, že paní Zlatušková je dobrá kamarádka pana náměstka Matěje Hollana (Žít Brno)...

Na loňský ročník festivalu dostala společnost Telepunk dotaci 3,5 mil. Kč od města a 1,2 mil. Kč od kraje. Podle závěrečné zprávy společnosti Telepunk festival navštívilo 3 tisíce lidí (z toho 500 jen na zahajovacím a závěrečném večeru, ale budeme jí to věřit).

Pokud dobře počítáme, vychází to tak, že město a kraj dotovaly jednu vstupenku částkou 1566,- Kč. Není to málo, Antone Pavloviči...?

Ale společnost Telepunk mezi výnosy z festivalu žádné výnosy ze vstupného neuvádí. Skutečně se nic neplatilo? Znamená to, že město s krajem zaplatily třem tisícům lidí každému skoro 1600,- Kč na kino?

Na další ročník nyní žádá Telepunk, tj. paní Zlatušková, znovu dotaci města 3,5 mil. Kč. V rozpočtu nesměle uvádí, že výnos ze vstupného by měl být za 5 dnů festivalu 200 tis. Kč, což při 3000 divácích bude dělat závratných 13 Kč na den a diváka...

Ale vůbec nejlepší je odůvodnění žádosti o dotaci 3,5 mil. Kč na další ročník festivalu (druhý obrázek). Paní Zlatušková a její Telepunk rozhodně žádnou skromností netrpí. Zastupitelé se tak dozvídají, že poskytnou-li dotaci, bude to dost možná "historická událost" a festival "rozvíří celosvětové povědomí o středoevropské audiovizi"... Kdepak jen evropské povědomí, povědomí celého světa...!

Tohle je opravdu punk, ne jen Telepunk.

My si zase myslíme, že čtyři roky s Žít Brno stačily. Jdeme do voleb bránit budoucnost našeho města. Pojďte do toho s námi!

Autor: Robert Kotzian, kandidát Brno+ na primátora, Brno, ČR, 31.8.2018


 

 

29. srp, 2018

Matěj Hollan předkládá na dnešní radě města Brna jakýsi akční plán ukončování bezdomovectví (obrázek je titulek z MfD). Přeloženo do češtiny: další cesta, jak rozdávat neplatičům městské byty...

Zbytek koalice se teď, před volbami, začíná tvářit odmítavě. Ale kdo Matěji Hollanovi, Martinu Freundovi a dalším aktivistům z Žít Brno celé čtyři roky schvaloval jejich sociální experimenty za 200 milionů Kč? Kdo jim umožnil tyto peníze utrácet přes jednu firmu, několik neziskovek a spřátelné aktivisty? Kdo jim umožnil ve velkém rozjet tento dotační business? Odpověď je jednoduchá: celá současná koalice. Jeden vedle druhého.

P.S.: Pro pořádek dodávám, že lidem v nouzi a kritických životních situacích se v Brně pomáhalo vždy. Ať už přímo, nebo prostřednictvím (těch normálních) neziskových organizací. Žít Brno však začalo rozdávat městské byty neplatičům 

(více v našem videu: https://www.youtube.com/watch?v=b7P0_tfEges)

Autor: Robert Kotzian, kandidát Brno+ na primátora, Brno, ČR, 29.8.2018


 

4. čvc, 2018

Podívejte se, jak jednají brněnské zelené neziskovky proti vlastnímu městu. Známá aktivistka NESEHNUTÍ se chlubí tím, že právě pošpinila Brno v Bruselu u Evropské komise na ředitelství pro dopravu. To není nic jiného, než podlá hanebnost...

Zelení neumějí prohrát. Neumějí přijmout řešení, které zvolily demokraticky volené orgány. Mají jen svou pravdu a dokud nebude po jejich, budou škodit a škodit.

Našemu městu už skoro čtyři roky vládne koalice, ve které jsou zastoupeny tři politické strany napojené na tuto zelenou hydru. To je třeba skončit. Jdeme do voleb. Jsme Brno+. Pojďte do toho s námi!

P.S.: Jen jako řečnickou otázku na okraj se zeptejme, z jaké dotace si tato paní aktivistka cestu do Bruselu zaplatila...?

Autor: Robert Kotzian, kandidát Brno+ na primátora, Brno, ČR, 4.7.2018