15. pro, 2019

VELKÁ BRITÁNIE: Volby – krach eurobyrokracie, pád antisemitského neomarxismu, vítězství Britů !

Nenáviděný, zesměšňovaný, urážený a odstrkovaný. Takový byl Boris Johnson...

Když v proběhlých parlamentních volbách ve Velké Británii drtivě zvítězil nad všemi svými liberálně demokratickými a eurohujerskými oponenty, i nad téměř všemocnou Evropskou komisí a jejími byrokratickými předáky. O Johnsonovi říkali jeho nepřátelé napříč politickým spektrem, že bude nejslabším premiérem, že bude vládnout nejkratší dobu. Že tohle a támhleto, že je takový a onaký, ale on si z toho nic nedělal. On prostě své nepřátele zničil. Eurobyrokracii, liberály a antisemitské neomarxisty, a zatímco o Therese Mayové se hned na začátku spekulovalo, že by snad třeba možná mohla být novou Margaret Thatcherovou, byl to, až Boris Johnson, kdo dovedl konzervativce zpět do síly, kterou měli v dobách Margaret Thatcherové. 
 
Volby, které byly druhým referendem o Brexitu, vyhráli konzervativci s 43.6% a získali 365 poslanců. Posílili o 48 poslanců a dosáhli na procenta nejlepšího úspěchu od doby prvního triumfu Margaret Thatcherové v roce 1979 a na poslance největšího úspěchu od roku 1987. Druzí skončili labouristé, vedení Jeremy Corbynem, před jehož antisemitskými a prohamásovskými postoji varovala řada představitelů britské židovské komunity, stejně jako řada ekonomů varovala před jeho extrémně levicovou znárodňovací politikou. Jeho postoje ani tak (Brexit), ani tak (ne Brexitu), pak způsobili labouristům rekordní porážku. Jsou na tom nejhůř od roku 1935 a získali jen 202 poslanců a 32.1% hlasů. Ztratili plných 60 poslanců. Výrazně posílili skotští proevropští nacionalisté SNP, kteří získali 48 poslanců z 55 za Skotsko. Liberální demokraté, přes veškerou masmediální propagandu a antibrexitovskou hysterii, ztratili jednoho poslance, i když na procenta posílili a mají 11 poslanců. Dalších 8 poslanců získali irští nacionalističtí unionisté z DUP, 7 míst proevropští irští republikáni, 4 poslance waleští nacionalisté, dva poslance irští sociální demokraté a po jednom poslanci zelení a Aliance pro severní Irsko. Strana Brexit Nigela Farage, i když získala v absolutních číslech mnohem více hlasů, než řada jiných stran, která se prosadila do Dolní sněmovny, tak kvůli britskému volebnímu systému nezískala ani jeden mandát. 
 
Výsledky zaručují Borisi Johnsonovi jasnou většinu pro stabilní vládnutí a pro definitivní ukončení brexitového chaosu a agonie, kterou neustále natahuje Evropská komise a její stoupenci. Vláda Borise Johnsona pokračuje, zatímco vláda Jeremy Corbyna nad labouristickou stranou právě skončila. Místopředseda Tom Watson rezignoval na svou funkci a Jeremy Corbyn rovněž oznámil odchod z funkce předsedy strany, kterou bude už jenom vést do příštích stranických voleb. Corbynova snaha změnit Británii v komunistickou republiku, jeho přátelení se s Hamásem, řada stížností na jeho antisemitismus, například i od organizace Židovské labouristické hnutí, jeho fakenews týkající se britského národního zdravotního systému, to vše ho nakonec podrazilo. Co bude dál s labouristickou stranou? Těžko říct, možná bude stagnovat, možná upadne do stejného stavu jako česká sociální demokracie. Víme, ale že tomu nejhoršímu scénáři – labouristické vládě při setrvání v Evropské unii – se Velká Británie naštěstí vyhnula. Naštěstí pro nás všechny a britskou společnost. 
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 15.12.2019