15. bře, 2018

LEA VOJTEKOVÁ - ŠOFRÁNKOVÁ: ,,Zemane - ČT nedáme!"

Na Václavském náměstí proběhla včera demonstrace s heslem: ,,Zemane - ČT nedáme!"

Když pominu, že Miloš Zeman nikomu ČT nebere, tak on pouze přečetl analýzu Univerzity Karlovy o tom, že ČT je nevyvážená a neobjektivní. Což by jako veřejnoprávní televize být neměla. Zvláštní je, že tito "demokraté" se ohání demokracií a svobodou. 

Vážení "demokraté", víte o tom, že v demokracii existuje svoboda slova? Že v demokracii se smí některé jevy kritizovat? Dokonce je může kritizovat i prezident. Už není vláda jedné strany, kdy se určitá partaj nebo Rudé právo nesmělo kritizovat. Nebo vy Českou televizi považujete za svatý grál, který je nekritizovatelný? ČT je pro vás nedotknutelné božstvo?

Pamatuji, když před pár lety proběhly obrovské demonstrace proti Kalouskovi. Tehdy zaznívaly řeči o lůze z ulice, že lůza nebude rozhodovat o politice a pod. Najednou jsou tito demonstranti "bojovníci za svobodu a demokracii". Mají zpoždění skoro 30 let. Neřeknu, kdyby Zeman spáchal nějaký zločin. Ale co udělal tak strašného? Dovolil si (oprávněně) kritizovat ČT. No to je, panečku, velezločin. To si dovolil "moc".

Za to, kde se svoboda slova skutečně utlačuje, tak za to nedemonstrují (to by bylo moc riskantní). Ale za nějaké vykonstruované a nesmyslné záminky, kde nic nehrozí, tak to se demonstruje jedna radost. A pak se mohou plácat po ramenech, jací to jsou "hrdinové a demokraté". 

Nějak mi to připomíná davové šílenství. Takže za co vlastně protestujete? Co Zemanovi vyčítáte? Vyčítáte mu, že se chová svobodně a demokraticky? Že si dovolil kritizovat Českou televizi? Pak se ale nesvobodně a nedemokraticky chováte vy... 

PS: Jestli vám tak záleží na ČT, tak si ji plaťte ze svých peněz. Je mnoho lidí, kteří odmítají tuto propagandu nuceně podporovat. Kde je najednou ta vaše svoboda???

Autor: Lea Vojteková - Šofránková, Praha, ČR, 15.3.2018