20. bře, 2018

LEA VOJTEKOVÁ - ŠOFRÁNKOVÁ: ,,Poslové špatných zpráv"

Proč jsme ze strany neomarxistů a multikulturalistů označováni jako xenofobové, islamofobové nebo rasisté? I když to mnohdy nemá s realitou nic společného...
 
Ono to souvisí s fenoménem "posla špatných zpráv". Asi víte, jak v minulosti končili poslové špatných zpráv. Často byli zavražděni nebo zmláceni. V roce 1586 na Libenicích byl soudní posel bit, protože nechtěl čekat s listem, až páni ukončí hostinu.
 
Zle pochodili také poslové pohánějící roku 1526 Jindřicha z Rožmberka na Krumlově. Pán jim vzal obranné listy i se zemskou pečetí, roztrhal je, rozdrobil na kousky a kázal jim je sníst. Pak jim nechal vysázet na holá záda šest ran a teprve poté je ze zámku propustil. A ještě na ně poštval psy.
 
Dnes už se evropská společnost poněkud zkultivovala, takže zmlátit posla špatných zpráv jen tak nejde. Ale představte si, že si někdo vytvoří svou utopii. Utopii o multikulturalismu. O tom, jak si tady budeme s islámem v pohodě a souznění žít. No a najednou vám nějací "islamofobové" vykládají, jak je islám špatný.
 
Že multikulturalismus nefunguje. Že stoupá násilná kriminalita. Že islám je neslučitelný s naší kulturou. Prostě vám najednou někdo ukazuje, že vaše vysněná teorie nefunguje. Že realita je jiná. Takže co uděláte? Takového člověka se budete snažit umlčet. Koncentráky a převýchovné tábory momentálně nejsou k dispozici. Jenže co s takovými "rozvraceči"?
 
Tak se neomarxisté snaží alespoň o dehonestaci, citové vydírání, cenzuru, kriminalizaci, vyloučení ze "slušné" společnosti. Doprovodným jevem z jejich strany je hysterie, úhybné manévry a fascinující schopnost každou špatnou zprávu bagatelizovat nebo překroutit.
 
Jenže poslů špatných zpráv přibývá. A čím více takových poslů, tím lépe.
 

Autor: Lea Vojteková - Šofránková, Praha, ČR, 20.3.2018