LEA V. ŠOFRÁNKOVÁ

16. čvn, 2019

Česko nadále patří k nejmírumilovnějším zemím světa, ačkoli si proti loňsku mírně pohoršilo. Zaujímá desáté místo ze 163 hodnocených zemí...

Jak je to možné? Tak xenofobní a rasistická země patří k nejmírumilovnějším zemím světa? Českou pozici trochu zhoršuje poměr počtu vězňů na obyvatele. To bych asi dokázala vysvětlit, proč je tomu tak, ale nemohu, abych nebyla za xenofoba a rasistu.

No a hádejte, na jakém místě se umístila Francie. Na krásném šedesátém. V nebezpečnosti předčila i některé africké země. Čím to může být? A "demokratická" Ukrajina obsadila místo 150.

Autor: Lea Vojteková - Šofránková, Praha, ČR, 16.6.2019

Zdroj:

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/cesko-stale-patri-k-nejmirumilovnejsim-zemim-je-desate-na-svete/1766756


 

 

12. čvn, 2019

Chtějí také, aby se střední vzdělání uznávalo i studentům, kteří školu dokončí, ale maturitu nezvládnou...

Jsem za. Já bych maturitu zrušila úplně. Nebo bych ji zavedla tak, že ten, kdo by vyhulil brko do 3 minut, ten by prošel. Taky bych zrušila všechny soutěže, jelikož ty mohou lidi frustrovat. Miss zrušit nadobro, kdo se má dívat na ty vychrtliny? U toho se pak nedají žrát chipsy. 

To samé i sportovní soutěže. Někdo maká a já se teď mám dívat, jak je dobrý? Zakázat! Mensu poslat na smetiště dějin. Měřit si IQ? Vždyť to může slabší povahy zraňovat. Doufám, že vysokoškolské tituly se budou udělovat podobně. Přemýšlím, že bych zkusila mat-fyz.

Autor: Lea Vojteková - Šofránková, Praha, ČR, 12.6.2019


 

4. čvn, 2019

Britská scénáristka Karla Marie Sweet se podivuje, jak je možné, že v seriálu Černobyl nehrají žádní černí herci...

Má pravdu. Já bych celý ten seriál přetočila. Jako zloducha, který havárii způsobil, bych samozřejmě dosadila bílého heterosexuálního muže.

Horníky, kteří to tam pak šli zachraňovat a kopali tunel, by měli ztvárňovat jenom černoši. Do toho možná přidat i nějakou lechtivou homosexuální scénu mezi horníky v tunelu. Ale nezapomínejme ani na jiné menšiny.

Ti 3 dobrovolníci, kteří šli na průzkum k reaktoru, byli jenom bílí heterosexuální muži. Na průzkum měl jít přívrženec náboženství míru, transsexuál a žena. Jenže to je málo. Já bych ty dobrovolníky ještě rozšířila o nějakého tělesně postiženého, mentálně retardovaného a nějakého člena neziskovky.

Ale proč to komplikovat? Prostě všechny kladné postavy ať hrají příslušníci různých menšin. Všechny záporné ať hraje bílý heterosexuální muž. Snad pak bude Karla spokojena a bude to tak politicky korektně správně.

Autor: Lea Vojteková - Šofránková, Praha, ČR, 4.6.2019

Zdroj:

https://www.csfd.cz/film/683975-cernobyl/prehled/


 

15. kvě, 2019

Tentokrát se jednalo o docela kuriózní ban... 

Facebook mě zabanoval za status z ledna (ve kterém ještě píšu o cenzuře), za který mě už jednou zabanoval. Dostala jsem ban v lednu, ale okamžitě jsem se "odvolala". FB uznal chybu a ban mi v lednu zrušil. A tentokrát za ten samý status opět blokace. Žádné odvolání již nepomohlo. Tentokrát to bylo 30 natvrdo.

Ale chci hlavně poděkovat všem, kteří jste mi vyjádřili podporu. Iniciativa ,,Svoboda pro Leu" byla fakt milá, jen jsem na ni nemohla nijak reagovat. Děkuji i za všechny zprávy. Bohužel na všechny asi neodpovím, protože za ten měsíc se toho tady nasbíralo hodně. Jenom nepochopím jednu věc. To si vážně nějací bonzáci myslí, že udáváním něco změní? Že změní názor dotyčného? Naopak, mě v mém názoru jenom utvrdili. Takže díky...

Autor: Lea Vojteková - Šofránková, Praha, ČR, 15.5.2019

Zdroj:

14. dub, 2019

Když hlásáte nesmysly o tom, že existuje třetí pohlaví, jste označen jako bojovník za pravdu a dostanete štědré dotace. Když hlásáte pravdu o konání vlád a politiků, musíte se 8 let schovávat na ambasádě a pak jdete do vězení...

Když řeknete, že islám je náboženství míru, tolerance, lásky a podporujete islamizaci, jste označen jako bojovník za multikulti svět a dostanete štědré dotace. Když upozorníte na znásilňování dětí jistými gangy v jistém anglickém měste, musíte čelit mediální šikaně a jdete do vězení.

Když podporujete gender, adopce dětí homosexuálními páry a různé další neomarxistické dekadentní výmysly, jste označen jako bojovník za "nový, lepší" svět. Když podporujete konzervativní názory a upozorníte na to, že tyto výmysly mohou být škodlivé, jste označen jako xenofob, nácek, extrémista. Do vězení (zatím) nejdete.

Nezdají se vám tyto hodnoty nějaké převrácené?

Autor: Lea Vojteková - Šofránková, Praha, ČR, 14.4.2019