DAVID BOHBOT

6. zář, 2018

Ukázka výcviku se zbraní na "ulici". Bezpečnostní česko-izraelský expert David Bohbot, pod dohledem švýcarského trenéra Reuvena Werheima. Ten je expertem na taktické školení. Věnuje se výcvikům protiteroristických jednotek již skoro 40 let. Snaží se zlepšovat bojeschopnost dobrovolníků, aby mohli plnit své povinnosti a zajistit tak bezpečnost švýcarských, ale i evropských ulic našich měst. Což je při zhoršující bezpečnostní situaci z hlediska ilegální imigrace z Blízkého východu a Afriky v Evropě zcela nutné.

Autor: David Bohbot, TGM, Praha, ČR, 6.9.2018

https://www.youtube.com/watch?v=plBWNOPEOgk

Zdroj:

https://otr-concept.ch/

www.pi-news.cz
www.pi-news.sk
www.pi-news.net
www.novaburzoazie.cz
www.novaburzoazie.com
www.altright.cz
www.hrdycechacek.cz
www.7republika.cz
www.normalman.cz
www.nastvanematky.cz
www.evahrindova.cz
www.petrhampl.com
www.konvickamartin.cz
www.davidnepimach.cz
www.tvpatriot.cz
www.hejobcane.cz
www.raptor-tv.cz

Copyright 2018

13. kvě, 2018
Rozhovor s Česko-Izraelským bezpečnostním expertem Davidem Bohbotem...
 
President Trump zrušil dohodu podepsanou bývalým prezidentem Obamou, jaký je váš názor na to?
 
Jsem velmi šťastný. Dohoda byla špatná a pomohla Íráncům, aby se potichu rozvíjeli. 
To, co dělali, opravdu nebylo pod kontrolou a miliardy dolarů investované USA a Evropou do Iránu- nikdy se tato investice nevrátila a nevrátí
 
Nebezpečné pro svět nebo nebezpečné pro Izrael?
 
My jsme jediná země, která je plně chráněná proti raketovému útoku z delších vzdáleností, například z Iránu. Pokud teroristé vlastní atomovou bombu, nejsnažší cíl je Evropa, Izrael je neproniknutelná pevnost. Amerika má vynikající prostředky a špionážní službou, Rusko a Čína nejsou potencionálním  cílem, kdo tedy zbývá?
 
Myslíš, že Trump dělá lepší práci než Obama?
 
Podle mého názoru je příliš smutné je porovnávat. Obama byl slabý a v té době Amerika ztratila svou pozici. Umožnilo to Íránu a Rusku změnit situaci na Blízkém východě a přivedlo nás do situace, kdy je Blízký východ v chaosu. Svět je jedna jednotka a není možné riskovat ztrátu kontroly nad celým regionem a zeměmi, ze kterých se mohou objevit teroristé, armády a atomové bomby a zničit západní svět.
 
Jaké jsou rozdíly v strategickém myšlení Obamy proti Trumpovi  a kdo si myslíte, že je lepší a přínosnější pro světovou bezpečnost?
 
Obama nebyl vnímán jako silný vůdce, a proto způsobil, že Blízký východ je podkopán, zatímco Trump v jakékoliv situaci ukazuje, jak je silný.  "Obama neudržel svou „červenou čáru“  v Sýrii v případě použití chemických zbraní a nereagoval, když byla překročena. Toto bylo vnímáno po celém světě jako jeho slabost.  Trump je pravým opakem. Zrušení  smlouvy s Íránem  USA  posiluje proti Severokorejcům a Rusům, Trump má svou strategickou vizi. "
 
Proč by měla být Amerika a svět ve prospěch Izraele a Íránu? Írán neohrožuje světový mír nebo mír Evropy?
 
Je zřejmé, že většina íránského lidu miluje mír  a víme, že procento vzdělaných lidí tam je velmi vysoké, ale režim je velmi nebezpečný a neustále pracuje na posilování a dosažení atomových schopností. Režim podporuje terorismus a je to proti západnímu životu, svobodě a způsobu našeho života. 
 
Íránský režim neustále pracuje proti Americe a Západu, například, Íránci unesli americké turisty, stříleli  na vojáky v Iráku. Irán nahlas prohlašuje, jak nenávidí celý západní svět,  proč je tak snadné to zapomenout?
 
A co ti, kdo říkají, že Izrael je větší nebezpečí než jakýkoli jiný faktor? Jaká je vaše odpověď těm, kteří se skutečně snaží zabránit Evropské unii spolupracovat s Izraelem a vystupovat proti Izraeli?
 
V Izraeli žijeme stejně jako Evropané a chceme, aby náš způsob života zůstal stejný. Nikdy jsme nechtěli ublížit Evropě nebo Americe  a naopak, přispíváme k tomu, abychom zajistili, že svět bude bezpečnější i pro Evropany. Izrael a židovský národ nikdy nevytvořili a nebudou pro Evropu představovat nebezpečí. Zaměřujeme se na jeden cíl, ochrana naší země.
 
Jak si myslíte, že dnes cítí v Íránu? Jaký byl dopad Trumpových slov?
 
Íránci byli včera večer těžce zasaženi a jejich hlavním bojem bude zachovat dohodu s Evropou. Evropští podnikatelé nejsou blázni, budou si muset vybrat  - obchodovat s Íránem nebo s USA, protože Trump může uvalit silné sankce proti firmám obchodujícím s Iránem.
 
Byla předchozí dohoda dobrá pro Evropu? Co jsme za to dostali?
 
Evropané zaplatili deset  miliard Íránu, které s pomocí těchto peněz čistí Sýrii od sunnitů. Velkou absurditou je, že tito Sunnité  prchají právě do Evropy. Evropa tak financuje vlastní demografickou krizi.  Kdyby to nebyla tvrdá reality, znělo by to jako vtip.
 
Nakonec. Jak si myslíte, že Trumpova deklarace ovlivní její výsledky, jsme před válkou?
 
Íránci byli tvrdě zasaženi prohlášením a existuje šance, že zaútočí na Izrael,  na druhé straně je velmi pravděpodobné, že prostě pochopí, že musí získat dohodu o tom, že dohoda je pro ně dobrá a že ji potřebují , a že Evropané budou moci tlačit a dosáhnout lepší dohody
Poslední věc- je dobré stále vnímat vše,  co se děje. Dám vám aktuální příklad:
 
Trump zruší smlouvu s Iránem. Irán přiblíží jeho vojenské síly k hranicím Izraele. Izrael tu samou noc útočí na nové cíle v Sýrii. Netanyahu to samozřejmě před touto akcí oznámí Putinovi.  Po dvou dnech je Netanyahu  v Rusku na předem plánované schůzce s Putinem. Nejenom, že se schůzka nebyla zrušena, Netanyahu je naopak vítán.  Svět akceptuje slova Trumpa a akceptuje Izraelské jednání.
 
Autor: David Bohbot, Praha, ČR, 13.5.2018
30. dub, 2018

David Bohbot bezpečnostní expert. Rozhovor pro  ParlamentníListy.cz...

Moderátor pořadu Horké téma TV ParlamentníListy.cz Radim Panenka tentokrát před kamerami přivítal speciálního hosta. Do studia přišel bývalý příslušník izraelských ozbrojených sil, bezpečnostní expert a rabín David Bohbot. Dozvěděl se od něj mimo jiné, že Izrael je dnes mnohem bezpečnější zemí než některé státy v západní Evropě. Bohbot také velmi ocenil vztah českého prezidenta Miloše Zemana k Izraeli. Zeman se podle jeho názoru nebojí ničeho.

Izrael letos slaví své 70. narozeniny. Jde o demokratický stát v izraelském moři. Bohbot poznamenal, že není tak složité zajistit bezpečnost v jeho domovině. „Není to až tak těžké, jak to vypadá, bojujeme dost dlouho, máme dost praxi. Dnes jsme připraveni skoro na všechno. I naši nepřátelé jsou velice limitovaní v tom, co mohou dělat a co ne,“ podotkl Bohbot.  

„Jinými slovy, dá se říct, že v současné době je tam bezpečněji než v západní Evropě třeba?“ zeptal se moderátor. „Podle mého názoru ano,“ odvětil jasně host.

„Českou republiku popsal jako největšího přítele Izraele v Evropě, což se dnes projevuje i tím, že prezident Miloš Zeman otevřeně hovoří o přesunutí české ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma, což už několik let prosazuje český prezident Miloš Zeman, k němuž se v poslední době připojil i premiér Andrej Babiš. Nebojí se to říkat nahlas,“ ocenil českého prezidenta Bohbot. „Prezident Zeman se nebojí ničeho, ostatní asi jo,“ uvedl host. Očekává však, že až se z Tel Avivu do Jaruzaléma přesunou americká a česká ambasáda, budou je následovat i další státy.

Věří v to i navzdory tomu, že na půdě Evropského parlamentu zaznívají často protiizraelské názory a řada politiků prezentuje své propalestinské postoje.  V roce 2017 na podzim dokonce na půdě Evropského parlamentu vystoupila Leila Khaledová, která se zbraní v ruce unesla letadlo. V roce 1970 kvůli tomu skončila ve vězení, ale později se dostala na svobodu díky výměně vězňů. Na půdě Evropského parlamentu použila velmi ostrá slova. Neštítila se dokonce srovnat dnešní pásmo Gazy obývané Palestinci s nacistickým koncentračním táborem v Osvětimi za druhé světové války.  

„My musíme být silnější a neukázat slabost,“ poznamenal k tomu Bohbot a dodal, že srovnání Izraele s nacistickým koncentračním táborem je absolutně mimo a rozumně uvažující člověk to nemůže bát vážně.  „Je to ostuda,“ podotkl host. „Je vůbec ostuda, že ona tam vůbec mohla mluvit. Nemají nárok nás takhle kritizovat,“ kroutil dál hlavou nad počínáním Evropského parlamentu.

Naší morální povinností je starat se o rodinu. A možná o sousedy. A konec

Někteří evropští politici si možná myslí, že vědí, jaké to je, ale dokud nesedí v izraelské židli a nevědí to. Palestinci to jistě nemají lehké, ale pokud je mezi Palestinci toužícími po práci byť jediný terorista, tak je právem Izraele starat se v první řadě o svou bezpečnost. Ještě v roce 1986 prý nefungovaly skoro žádné kontroly v Gaze, ale postupem času se situace zhoršila a Izrael se jen brání. V západní Evropě se prý lidé často bojí upozorňovat na rizika terorismu, pouštějí na své území řadu lidí, o kterých nemají mnoho informací, a pak na jejich půdě dochází k teroristickým útokům. Migranti, kteří do Evropy přicházejí, nejsou často dostatečně prověřeni.

„Oni sem přicházejí a nerespektují to, že my už tady jsme. A když už se něco stane, tak nenásleduje dobrá reakce. Nedojde k žádné reakci.  Ani my, ani Evropané, ani Američané nereagují na to, co se stane, a pak si (migranti) dovolují víc. Kdyby lidi tady byli silnější, kdyby byla policie silnější, tak by se, myslím, nestalo tolik událostí, které se staly,“ zdůraznil Bohbot.

Je přesvědčen o tom, že existuje souvislost mezi migrační vlnou a narůstajícím množstvím teroristických útoků v Evropě. „Pokud do Evropy přicházejí lidé, kteří chtějí pracovat a jsou vděční za to, že dostali novou šanci, je to v pořádku. Jenže do Evropy přicházejí také lidé, kteří mají za to, že je povinností Evropanů postarat se o ně. My máme v první řadě povinnost starat se o sebe,“ zdůraznil Bohbot. Syřané žijící v Čechách jsou zpravidla lékaři a další kvalifikované osoby, tito lidé pomáhají rozvoji České republiky a není v našem zájmu pouštět si do Česka nějaké radikály. Bohbot nijak nezpochybnil povinnost Čechů a Izraelců pomáhat lidem postiženým válkou, ale to neznamená, že je musíme přijímat na našem území. „Naší povinností je starat se o naši rodinu a možná naše sousedy. Tím to končí. To je můj názor,“ zdůraznil.

„Jakákoli menšina by se měla přizpůsobovat charakteru země, ve které chce žít. Všeobecně by menšina měla zůstat menšinou,“ zdůraznil. Pokud některá z menšin přestává být menšinou, nastává problém.

Autor: PL.cz, David Bohbot, Praha, ČR, 30.4.2018

Zdroj:

https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/VIDEO-Zeman-ten-se-neboji-niceho-Ostatni-jo-Ostuda-EU-Silna-slova-experta-z-Izraele-534027

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Expert-z-Izraele-promluvi-na-kameru-PL-o-bezpecnosti-Jeho-zeme-je-na-tom-pry-dnes-lepe-nez-zeme-v-zapadni-Evrope-533918


 

26. dub, 2018

Rozhovor bezpečnostního experta Davida Bohbota pro Parlamentní listy.cz

Skupina cizinců v sobotu brutálně napadla číšníka, který skončil s vážným zraněním v nemocnici. Policie útočníky na základě zveřejněných videozáběrů dopadla v pondělí na Letišti Václava Havla. Stejné záběry z útoku pro ParlamentníListy.cz analyzuje David Bohbot, někdejší člen izraelských speciálních jednotek, rabín a instruktor krav maga. „Jde o osoby, které jsou dobře finančně zabezpečeny, jednající arogantně a agresivně, které mají dobrou fyzickou průpravu a nepochybně prošly bojovým výcvikem,“ uvádí expert, podle kterého je zřejmé, že útočníci byli schopni zaměstnance restaurace „přímým silným kopem do hlavy i usmrtit“.

Skupina sedmi cizinců v centru Prahy v sobotu brutálně zbila číšníka, který musel později podstoupit operaci hlavy a leží na jednotce intenzivní péče. Když jste sledoval video z napadení, jak hodnotíte celou situaci z vašeho pohledu odborníka?

Došlo k napadení zaměstnance restaurace sedmičlennou skupinou. Mentalita členů skupiny je jiná, než na jakou jste v České republice zvyklí, i podle chování a obrazového záznamu usuzuji, že jde o osoby arabské národnosti. Jde o osoby, které jsou dobře finančně zabezpečeny, jednající arogantně a agresivně, které mají dobrou fyzickou průpravu a nepochybně prošly bojovým výcvikem. Lze tak usuzovat podle technik, vedení úderů a mířených kopů. Agresivitou mezi nimi vynikají dvě osoby, které se i podílely na těžkém zranění zaměstnance. Součástí jejich mentality je i pocit nadřazenosti, kterého byli schopni nabýt i za cenu brutálního útoku a bez ohledu na jeho možné následky. Naopak z videa je zřejmé, že byli schopni zaměstnance přímým silným kopem do hlavy i usmrtit.

Případ rozjel debatu nejen na sociálních sítích. Lidé kritizovali to, že někteří jen seděli u kafe, incidentu přihlíželi a nezasáhli. Jak měli správně zareagovat?

Je zřejmé, že jde o nestandardní situaci, kdy zaměstnanci čelili skupině, kterou špatně vyhodnotili. Hned na začátku incidentu měli volat neprodleně policii. Pochybení bylo tedy hned na straně manažera (pravděpodobně – muž v modré košili), který správně nevyhodnotil situaci a neodhadl možná rizika i možné důsledky. Skupina zjevně hledala záminku k útoku, pouze jeden její člen odrazoval ostatní od konfrontace (v hnědém tričku s brýlemi a v sandálech). Chybou bylo ve chvíli, kdy mohl být konflikt odvrácen, napadení muže v hnědém tričku manažerem, což spustilo novou vlnu agrese, která měla již fatální dopad. Manažer měl přenechat zajištění skupiny policii a sám jednat tak, aby pokud možno ke konfrontaci nedošlo. Zaměstnanci nemají žádnou průpravu, dělali zásadní chyby, kdy se například otáčeli k nepříteli zády, a dostali se tak do nebezpečné situace.

Nelze u turistů předpokládat jejich zapojení do konfliktu, neboť byli zmatení a nevěděli, jak reagovat. Na videu je zřejmá snaha několika osob, které se snažily zastavit agresi skupiny, ale až poté, co byl těžce zraněn zaměstnanec.

První poučka umění krav maga zní: pokud můžete, utečte. Pokud to nejde, útočníka bez milosti zlikvidujte. V tomto případě evidentně nebyla použita. Lze samozřejmě spekulovat o tom, že kdyby číšník utekl, útočníci by si vybrali někoho jiného. Nebo měli utéct všichni? Takhle to těžko může fungovat…

První pravidlo je snažit se konfrontaci vyhnout, a to především za situace, kdy si uvědomuji, že průběh konfrontace nemohu mít pod kontrolou a že jsem ve zjevné nevýhodě. Zaměstnanec v této situaci nemohl utéct, ale podle záznamu bylo možné v počátku konfrontaci předejít, zavolat policii a sledovat skupinu, aby mohla být následně pro policii označena. Jít do přímého střetu bylo podle mého názoru zbytečné a nezodpovědné, neboť zaměstnanci byli ve velmi nevýhodné situaci.
 
Samozřejmě se v této souvislosti objevila kritika, že kdyby tam byl člověk s pistolí, vše by dopadlo jinak. Jistě, ale opět protiargument zní: ano, a v tom případě bychom sbírali mrtvé. Jak vnímáte debatu o držení zbraní?

Pokud by byl přítomen občan se střelnou zbraní, jediné, co by mohl udělat, vystřelit do vzduchu, opatrně, aby neohrozil okolní osoby a aby se tak pokusil odvrátit probíhající útok, který mohl mít a měl za následek těžké zranění. Já osobně nosím i zásobník s prvním nábojem slepým, právě pro tento účel varovného výstřelu. Střílet na osobu bych se rozhodl až v okamžiku, kdyby sám agresor vzal do ruky zbraň a chystal by se v útoku pokračovat. Bylo by to však velké riziko spojené s danou situací a střelbu by mohla realizovat jen osoba s kvalitním výcvikem, která by neriskovala zasažení jiné osoby.

Velmi často směřovaly komentáře ke vzezření pachatelů. Snědá barva násilníků dráždila mnohé diskutující, kteří přemýšleli nad původem útočníků. Lidé vtipkovali o tom, že tam bylo sedm z dvanácti uprchlíků, které v ČR máme. Z vašeho pohledu, jak hodnotíte náladu ve společnosti, co se týká uprchlíků?

Uprchlická migrace pro Českou republiku může přinést několikanásobně vyšší rizika, než na jaká jsme byli dosud zvyklí ze strany turistů přijíždějících do České republiky. A proto se ptám: Proč vůbec takovéto riziko podstupovat!  Stát by měl mít vždy jako první zájem zajištění bezpečnosti svých občanů.

Incident okomentoval také bývalý primátor Zlína a exposlanec ODS Tomáš Úlehla. Pro násilníky požaduje tvrdý trest: „Pro tyhle lidské zrůdy nemilosrdný trest a doživotní zákaz pobytu či vstupu na území ČR!!!“ Je to dobrý nápad?

Vadí mi, že často, abychom neurazili určité skupiny, nepíšeme pravdu o faktech, která by měla varovat. Osobně, pokud k takovýmto událostem dojde, zajímám se, kdo to udělal, co udělal a proč to udělal. Každý by měl nést odpovědnost a následky na základě práva. Pokud někdo toto právo nerespektuje, ano, měl by mu být znemožněn vstup do České republiky.
 
Před pár týdny soud poslal do vazby šestici cizinců, kteří znásilnili turistku v hotelovém pokoji v centru Prahy. Jistě sledujete tyto případy, přibývá jich, nebo ne? Co vám chybí, když o těchto věcech informují média? A co obecně chybí ve veřejné diskusi o těchto tématech?

Ano, sleduji je. Pravda by měla zůstat pravdou, neměla by být omezována ani zkreslována. A pokud je potíž třeba zmiňovat veřejnosti jména pachatelů, tak ano, ale ať stát zajistí, aby tyto situace nenastávaly či aby se neopakovaly.

Když k vám přicházejí lidé a chtějí se od vás učit. Co jim říkáte jako první věc?

Být na tyto situace předem připraven. Nedostaňte se do špatné situace a snažte se jim předcházet. Pokud v ní jste, reagujte ihned, rozhodně a efektivně.

Autor: PL.cz, David Bohbot, Praha, ČR, 26.4.2018

Zdroj:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Primy-kop-do-hlavy-Maji-vycvik-citi-se-nadrazene-na-tohle-nejsme-v-CR-zvykli-vi-expert-nad-sbalenymi-agresory-Co-delat-Strelit-do-vzduchu-533241


 

 

1. dub, 2018

Izraelsko-český bezpečnostní expert David Bohbot, radí jak se chovat při nečekaném útoku teroristů na veřejnosti. Svátky křesťanské & židovské, jsou pro teroristy obzvláště přitažlivé. Je tedy lepší být připraven a vědět, jak se v takové situaci zachovat.

Autor: David Bohbot, TGM, Praha, ČR, 1.4.2018

https://www.youtube.com/watch?v=Ngo4X8AQ2xE

www.masadasecurity.cz
www.pi-news.cz
www.pi-news.sk
www.pi-news.net
www.novaburzoazie.cz
www.novaburzoazie.com
www.altright.cz
www.hrdycechacek.cz
www.7republika.cz
www.normalman.cz
www.nastvanematky.cz
www.petrhampl.com

Copyright 2018