ČLÁNKY

24. kvě, 2019

Vážení přátelé, Češi, Moravané a Slezané, zastupujeme organizaci Generace identity a chceme vám říci pár slov k nadcházejícím volbám do Evropského parlamentu...

Ač se to možná nezdá, tak význam těchto voleb je obrovský, protože právě v europarlamentu se bude rozhodovat o budoucnosti a politice Evropské Unie, která bude klíčová i pro naši zemi...

Tyto volby nebudou jen soubojem politických stran, ale hlavně soubojem dvou názorových proudů. Půjde o souboj multikultulturalistů podporovaných médii a soukromými zájmovými skupinami proti pronárodním stranám hájícím kulturu a odkaz našich předků. V podstatě se jedná o souboj dvou názorů na vývoj naší civilizace. Neomarxisté a liberálové tvrdí, že je potřeba naší společnost přetvořit do multikulturní směsice bez identity. My, identitáři, oproti tomu věříme, že je potřeba zachovat naši kulturu, naše zvyklosti a naši svobodu, za kterou bojovaly generace našich předků. Právě v zachování etnokulturních rozdílů podobně jako rozdílů mezi pohlavími (které se naši protivníci také snaží popřít či smazat) spatřujeme bohatství světa.

Tyto volby nebudou jen soubojem několika stran v rámci České republiky. Skoro každý europoslanec bude po zvolení součástí nějakého politického bloku v rámci evropského parlamentu. V ČR tak nevolíme pouze podle sympatií k jednotlivým politickým stranám, nebo osobnostem, ale vybíráme z několika možností budoucího vývoje v EU. Každý hlas a každý europoslanec má tedy smysl.

Situace je v podstatě jednoduchá. V zásadě se můžeme dohadovat o tisíci různých věcech a mít tisíc různých názorů na školství, dopravu, daně, trestní systém atd. Všechny tyto věci a názory jsou však dočasné a mohou se časem upravit, přizpůsobit, nebo změnit. Je jen jedna věc, která už nikdy změnit nepůjde a tou je složení obyvatel, které ovlivňuje rozsáhlá migrace ekonomických uprchlíků do Evropy.

Jakmile se Evropa a s ní i Česká republika naplno otevře přílivu imigrantů, bude tento stav už nadále nenapravitelný. Zmizí národní charakter naší vlasti, zmizí naše kultura a naše svobody. Místo krásné české země budeme mít další zemi třetího světa. Ostatně na vývoji v západní Evropě se dá krásně vidět i naše budoucnost, pokud daný vývoj nezastavíme včas.

Proto vás vyzýváme najděte si čas a běžte k volbám. Volte rozumně a uvážlivě, protože vybíráte budoucnost pro příští generace lidí v naší krásné zemi. Podpořte svým hlasem pronárodní síly v Evropě a podpořte tak naše právo na budoucnost.

Autor: Generace-Identity.cz, ČR, 24.5.2019

Zdroj:

https://generace-identity.cz/prohlaseni-k-volbam-do-evropskeho-parlamentu


 

 

 

28. bře, 2019

Někteří z Vás možná marně v posledních týdnech hledají profil Generace Identity (Generace ID) na sociálních sítích Facebook a Instagram se v součtu více než 10.000 odběrateli...

V polovině února Facebook potřetí během devíti měsíců zrušil publikaci profilu Generace ID. Společnost se ani tentokrát nenamáhala se zdůvodněním, proč profil hnutí mladých lidí, jehož aktivismus je striktně nenásilný a který se od počátku své existence distancovalo od všech možných ismů, tolik vadí.

I tentokráte se Facebook omezil na strohé konstatování, že profil „porušil pravidla komunity“.

V souvislosti s tímto krokem přišla současným i bývalým správcům profilu informace o smazání konkrétních fotek s urážlivým obsahem.

Na níže uvedených fotografiích můžete posoudit sami, co podle cenzorů (nenapadá nás vhodnější titul této funkce) facebooku, je natolik urážlivé, že je kvůli tomu třeba facebookovou komunitu chránit (příklady):

Zajímavé, že pro stejnou sociální síť například není nikterak urážlivá ani porušující pravidla placená reklama na podniky zjevně nabízející prostituci. Vlastenectví, sociální činnost směřovaná vůči mladým rodinám a starým lidem či kritika masové imigrace jsou zjevně pro společnost, které tak úzkostně záleží na bezpečí svých uživatelů, společensky méně přijatelné.

Proti uvedenému rozhodnutí jsme se okamžitě odvolali, ovšem tentokrát neúspěšně a bylo nám oznámeno, že pro opakované porušování pravidel o profil přicházíme nenávratně. Bez jakéhokoliv oznámení ve stejnou dobu zmizel také náš profil na síti Instagram patřící stejnému majiteli jako Facebok. Podobně jako česká pobočka evropského identitárního hnutí byly od přístupu ke svým odběratelům (například v případě mateřské francouzské pobočky jich bylo více než 200.000) nuceně odstřiženi identitáři v řadě evropských zemí.

Facebook si během let vytvořil v oblasti sociálních sítí z celosvětového hlediska v podstatě monopol, nebo je minimálně součástí oligopolu několika málo globálně působících sociálních sítí. Důležitost této komunikace dlouhodobě roste, je nefunkčnost původního FB profilu velkou ztrátou, nicméně tuto síť neopouštíme. Můžete nás nalézt na následujícím náhradním profilu.

Jelikož nejsme zdaleka jediným subjektem, který zasáhla v poslední době zjevná cenzura kvůli nepohodlným názorům a postojům, rozhodně podporujeme snahu poslance Václava Klause mladšího a některých dalších zákonodárců legislativně upravit působení nadnárodních společností v oblasti komunikace na českém trhu. V době, kdy mají na trhu výsadní postavení a prezentace na sociálních sítích dokáže velmi výrazně ovlivňovat veřejné mínění a tím například také výsledky voleb, jsou argumenty o tom, že je to čistě na rozhodnutí provozovatele a nikdo nikoho nenutí na sociální síti působit, zcela falešné. Není možné svévolně některé subjekty cenzurovat, pokud neporušují zákony své země, což Generace Identity rozhodně neporušovala.

Podobně jako identitáři z ostatních evropských zemích, jsme již v průběhu léta 2018 založili profil na původně ruské sociální síti VKontakte.

Autor: Generace-Identity.cz, ČR, 28.3.2019

Zdroj:

https://generace-identity.cz/generace-identity-definitivne-prisla-o-sve-oficialni-profily-na-facebooku-a-instagramu/


 

 

 

10. bře, 2019

S hlubokým zármutkem sdělujeme, že v noci z 6. na 7. března zemřel po dlouhé těžké nemoci jeden z nejvlivnějších teoretiků evropské Nové pravice, Guillaume Faye...

Faye se narodil 7. listopadu 1949 v Angoulême v jihozápadní Francii, vystudoval politické vědy a stal se členem myšlenkové školy GRECE. Na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let však GRECE opouští, především kvůli ideovým neshodám s vůdčí osobností think tanku Alainem de Benoistem. Na určitou dobu se stahuje do ústraní, aby se postupně vrátil na konci devadesátých let.

Guillaume Faye platil za „zlobivého hocha“ Nové pravice, zastával výrazně radikálnější názory než například de Benoist, kdy odmítl teorie etnopluralismu a komunitarismu a zastával názor, že Evropu je zapotřebí získat zpět pro původní Evropany reconquistou. Za jeho zásadní práci lze bezpochyby označit Proč bojujeme: Manifest evropského odporu, která vyšla v roce 2016 i česky. Zde mimo jiné stručně představuje koncepty jako archeofuturismus či Eurosibiř. K jeho dalším dílům se řadí Konvergence katastrof, ArcheofuturismusKolonizace Evropy či Sex a deviace. Právě včera pak nakladatelství Arktos oznámilo plánované vydání Fayeho nejnovější knihy Občanská rasová válka.

Guillaume Faye byl inspirativním myslitelem pro evropské identitáře a nacionalisty, jeho smrt považujeme za velkou ztrátu pro evropské identitární hnutí a vyjadřujeme naši upřímnou soustrast jeho rodině a osobním přátelům.

Guillaume Faye – présent!

Autor: GI.cz, Praha, ČR, 10.3.2019

Zdroj:

https://generace-identity.cz/zemrel-guillaume-faye/


 

 

29. led, 2019

Generace Identity dlouhodobě odsuzuje přítomnost českých vojáků v Afghánistánu...

Odmítáme, aby naše země sehrávala roli vycvičeného pejska, který ochotně poslouží nasazením života vlastních vojáků kdykoliv, kdy je o to požádán. Nasazení naší armády schvalujeme výhradně v mírových misích s mandátem Rady bezpečnosti OSN, v případech ohrožení naší země a v zemích, kde bezprostředně probíhá ohrožení našich bezpečnostních zájmů nebo zdraví našich občanů. Jako identitáři zcela odmítáme vnucování hodnot Západu zemím, kde tyto hodnoty nemají žádnou tradici a opakovaně se navíc v regionech projevují zcela kontraproduktivně a prokazatelně zhoršují už tak špatnou bezpečnostní situaci.

Přes sedmnáct let nechávaly vlády umírat naše vojáky a nechutně využívaly emocí občanů při každém dalším útoku na náš kontingent. Tabuizovaly legitimní otázky na smysl a koncepci celé intervence jako hyenismus. Odmítaly dialog na téma přítomnosti našich vojáků a používaly nálepky k ostrakizaci názorových oponentů. Po 17 letech války podepsaly USA s Tálibánem mírovou dohodu a vrátily se tak k datu 14.10.2001. K datu, kdy Tálibán souhlasil s jednáním o vydání Usámy Bin Ládina. Podpisem stvrdily to, co Generace Identity a mnoho dalších dlouhodobě tvrdila. Situace v Afghánistánu není řešitelná vnější vojenskou silou.

Generace Identity tímto textem apeluje na vládu, aby stáhla vojáky před naplněním mírových dohod z Kataru a symbolicky tak přehodnotila svůj dosavadní postoj k nasazení české armády v Afghánistánu. 

Aby politici, kteří hlasovali pro vyslání české armády do Afghánistánu, vyvodili na dobrovolné bázi důsledky ze svých špatných rozhodnutí a plně převzali odpovědnost za finanční odškodnění pozůstalých rodin vojáků, kteří zahynuli v Afghánistánu. 

Aby poslanci vyvolali hlasování o změně zákonů tak, aby nebylo umožněno nasadit armádu v třetích zemích bez souhlasu občanů v referendu a bez mandátu Rady bezpečnosti OSN.

Aby vláda jménem svých občanů vyjádřila nesouhlas s porušením mezinárodního práva v Afghánistánu a to konkrétně za zahájení intervence ze strany USA a Velké Británie bez mandátu Rady bezpečnosti OSN a za bezprecedentní porušení Ženevských konvencí využitím zakázané munice s bílým fosforem.
 
Žádáme vládu, aby na mezinárodní půdě vystupovala jako svrchovaný a suverénní stát, který bude maximálně usilovat o dodržování mezinárodního práva a bude se zasazovat o co nejstabilnější bezpečnostní situaci ve světě.
 
Autor: Generace Identity.cz, Praha, ČR, 29.1.2019
 
Zdroj:

https://generace-identity.cz/operace-trvala-svoboda-ukoncena-nesvobodou


 

3. led, 2019
Kromě zástupce české pobočky identitárního hnutí, který posluchače seznámí s jeho idejemi a aktivitami vystoupí také autor bestselleru Prolomení hradeb – Petr Hampl...
 
Ten ve své velmi podnětné knize (mimo jiné) otevřeně čtenáře vyzývá k podpoře našeho hnutí, coby organizace, která může vtisknout mladým lidem potřebné ideje a životní návyky.

Místo bude upřesněno v příštích dnech. Vstup volný.
 
Neděle 13. ledna 2019 v 15:00 až 17:00
 
Informace zde:
 

https://www.facebook.com/events/934135076977200

Autor: GI, TGM, Praha, ČR, 3.1.2019