12. zář, 2018

GENERACE-IDENTITY.CZ: Identitární kemp 2018

Ve dnech 7. – 9. září 2018 se v jižních Čechách uskutečnil další ročník tradičního letního kempu Generace Identity...

Zúčastnily se jej zhruba tři desítky identitárních aktivistů a příznivců našeho hnutí z Čech, Moravy i Slezska včetně několika zcela nových kamarádů. Po páteční přípravě zázemí a večerním společném posezení u ohně čekal v sobotu všechny zúčastněné od časného rána skutečně bohatý a náročný program. Po ranní zábavné soutěžní hře, která procvičila těla i hlavy aktivistů následovala série přednášek, workshopů a debat. Posluchači si například vyslechli zkušenosti jedné z aktivistek z návštěvy celoevropské letní univerzity Generace Identity ve Francii. Zajímavé bylo také vyprávění o právě uskutečněné humanitární misi na podporu kosovských Srbů, které se jako každoročně aktivisté GI také účastnili.

Následovala workshop, při němž byl společnými silami namalován transparent. Cenná byla také přednáška o zásadách internetové bezpečnosti. Odpoledne nás poctili svou návštěvou vážení hosté, jejichž následná vystoupení byla zlatým hřebem kempu. Petr Markvart, který dlouhá léta pracovně působil v oblasti blízkého Východu, zejména v Sýrii posluchače seznámil s příčinami konfliktu v této krásné zemi. Protože dlouhá léta pracuje také v rovníkové Africe, zasvěceně přednášel rovněž o tamní situaci, příčinách masové imigrace do Evropy a nástrojích jak tomuto pro Afriku i Evropu zhoubnému jevu čelit.

Druhým vystupujícím by konzervativní filozof PhDr. Jiří Hejlek. Také jeho přednáška, při níž osvědčil obrovskou erudici a znalosti, všechny nesmírně zaujalo, donutilo je k přemýšlení a rozšířilo jejich obzory zejména, co se týče tzv. německé Konzervativní revoluce, jejích představitelů a myšlenek. Protože je třeba tříbit nejen ducha, ale také tělesnou zdatnost, následovala neméně zajímavá instruktáž sebeobranných technik od našeho kamaráda z Moravy. Poté již nastal čas pro konzumaci grilovaných masitých dobrot a družnou zábavu u ohně do pozdních nočních hodin. Letošní kemp stál rozhodně za to. Věříme, že v příštím roce bude minimálně stejně povedený a s ještě početnější účastí!

Autor: G-I.cz, Praha, ČR, 12.9.2018

Zdroj:

http://generace-identity.cz/identitarni-kemp-2018/