29. led, 2019

GENERACE-IDENTITY.CZ: OPERACE TRVALÁ SVOBODA UKONČENA NESVOBODOU

Generace Identity dlouhodobě odsuzuje přítomnost českých vojáků v Afghánistánu...

Odmítáme, aby naše země sehrávala roli vycvičeného pejska, který ochotně poslouží nasazením života vlastních vojáků kdykoliv, kdy je o to požádán. Nasazení naší armády schvalujeme výhradně v mírových misích s mandátem Rady bezpečnosti OSN, v případech ohrožení naší země a v zemích, kde bezprostředně probíhá ohrožení našich bezpečnostních zájmů nebo zdraví našich občanů. Jako identitáři zcela odmítáme vnucování hodnot Západu zemím, kde tyto hodnoty nemají žádnou tradici a opakovaně se navíc v regionech projevují zcela kontraproduktivně a prokazatelně zhoršují už tak špatnou bezpečnostní situaci.

Přes sedmnáct let nechávaly vlády umírat naše vojáky a nechutně využívaly emocí občanů při každém dalším útoku na náš kontingent. Tabuizovaly legitimní otázky na smysl a koncepci celé intervence jako hyenismus. Odmítaly dialog na téma přítomnosti našich vojáků a používaly nálepky k ostrakizaci názorových oponentů. Po 17 letech války podepsaly USA s Tálibánem mírovou dohodu a vrátily se tak k datu 14.10.2001. K datu, kdy Tálibán souhlasil s jednáním o vydání Usámy Bin Ládina. Podpisem stvrdily to, co Generace Identity a mnoho dalších dlouhodobě tvrdila. Situace v Afghánistánu není řešitelná vnější vojenskou silou.

Generace Identity tímto textem apeluje na vládu, aby stáhla vojáky před naplněním mírových dohod z Kataru a symbolicky tak přehodnotila svůj dosavadní postoj k nasazení české armády v Afghánistánu. 

Aby politici, kteří hlasovali pro vyslání české armády do Afghánistánu, vyvodili na dobrovolné bázi důsledky ze svých špatných rozhodnutí a plně převzali odpovědnost za finanční odškodnění pozůstalých rodin vojáků, kteří zahynuli v Afghánistánu. 

Aby poslanci vyvolali hlasování o změně zákonů tak, aby nebylo umožněno nasadit armádu v třetích zemích bez souhlasu občanů v referendu a bez mandátu Rady bezpečnosti OSN.

Aby vláda jménem svých občanů vyjádřila nesouhlas s porušením mezinárodního práva v Afghánistánu a to konkrétně za zahájení intervence ze strany USA a Velké Británie bez mandátu Rady bezpečnosti OSN a za bezprecedentní porušení Ženevských konvencí využitím zakázané munice s bílým fosforem.
 
Žádáme vládu, aby na mezinárodní půdě vystupovala jako svrchovaný a suverénní stát, který bude maximálně usilovat o dodržování mezinárodního práva a bude se zasazovat o co nejstabilnější bezpečnostní situaci ve světě.
 
Autor: Generace Identity.cz, Praha, ČR, 29.1.2019
 
Zdroj:

https://generace-identity.cz/operace-trvala-svoboda-ukoncena-nesvobodou