24. bře, 2018

UKRAJINA: Nadija Viktorivna Savčenková, aneb jak se další modla zhroutila!

Po Su Tij, která před nedávnem projevila obrovskou politickou odvahu, když se postavila
proti mezinárodnímu globalistickému establishmentu a rozhodla se bránit svou zem proti islámskému terorismu, se nyní zhroutila i další modla pravdoláskařství a havlismu. Modla mnohem mladší a čerstvější...

Tou je bývalá zajatkyně v Putinově Rusku a pozdější poslankyně ukrajinského parlamentu za liberální proevropskou stranu „Otčina“ Nadija Viktorivna Savčenková. Nadija Savčenková se proslavila na mezinárodní scéně, když jako bojová pilotka ukrajinské armády byla zajata ruskými jednotkami, v Rusku byla souzena a držela hladovku na protest proti ruské okupaci východní Ukrajiny a podpoře proruských separatistů. Savčenková byla v ruském zajetí rok a půl, než ji Rusové vyměnili za dvojici zajatých důstojníků GRU v květnu 2016. Savčenková se vrátila a hned se zhostila úlohy poslankyně ukrajinského parlamentu.

13. ledna se Nadija Savčenková sešla s Kalouskem, Ženíškem a dalšími českými liberály. Od
Kalouska dokonce dostala dýku. Tehdy ČR navštívila na pozvání lidovce Pavla Svobody a setkala se i s havlistickými novináři a Danielem Hermanem. Savčenkovou oslavoval pochopitelně i Jaromír Štětina, který vyzýval k jejímu osvobození. Slavná banda Evropské hodnoty už předtím vydala prohlášení 270 snaživců za propuštění Savčenkové. Jakub Janda, Fedor Gál, Luboš Dobrovský, Halík, či Telička, ti všichni podepsali výzvu za propuštění Savčenkové a ta jim všem nyní uštědřila obrovskou a potupnou facku, kterou si dávno zasloužili.

První trhliny Savčenkové jako havlistické ikony nastaly už v prosinci 2016. Tehdy navštívila
separatistické republiky a setkala se s Alexandrem Zacharčenkem, vůdcem Doněcké lidové republiky a Denisem Pušilinem, vůdcem Luhanské lidové republiky. S těmi v Minsku vyjednala výměnu zajatců. O tři dny později byla vyloučena ze strany „Otčina“ plynárenské princezny Julie Tymošenkové. Aby toho nebylo málo, prohlásila, že by se Ukrajina měla smířit se ztrátou Krymu, výměnou za stažení Ruska z Donbasu. 27. prosince 2016 založila Občanskou platformu Ukrajinské lidové revoluce a v červenci 2017 „Sociální a politickou platformu Nadiji Savčenkové“, načež oznámila svůj úmysl kandidovat v presidentských volbách 2019.

V průběhu následujících měsíců zaujala neutrální postoje vůči NATO, euroskeptickou
kritiku Evropské unie, podpořila minské mírové dohody, stejně jako uznání ruštiny regionálním
jazykem a k nebývalému zděšení liberálních havlistů se přihlásila k odkazu Augusta Pinocheta a
Margaret Thatcherové, když navíc deklarovala, že Ukrajina by se měla stát diktaturou. Poměrně nešťastné, ovšem i pro havlisty nepříjemné, byly její antisemitské výroky o tom, že je Ukrajina pod kontrolou Židů. Další nepříjemnost způsobilo Nadino prohlášení, že ukrajinská revoluce z roku 2014 byla zinscenovaná a vyprovokovaná, že lidé, kteří jsou dnes zákonodárci, byli zapletení do postřílení demonstrantů během Majdanu. Toto prohlásila v polovině března a bylo jasné, že už dál nemůže působit v demokratickém ukrajinském parlamentu, že se jí musí vedoucí zkorumpované elity Ukrajiny pěkně demokraticky zbavit.

15. března Jurij Lucenko, generální prokurátor Ukrajiny, obvinil Savčenkovou z přípravy
teroristického útoku na budovu parlamentu. Lucenko prohlásil, že vyšetřovací výbor má nezvratné důkazy o chystaném granátovém a minometném útoku na budovu parlamentu, který měla Savčenková řídit s cílem obnovit vládu Viktora Janukovyče a proruských sil. 22. března byla Savčenková zbavena poslanecké imunity a přímo na jednání parlamentu zatčena ukrajinskou rozvědkou. Savčenkovou vydalo 291 poslanců současného ukrajinského establišmentu. Proti vydání se postavilo pouze 6 poslanců proruského Opozičního bloku. Nadia se pak všem vysmála, když se odmítla nechat odvézt do cely předběžného zadržení a místo toho tam obklopena svými stoupenci dokráčela po svých.

Takhle padají modly… čím víc jich padne, tím lépe. Doufejme, že se Nadija nestane
politickým vězněm havlistického establishmentu Ukrajiny.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 24.3.2018