14. dub, 2018

7REPUBLIKA.CZ: Rakety na Damašek, selhání Západu!

Jakkoliv patříme mezi velké zastánce presidenta Donalda J. Trumpa a vnímáme jeho politiku jako záchranu USA před neomarxismem a ultralevicovou demagogií, nemůžeme ignorovat fakt, že v zahraniční politice začíná být, čím dál tím víc ovlivňován intervencionistickými neokonzervativci bushovského ražení...

Je to důsledek tragické chyby v podobě propuštění Steve Bannona z Bílého domu a neuhájení Michaela Flynna na pozici poradce pro národní bezpečnost. Nyní vidíme ničivý vliv neokonzervativních elit opět v akci a v přímém přenosu na situaci v Sýrii.

Sýrie byla dnes bombardována nelegální koalicí USA, Velké Británie a Francie. Velká Británie potřebovala útok, protože naprosto selhala při vyšetřování údajného atentátu na Skripala, a při vyjednávání o Brexitu, zatímco ve Francii vládne jeden z nejnepopulárnějších a nejproislámštějších presidentů.

K útoku došlo v reakci na chemický útok v syrské Dúmě. Asi nejbizarnější obvinění vůči Bašáru Assadovi z provedení chemického útoku. V době naprostých vojenských triumfů, obnovení své prestiže, politického vlivu a rozbití většina teroristických skupin u Damašku se rozhodl, že provede plynové útoky proti civilistům. Absurdní obvinění. Útok byl proveden buď, nějakou radikální klikou v syrské armádě, anebo daleko spíše samotnými teroristy, kteří potřebovali vyprovokovat přesně tu reakci, ke které došlo. Raketový útok na Sýrii je pomoc islámskému terorismu.

Jako odpůrci islámu jednoznačně a důrazně odsuzujeme útok na Sýrii, který by v případě pádu sekulárního režimu Bašára Assada vedl k podobné katastrofě, jaká nastala v Iráku, či Libyi, anebo k turecké invazi, která rozšíří Erdoganovo impérium. Zároveň v tomto případě musíme gratulovat ruským vojenským silám v Sýrii k úspěšné spolupráci se Syrskou arabskou armádou při obraně Sýrii. Podle našich informací, které máme, nejen z médií, ale i od lidí žijících přímo v Damašku, byl tento útok zatím jen s minimálními škodami, ale oproti loňskému útoku, který byl vedený výhradně na vojenské cíle, nyní jde o útok, již blíže k civilním oblastem, a navíc s mnohem větším rizikem přerůst v globální konflikt.

Odmítáme se stavět po bok teroristického režimu v Iránu a odsuzujeme teroristické hnutí Hizballáh, ale současné akce hrozí Třetí světovou válkou. Rusové nebudou donekonečna ustupovat západním útokům, ať už šlo o bizarní kampaň, kolem novičoku, staričoku, nebokdovíjakémučoku, nebo nyní o bombardování Sýrie. Vyzýváme proto západní mocnosti, aby ukončili agresi proti Syrské arabské republice a její svrchované vládě. Tato „preventivní“ agrese ve stylu Jugoslávie a Iráku pomůže, jen islamistům.

Autor: 7Republika.cz, Praha, ČR, 14.4.2018