4. kvě, 2018

IVK NEWS: Václav Klaus: Postavení obřího Marxova pomníku je výsměch dějinám

Václav Klaus vystoupí v německém Trevíru proti opětovnému vytváření kultu Karla Marxe...

Bývalý prezident České republiky Václav Klaus se dnes 4. května 2018 v německém městě Trevír (Trier) zúčastní série akcí pořádaných Alternative für Deutschland varujících před opětovným vytvářením kultu osobnosti Karla Marxe (AFD gegen Marx-Kult).

Vystoupení Václava Klause v Trevíru lze m.j. vnímat i jako vyjádření nesouhlasu s oficiální účastí předsedy Evropské komise J. C. Junckera na slavnostním odhalení sochy Karla Marxe, které v Trevíru proběhne ve stejný den (4. května 2018). Sochu nechala zhotovit Komunistická strana Čínské lidové republiky, aby ji u příležitosti oslavy 200. výročí Marxova narození věnovala jeho rodnému městu.

„Postavení obřího Marxova pomníku, navíc financovaného stále ještě převážně komunistickou, Marxem inspirovanou Čínou, považuji za výsměch. Za výsměch dějinám, za výsměch obětem režimů, které vznikly na bázi Marxova učení, za výsměch dnešku. Je mimo veškeré chápání, že se odhalování Marxova pomníku účastní nejvyšší představitel Evropské unie. Je to přiznání vlivu, který má Marx na náš dnešek a na progresivistický, téměř marxiánský projekt evropské integrace v jeho dnešní podobě Evropské unie,“ říká bývalý prezident České republiky Václav Klaus.

Autor: Petr Macinka, Institut Václava Klause, Praha, ČR, 4.5.2018