GI zahraničí

30. bře, 2019
Jak v tomto týdnu informovala již i některá naše média, policie a politici v Rakousku aktuálně řeší možný zákaz tamní pobočky identitárního hnutí z důvodu údajného napojení na šíleného střelce z novozélandského města Christchurch – Brendona Tarranta...
 
Vzhledem k tomu, že média o této věci informují velmi nepřesně (v některých případech až lživě), rádi bychom zveřejnili fakta, která uvádějí věci na pravou míru a dokazují, že se jedná o zcela vykonstruovanou kauzu s cílem dehonestovat potažmo likvidovat rostoucí identitární hnutí (IB).
 
Údajným důkazem o možném napojení B. Tarranta na rakouské identitární hnutí má být dar ve výši 1500 euro, který měl od někoho s příjmením „Tarrant“ přijít začátkem roku 2018 na osobní účet Martina Sellnera (tedy ne na účet identitárního hnutí, jak nepřesně uvedla řada médií). Tady musíme podotknout, že identitární hnutí není na rozdíl od řady jiných systémových nevládních organizací napojeno na veřejné finance a je plně financováno příspěvky svých aktivistů a sympatizantů. Podle webu IB jen v Rakousku přispívá pravidelně na jeho chod 600 přispěvatelů a lze se domnívat, že i na účet M. Sellnera coby nejviditelnějšího představitele hnutí přispívá ročně velké množství podporovatelů. Dle našich informací zatím stále nikdo nepotvrdil, že přispěvatelem pod mailem Tarrant byl skutečně výše uvedený terorista.
 
K uvedenému daru tedy došlo více než rok před šíleným Tarrantovým činem, v době, kdy nikdo na světě (včetně Martina Sellnera) netušil, kdo se pod tímto příjmením může skrývat. Troufáme si navíc říci, že žádná nevládní organizace nepátrá po informacích o jednotlivých svých donátorech. Není to technicky možné a není k tomu ani žádný logický důvod. Pokud by dotyčný v minulosti přispěl například organizaci Greenpeace či místní charitě, dělá to dle stejné logiky spoluteroristy i z těchto organizací. Naprostý nesmysl, že? Ne tak pro mainstreamová média a řadu politiků, pro něž je to „důkaz“ o propojenosti identitářů s teroristou. Kdo chce psa bít, ten si zkrátka hůl najde.
 
Jak Martin uvedl, jakmile získal informaci o tom, že jméno přispěvatele na jeho účet z loňského roku se shoduje se jménem teroristy, začal situaci řešit se svým právníkem a byl rozhodnut, v případě, že se potvrdí, že donátorem byl skutečně B. Tarrant, darovat tyto peníze na charitu. Předtím, než byl schopen ověřit své podezření, přišla však úterní domovní prohlídka, při níž mu bylo zabaveno veškeré technické vybavení, stejně tak jako zařízení patřící jeho snoubence – americké aktivistce Brittany Pettibone.
 
Zde je třeba zdůraznit, že o domovní prohlídce u Martina Sellnera rozhodl stejný státní zástupce, který již v nedávné minulosti usiloval o zákaz identitárního hnutí v Rakousku. Nutno podotknout, že oba dva soudní spory indentitární aktivisté vyhráli. Zda zde hraje roli zraněné ego, aktivistický přístup či cokoliv jiného si nedovolíme soudit, nicméně je nasnadě mít vážné pochybnosti o nezaujatosti dotyčného.
 
Identitární hnutí coby otevřená a veřejně činná organizace bylo, je a bude cílem také pro lidi, kteří nesdílí víru v nenásilný aktivismus, který je jednou ze základních myšlenek identitárního hnutí.  Po celou dobu existence jsou všechny jeho akce striktně nenásilné. Uvedený dar mohl být součástí Tarrantova plánu démonizovat podobná hnutí a přispět tak k jejich radikalizaci, čímž se dotyčný netajil ve svém manifestu. Jak rakouští identitáři zdůraznili, politický systém, který démonizuje a perzekuuje nenásilné aktivisty s nepohodlnými názory pouze přispívá k radikalizaci mladých lidí a nahrává nejrůznějším Tarrantům na všech stranách.
 
Je smutné, že se uvedeného mediálního lynče na Martina a volání po zákazu identitárního hnutí  účastní také politici, kteří bývaji označováni za vlastenecké, konkrétně spolkový kancléř Sebastian Kurz či šéf Svobodné strany Heinz – Christian Strache.
 
O dalším vývoji Vás budeme dále informovat. Věříme, že spravedlnost zvítězí.
 
SOLIDARITU S MARTINEM SELLNEREM a RAKOUSKÝMI IDENTITÁŘI!
 
Autor: Generace-Identity.cz, ČR, 30.3.2019
 
Zdroj:
 

https://generace-identity.cz/fakta-k-pripadu-martina-sellnera


 

 

2. úno, 2019

Francouzská justice vzala do vazby tři přední představitele identitárního hnutí - Romaina Espino, Clémenta Galanta a Anaïs Lignier... 

Důvodem jejich uvěznění je účast na projektu Defend Europe v jehož rámci loni v zimě identitáři z celé Evropy chránili francouzsko-italské státní hranice v prostoru Alp, kudy proudili imigranti z jihu do Francie.

Anaïs je mladou matkou jeden a půl ročního dítěte a v současné době je vosmém měsíci druhého těhotenství!

Několik hodin před tím, než byli čelní představitelé GI vzati do vazby, ministr vnitra Christophe Castaner oznámil, že 130 džihádistů z Islámského státu bude repatriováno ze Sýrie zpět do Francie.

Česká pobočka GI v reakci na tyto totalitní praktiky francouzské vlády v následujících dnech chystá protestní akci na podporu vězněných kamarádů. Pro bližší informace sledujte náš facebook a web.

SDÍLEJTE, prosím, tento náš příspěvek!

Autor: GI.cz, ČR, 2.2.2019

Zdroj:

https://www.facebook.com/GeneraceID/posts/1017317758479054

https://generace-identity.cz/


 

 

25. led, 2019

Vrchní zemský soud ve Štýrském Hradci ve středu 23. ledna právoplatně zprostil naše rakouské kamarády z Identitäre Bewegung Östereich vykonstruovaného obvinění z "podněcování a vytvoření zločinecké organizace"...

Gratulujeme!

Citujeme z prohlášení rakouských identitářů:

"Rozsudek ukázal: že vlastenecký aktivismus není zločinný, naopak je součástí dnešní demokracie. A my v roce 2019 uděláme všechno pro to, abychom byli první a poslední patrioti, kterým se něco takového stalo. Nikdo v této zemí se nesmí a nemůže bát vyjádřit své názory. Naší novou kampaní "Rakousko bude svobodné!" chceme vládě připomenout její povinnost chránit naše základní právo na svobodu projevu. Protože teprve v okamžiku, kdy se rakouští občané nebudou muset bát otevřeně hovořit o tématech islamizace, masové imigrace a importované kriminality, bude naše země skutečně svobodná."

Autor: GENERACE-IDENTITY.CZ, ČR, 25.1.2019


 

24. lis, 2018
Vláda chce pokračovat a dokonce rozšířit svou předchozí nevyhovující imigrační politiku s nadcházejícím podpisem Paktu OSN pro migraci. Připomeňme si však, že tato politika přinesla skutečné oběti. Lukasz Urban, Fabrizia di Lorenzo, Victoria Savchenko, Naďa Čižmárová jsou jen pár jmen, které zavraždili islamistické teroristické útoky...
 
Pachatelé nelegálně cestovali do Evropy prostřednictvím politiky otevřených hranic a jejich legálně požadované deportace nebyla provedena. Multikulturalismus a masové přistěhovalectví selhalo. Politici musí nakonec vyvodit závěry. Množství obětí na nás naléhá, ​​abychom udrželi jejich smrt v paměti.
 
Z tohoto důvodu aktivisté Generace Identity Německa provedli symbolický pohřeb na louce před Reichstagem v Berlíně, v bezprostřední blízkosti kancléřství. Chceme upozornit na mrtvé z multikulturalismu a islamizace.
 
Na tomto místě se stalo fatální rozhodnutí hromadného přistěhovalectví a na tomto místě je třeba znát symbol důsledků.
 
Autor: GI.de, Berlín, Německo, TGM, Praha, ČR, 24.11.2018
 

https://www.identitaere-bewegung.de/presse/merkels-tote-beerdigung-vor-dem-reichstag/


 

17. kvě, 2018

Ve Štýrském Hradci bylo obviněno 17 aktivistů za použití zákona, který se v Rakousku používá pro boj s mafií. Aktivisté byli obviněni ze založení “zločinné organizace”...

V prohlášení prokuratura zveřejnila konkrétní akce, které mají obvinění podpořit. Jedná se například o akci, při které skupina vyvěsila na sídlo strany Zelených ve Štýrském Hradci transparent s textem “Islamizace zabíjí”.

Jinou byla akce, při které byl na tureckou ambasádu vyvěšen transparent se slovy “Erdogane, vezmi si své Turky domů”. Šlo o reakci na demonstraci Turků ve Vídni, která se po krvavém potlačení puče Erdoganem postavila na jeho stranu.

Autor: GI.cz, ČR, 17.5.2018

Zdroj:

http://www.identitaere-bewegung.at/identitaere-weisen-vorwuerfe-der-staatsanwaltschaft-zurueck/