LADISLAV VĚTVIČKA

9. zář, 2021
Odejit by dokazal jen srab...
 
To prohlasil vrchni velitel česke okupačni armady přesně před třema rokama, v srpnu 2018. Tuž nevim, nejsem si jisty, ale žaden velitel by neměl takto hovořit o svojich jednotkach, byť okupačnich.

Faktem je, že Afghanci, na rozdil jinych bojovniku, napřiklad Němcu, dokazali porazit tři nejsilnějši armady světa. Vlastně porazili celu protihytlerovsku koalicu. Nejdřiv do roka 1919 porazili ve třech valkach Brity, pak v rokach 1979-89 Sověty a nakonec v rokach 2001-21 Spojene staty. Myslim, že onkel Adolf by z nich měl radost. Odolali dokonce aji stotisicove armadě, keru tam synci z SSA přivezli, aby je pak po svoji nejdele vedene valce zas odvezli, mnohe z nich v dřevěnych krabicach.

Ne, nemam z teho radost. Stopadesat tisic mrtvych lidi nemože robit nikomu radost. Je uplně jedno, jestli oběti byly z řad okupačnich jednotek, vlasteneckych bojovniku nebo civilistu. Jedini, keři na všem hledaju pozityva, su jako vždycky slunkaři, keři se raduju, že gramotnost žen stupla za poslednich dvacet roku okupace na 37%. Tak určitě, aji ja mam z teho velku radost. Kdo ovšem fčil douči tych 63% negramotnych, to netušim, A k čemu bude schopnost čitat tym gramotnym tež nevim, mam spiš taky nejasny pocit, že věhlasne knihy jako su třeba Dopisy Volze, V zajeti Islamu nebo aji obyčejna kuchařka Minutky z vepřove pečeně fčil nebudu v Kabulu tak uplně k dyspozici v každem Librexu.

Je hezke fčil čitat, co se v udolich okolo Kabula v době okupace vojsk NATO dělo. Snad enem uryvek z hezkeho rozboru Challengera: "Američané neprohráli proto, že by měli méně silné vojsko, ale proto, že si na prosazování svých cílů vybírali ty nejodpornější zmrdy, kteří byli schopni kolaborovat. V momentě, kdy zmizela vojenská síla západu, potěmkinská vesnice se zřítila jako domeček z karet. Když okupovali Afghánistán Rusové, Tálibánu trvalo 3 roky, než ruskou loutkovou vládu svrhla. Američany dosazená loutková vláda padla ještě předtím, než se američtí soudruzi stačili evakuovat. Bylo to proto, že loutková vláda dosazená Rusy měla jakous takous legitimitu a prostí Afghánci na ni tedy mohli pohlížet jako na menší zlo, než na Tálibán. Vláda zmrdů dosazených USA padla proto, že neměla legitimitu naprosto žádnou, páchala na místním obyvatelstvu zvěrstva takového druhu, že se většina lidí modlila k Alláhovi, aby už přišel zpět ten nenáviděný Tálibán, za kterého to sice taky bylo hnědým nahoru, ale aspoň byl klid, nikdo neunášel a neznásilňoval děti a pokud ano, aspoň ne v takové míře."

Vic z teho přehledu zveřejňovat nebudu, bo tam su nechutnosti nevhodne pro jemne čtenaře mojich blogu.

Tak co fčil, vrchni veliteli? U Kabula už se nebojuje za Prahu? Asi ne, když kolaborujici jednotky už su u Prahy a přivezli zme si je tu sami. A budu tež použivat mlade synky pro zabavu tajak v Brytanyji? A mohl bych to vidět?

Autor: Ladislav Větvička, afgansky dopisovatel Mlade Fronty iFčil, 9.9.2021

Zdroj: 

https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=775523


 

PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!


 

26. srp, 2021
Přejel sem hranicu, naladil česke radyjo a hnedka na mě dolehla morbidni vlna negatyvistyckych informaci s koronu v čele...
 
Zapřel sem se a chvilu ten chliv posluchal.

Bylo to devastujici. Moji mili vladni propagandysti, tak se to přece robit nemože. To by z vas sudruh Josef, největši propagandysta všeckych dob, radost neměl. Propaganda musi byt jednoducha a opakovana, ale přece enem se musi počitat s jakusik intelektualni kapacitu lidu. Oni fakt nesu tak blbi, jak si myslite.

Zeberte si třeba sděleni: "Včera přibylo dvacet sedum pozityvnich na koronavirus, drtivu většinu z nich tvoři neočkovani." To je na prvni pohled spravna propagandystycka věta. Jednoducha a podvědomě podsuvajici pocit, že když nebudete očkovani, budete nakaženi.

Jenže lidi nesu taci hlupi a vědi, že očkovani lidi se testovat nechodi a tedy obvykle nemožu byt mezi nakaženyma. Navic se dneska už vubec nepočita s chybovosti tych blbych testu, kera se hned zpočatku uvaďala na urovni snad deseti procent, nehledě k temu, že "pozityvně testovany" nerovna se "nemocny". To enem blbec, kery se přišel dobrovolně testovat před cestu do Maďarska měl smulu na chybovy test, nebo ma tu smrtelnu nemoc, ale eště o tym nevi.

Tuž tak.

A ještě jednu propagandystycku novinku sem vydržel vyslechnut do konca. Neočkovani fakani na školach si pry budu muset nechavat povinně strkat klacek do nosa, anebo budu muset chodit s nahubkem.

Tuž to už je čistyaparteidjak v Jihoafrycke republice, kaj černi měli jina prava jak bili. Očkovany fakan može tu koronu lapnut tajak neočkovany. Samotni vyrobci přiznavaju, že očkovaci jed je někdyučinny enem z 60%. Takže taky očkovany fakan može byt idealnim přenašečem, bo lita po škole bez nahubka.

A pak už sem tu propagandystycku stoku raději vypnul a pustil se radějiČierne more

z kazety.

PS: Stejně se divim, že si lidi nechavaju pichat cosik, u čehož se piše, že"bezpečnost a učinnost nebyly dosud stanovene"a "studie reprodukční toxicity na zvířatech nebyly dosud dokončene". Asi to nebylo zapotřebi, bo misto pokusnych zviřat se dneska uživaju lidi...

Autor: Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Dolni Dunajovice

Zdroj:

https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=774850


PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!


 

 

 

 

 

3. srp, 2021
Typnul bych si, že do konca letošniho letniho nadechnuti zbyva tak měsic...
 
Už aji synci v Kompasu se sazaju, jestli to polityci začnu zavirat na 20.srpna, nebo vyroči vstupu okupačnich vojsk budeme moct ještě oslavit společně,

neopichani s vaginovanyma. Tuž uvidime.

Jestli chcete ten zbyvajici čas nějak rozumně vyplnit, měl bysem pro vas typ. Kupte se lupen do počongu a vystupte v Michalovcach. Okoštujte dobru Šarišsku 12°, ale moc to s ňu nepřehaňajte, boza čaru vas čekaju jine dobroty.Pro přechod vnějši hranice šanghajskeho systemu použijte pro jistotu vesnicu Ubla. Ty ostatni su nestabilni, Slovaci je čas od času zaviraju, bo asi maju podezřeni, že tama pronika korona do jejich zfašizovane země.

No a za tu neviditelnu čaru se ocitnete v korona-free krajině. Až do Podkarpatske Rusi snad ještě žaden polityk z Kyjeva nedojel, proto tam korona neni.

Autor: Ladislav Větvička, Podkarpatska rus, 3.8.2021

Zdroj - fotogalerie:

https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=773682


 

PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!


 

21. čvc, 2021
Vzhledem k temu, že vlada ČFR ztižila cestovani ven a zpatky, sem došel k zavěru, že je na čase navštivit domaci mista, na kere nikdy nebyl čas...
 
A tak sem se ocitnul v pohoři Prdy, kaj se skryva tajemne misto,

kdysik plne jadernych hlavic pod plnu kontrolu Sovětske armady, kaj Česi neměli přistup. Bude to možna pro vas překvapive, ale stalo se tak na zakladě svobodně zjednane mezinarodni dohody dvuch statu. Starši možna pamatuju, jmenovaly se ČSSR a SSSR. A nestalo se tak v době normalizace, ale v době relatyvniho svobodneho rozkvětu Československa v lednu roku 1965 za prezidenta Tonyho.

Smluvni strana ČSSR se zavazala cely objekt určeny k uskladněni jadernych hlavic vybudovat a plně předat k uživani svemu spojencovi, což logicky předpokladalo stalu přitomnost cizi armady na našem uzemi. Stalo se tak o tři roky později, v lednu 1968, kdy objekt byl plně vybudovany, tehdejši prezident a šef strany Tony se ovšem k realizaci dalšich dohodnutych kroku neměl.

Aji proto se k němu postavil sudruh Leonid zadama a vzkazal československym sudruhum: "Eto vaše dělo".

(Poznamka pro neznale ruskeho jazyka - o děla tady fakt nešlo).

A tak byl nainstalovany do čela strany velky přitel Sovětskeho svazu Saša, kery ovšem neplnil ukoly dostatečně rychle, a tak byl vyměněny zanedluho tež.

Ale dost polityky. Objekt na okraju Prdskych hor služil jako uschovna smrtonosnych zbrani až do roka 1991. V nasledujicich rokach ho naštěsti nerozkradly hordy hnědo-bilych vykradaču kovovych materialu, od armady ho odkupil frajer, kery se o něho špičkově postaral a fčil služi k navštěvam malych děcek, kere ani netuši, že aji z našeho uzemi měly litat smrtonosne střely na zapadoevropska města.

Autor: Ladislav Větvička, Ostrava, ČR, 21.7.2021

Zdroj + fotogalerie: 

https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=773360


PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!


 

 

14. čvc, 2021
Pařak na Lenince byl taky, že by se dal krajat a posilat do Gronska jako darek Eskymakum...
 
Staři haviři seděli na zahradce knajpy Na rožku a čuměli do blba. Tedy do mobila.

Bylo ticho, vypadalo to jak zahradka mrtvych, skloněnych hlav..

Prvni, kery ju zvednul od blba, byl Jarek. Pohlednul na oblohu, zorničky se mu roztahly jak teplickemu mladikovi po perniku a překvapeně hlesnul: "A kura, budeme muset dodom, bliži se cunilimbus."

Tato věta zapusobila jak bomba, bo skoro všeci chlopi zvedli hlavu od blba a podivali se směrem, kerym hleděl Jarek."

"Vidim tam enem jakysik mrak," protrhnul ticho Helmut, kery evidentně neznal cizi slova.

"No to je přesně ono," kyvnul Jarek, "když se bliži cunilimbus, stara už je nervozni a vsadim se, že za chvilu mě bude volat, abych už šel za ňu dodom."

"Cunilimbus je fajna věc, chlopi, vubec z teho nemějte strach," přidala se k hovoru zkušenych chlopu kelnerka Liba a položila zepar Ostravaru na stul.

"Ty si uplně blba! Vubec netušiš, jake škody može taky cunilimbus zrobit!" křiknul za ňu Helmut. Liba mavla ruku a zmizela v knajpě.

Helmut se odbyt nenechal: "Minuly tyden šly z teho cunilimbusu kule velke jak golfove mičky! Rozjebalo to cele Dolni Dunajovice! Viděl sem to na CNN Prima fejkňus!"

Rosťa od vedlejšiho stola se naklonil a polohlasem povida: "Ty, Jarek, to nebyly Dunajovice, ale Bojanovice. A s tym cunilimbusem si tež nesem jisty, jestli to vyslovuješ spravně."

"Mi jako chceš naznačit, že sem kokot? Však sem to viděl na vlastni oči v televizi!" rozčilil se Jarek. "Vite co, vyližte si všeci!" zvednul se, zaplatil a vydal se na cestu dodom.

"A to je jako dneska všechno?" křiknul na něho Vlastik.

"Jo, to je všechno," zabručel odchazajici Jarek, ostatni moudře pokyvali hlavama, sklonili je a zase potichu čuměli do blba.

Tento hlubokomyslny přiběh byl pravdivy, bo mi ho vypravjal T. Taxis Taylor, proto se stal současti noveho vydani knihy "Některe baby su všecky stejne."

Autor: Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, ČR, 14.7.2021

Zdroj:

https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=772393


 

PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!