ALTRIGHT.SK

27. čvc, 2019

Charlton Heston (1923-2008) bol legendárny americký herec. Oscara získal za strhujúci výkon vo filme Ben Hur, čo bol jeden z najúspešnejších filmov všetkých dôb...

Nezabudnuteľné boli aj jeho stvárnenia Mojžiša v Desiatich prikázaniach, jeho Planéta opíc tvorila dnešné vnímanie science-fiction a pokiaľ ste nevideli film V službách pápeža, kde hral Michelangela, bude vám chýbať veľký kus histórie umenia.

Ako politický aktivista a predseda NRA ( National Rifle Association – Národnej streleckej asociácie) 1998-2003 však už pre dvadsiatimi rokmi priniesol návod, ako čeliť deštruktívnym snahám aktivistov. Jeho prejav pred absolventami práva na Harvarde vošiel do dejín.

Veľmi pekne vám ďakujem za úvod aj vrelú odpoveď na úvod.

Viete, veľmi často sú verejne známe osoby predstavené jednoduchou frázou: „Teraz, dámy a páni, človek, ktorý nepotrebuje žiadny úvod.“ Verte mi, vždy môžete použiť dobrý úvod. Nie, nie, nie, smejete sa, smejete sa, ale je to pravda. Mám príbeh, ktorý to dokazuje, skutočný príbeh, ktorý sa nestal mne, stalo sa to môjmu priateľovi Kirkovi Douglasovi. Bolo to vtedy, keď sa premietal Ben Hur, viac menej už na konci všetkého.

A Kirk rozprával, že kráčal jeden večer po večeri na ulici neďaleko svojho domu v Beverly Hills, keď ho veľmi zdvorilo oslovil cudzinec, ktorý povedal: „Prepáčte, pane, nerád zasahujem do súkromného života verejne známych ľudí, ale nemôžem vynechať túto príležitosť vám povedať, ako hlboko ste sa vnorili a nesmierne tvorivo zahrali pri stvárnení v Ben Hurovi.“ A Kirk povedal: „Veľmi pekne ďakujem, ale to som nebol ja; to bol iný chlapík.“ A muž bol šokovaný. Povedal: „No, ak nie si Burt Lancaster, kto do pekla si?

Som teda rád, že sme si hneď na začiatku vyjasnili, že ja nie som Burt Lancaster.

Spomínam si, že keď synovi bolo päť rokov, vysvetľoval svojej triede v škôlke, čím sa jeho otec živí. „Otec,“ povedal, „predstiera ľudí.

Bolo ich dosť. Proroci Starého a Nového zákona, pár kresťanských svätých, generáli rozličných národností a z rôznych stáročí, niekoľko kráľov, traja americkí prezidenti, francúzsky kardinál a dvaja géniovia, vrátane Michelangela. Ak chcete, aby som to tu hore pretrel na inú farbu, vynasnažím sa. Ja len, že tu akoby vždy bolo plno podivných chlapíkov. Nikdy si nie som úplne istý, ktorý bude hovoriť. Práve teraz som to, myslím, ja.

Keď som premýšľal o svojej dnešnej návšteve, vybavilo sa mi: Ak ma Stvoriteľ podelil darom, že môžem spojiť vaše srdce a mysle s týmito velikánmi, potom chcem teraz použiť ten istý dar a obnoviť vaše spojenie s vašim vlastným zmyslom pre slobodu, s vašou vlastnou slobodou myslenia, s vaším vlastným kompasom pre to, čo je správne.

Abraham Lincoln povedal o Amerike pri odhaľovaní pamätníka pri Gettysburgu: „Nachádzame sa teraz vo veľkej Občianske vojne. Je to test tohto národa, alebo vlastne ktoréhokoľvek národa takto vytvoreného a takto odhodlaného, či dlhodobo obstojí.

Tieto slová sú znova platné. Verím, že sme znova zapletení do veľkej občianskej vojny, kultúrnej vojny, ktorá okráda o vrodené právo myslieť a hovoriť, čo máte na srdci. Som si istý, že už neveríte v živú a pulzujúcu krv slobody vo vašom vnútri, tomu materiálu, ktorý pozdvihol túto krajinu z divočiny do zázraku, ktorým je.

Dovoľte mi, aby som sa vrátil kúsok do minulosti. Približne pred rokom som sa stal predsedom Národnej streleckej asociácie, ktorá chráni právo amerických občanov vlastniť a nosiť zbrane. Kandidoval som, bol som zvolený a teraz som vo funkcii. Vo funkcii pohyblivého terča pre médiá, ktoré ma nazývajú všetkým možným od „smiešneho“ a „ohlúpnutého“ až po „​​senilného, ​​bláznivého starca, ktorý sa padol na hlavu.“ Viem, som dosť starý, ale vďaka Bohu určite nie som senilný.

Ako som tak stál v hľadáčiku tých, ktorí útočia na slobody Druhého dodatku, uvedomil som si, že strelné zbrane nie sú jediným cieľom. Nie, nie, je to ďaleko, ďaleko väčšie. Prišiel som k poznaniu, že naprieč našou krajinou zúri kultúrna vojna, v ktorej sú s orwellovskou horlivosťou povolené len niektoré prijateľné myšlienky a názory.

Zúčastnil som sa napríklad pochodov za občianske práva s Dr. Kingom v roku 1963. Musím povedať, že dávno predtým, než to Hollywood začal považovať za normálne. Ale keď som minulý rok verejne povedal, že je správne hovoriť o bielej rovnako ako o čiernej, červenej, alebo ľubovoľnej inej hrdosti, nazvali ma rasistom.

Počas celej svojej kariéry som pracoval s mimoriadne talentovanými homosexuálmi. Ale keď som verejne povedal, že práva homosexuálov by nemali byť väčšie ako vaše práva, alebo moje práva, nazvali ma homofóbom.

Bojoval som v druhej svetovej vojne proti silám Osy. Ale počas reči, kedy som vykreslil analógiu medzi nálepkovaním nevinných Židov a nálepkovaním nevinných vlastníkov zbraní, nazvali ma antisemitom.

Každý, koho poznám, vie, že by som nikdy nepozdvihol zaťatú päsť proti svojej krajine. Ale keď som žiadal verejnosť, aby sa postavila proti tejto kultúrnej perzekúcii, porovnali ma s Timothym McVeighom.

Od časopisu Time po priateľov a kolegov, všetci v podstate hovoria, „Chuck, ako si môžeš dovoliť hovoriť, čo si myslíš? Používaš jazyk, ktorý sa na verejnosti nesmie používať!

Ale ja sa nebojím. Keby Američania verili na politickú korektnosť, boli by sme dodnes posluhovačmi kráľa Juraja – poddaní pod nadvládou Britskej Koruny.

Vo svojej knihe „Koniec zdravého rozumu“ píše Martin Gross, že:

Dovoľte, aby som vám prečítal zopár príkladov. Mladíci na Antioch College v Ohiu, ktorí sa usilujú o intímnosti so spolužiačkami, musia dostať ústne povolenie pred každým krokom takéhoto procesu, počnúc bozkávaním, pokračujúc maznaním, až k výslednej kopulácii – všetko jasne a výstižne popísané vo vytlačenej univerzitnej smernici.

Bez ohľadu na smrť niekoľkých amerických pacientov, ktorí boli infikovaní zubármi utajujúcimi svoj vlastný AIDS – štátny komisár v New Jersey vyhlásil, že poskytovatelia zdravotníckych služieb, ktorí sú HIV-pozitívni, nemusia – nemusia! – oznámiť svojim pacientom, že sú nakazení.

Na škole vo William and Mary sa študenti pokúšali zmeniť meno školského športového tímu „Kmeň“ („The Tribe„), pretože to údajne urážalo miestnych Indiánov. Nakoniec sa zistilo, že skutočným náčelníkom vo Virgínii sa meno „The Tribe“ veľmi páčilo.

Predstavitelia mesta v San Franciscu prijali vyhlášku chrániacu práva transvestitov nosiť do zamestnania šaty opačného pohlavia a práva transsexuálov mať oddelené záchody, v období, keď podstupujú chirurgickú zmenu pohlavia.

Deti v New York City, ktoré nevedia ani slovo španielsky, boli zaradené do dvojjazyčnej výučby, aby sa učili svoje tri R po španielsky len preto, lebo ich priezviská zneli Hispánsky (tri R je spoločné pomenovanie základných znalostí v škole – čítanie, písanie a rátanie. V angličtine majú všetky tri slová hlásku R: reading, writing, arithmetic – pozn.pr.).

Na univerzite v Pennsylvánii, v štáte, kde tisíce zomreli pri Gettysburgu, bojujúc proti otroctvu, riaditeľ tejto školy oficiálne vyhradil oddelené ubytovne pre čiernych študentov.

Hej, ja viem, to už prekračuje všetky medze. Dr. King hovoril „Negroes“. Jimmi Baldwin a väčšina z nás na Pochode hovorili „černosi“. Ale to už sa dnes nesmie.

Pomlčkové identity mi vždy pripadali nevhodné, zvlášť „domorodý Američan“ (Native-American). Veď ja som domorodý Američan, preboha. A tiež som náhodou pokrvný brat Sioxov z kmeňa Miniconjou. Zo strany mojej ženy, môj vnuk je domorodý Američan 12. generácie , s veľkým písmenom na slove „Američan.“

Napokon, len minulý mesiac, David Howard, vedúci washingtonského Úradu ombudsmana (Office of Public Advocate, Wash. DC.), použil slovo „niggardly“ keď hovoril s kolegami o rozpočtových veciach. „Niggardly“ samozrejme znamená lakomý, skúpy. Ale počas niekoľkých dní bol Howard nútený verejne sa ospravedlniť a rezignovať. (Nigger je v angličtine urážlivé pomenovanie černocha, aktivistom pripomínalo slovo niggardly práve spomenuté slovo nigger – pozn.pr.)

Ako napísal komentátor Tony Snow:

Čo to všetko teraz znamená? Okrem iného to znamená, že prikazovanie, čo si smieme myslieť, sa vyvinulo do prikazovania, čo smieme hovoriť, takže prikazovanie, čo robiť, nemôže byť príliš pozadu. Predtým, než sa vyhlásite za preborníkov voľnomyšlienkárstva, prezraďte mi: prečo politická korektnosť pochádza z prostredia amerických vysokých škôl? A prečo ju naďalej tolerujete? Prečo sa vy, o ktorých sa predpokladá, že diskutujete o myšlienkach, podvoľujete ich tlaku?

Buďme úprimní. Kto z vás tu si myslí, že vaši profesori môžu hovoriť, čomu skutočne veria? (hmm, zopár by sa našlo…) Dobre, som smrteľne vydesený, a malo by to desiť aj vás, že dohľad politickej korektnosti vládne týmto sálam rozumu.

Vy ste tí najlepší a najbystrejší. Vy, tu v plodnej kolíske amerického akademického sveta, tu v hradu výuky na rieke Charles, vy ste smotánkou. Lenže ja vyhlasujem že vy a vaši rovesníci po celej krajine, ste sociálne najprispôsobenejšou a politicky najumlčanejšou generáciou od čias Concordského mosta (bitka pri Lexingtone a Concorde 19. apríla 1775 bola prvou bitkou vojny o nezávislosť, väčšinou sa asociuje s výrazom Old North Bridge – pozn.pr.). A kým to budete schvaľovať a trpieť, ste – podľa meradiel vašich dedov – zbabelci.

Tu je ďalší príklad. Práve teraz na nejednej veľkej univerzite, učencom a výskumníkom zaoberajúcimi sa Druhým dodatkom, sú zatvárané ústa ohľadom ich poznatkov pod hrozbou straty zamestnania. Ale prečo? Pretože výsledky ich výskumov by spochybnili žaloby predstaviteľov veľkých miest, ktorí sa pokúšajú vymámiť stovky miliónov dolárov od výrobcov strelných zbraní.

Je mi jedno, čo si myslíte o zbraniach. Ale ak vás predchádzajúce slová nešokovali, vy šokujete mňa. Kto ochráni panenskú podstatu nespútaných nápadov, ak nie vy? Demokracia je dialóg. Kto sa postaví na obranu kľúčových hodnôt akademického sveta, keď vy, údajní zbrojnoši voľného myslenia a vyjadrovania, zložíte ruky do lona a zaprosíte, „Nezastreľte ma.

Ak diskutujete o rase, ešte to z vás nerobí rasistu. Ak vidíte rozlíšenie medzi pohlaviami, to z vás ešte nerobí sexistu. Ak máte kritický názor na vyznanie, to z vás ešte nerobí odporcu viery. Ak akceptujete ale neoslavujete homosexualitu,to z vás nerobí homofóba.

Nedovoľte, aby vysoké školy Ameriky naďalej slúžili ako inkubátory tejto útočnej epidémie nového McCarthyismu. Ale čo môžete robiť? Ako môže ktokoľvek odolať tak presvedčivému sociálnemu zotročeniu?

Odpoveď tu bola stále s nami. Ja sám som ju našiel pred 36 rokmi, stojac na schodoch Lincolnovho pamätníka vo Washingtone s Dr. Martinom Lutherom Kingom a dvoma stovkami tisíc ľudí.

Jednoducho sa vzoprite. Mierumilovne, áno. S rešpektom, samozrejme. Nenásilne, jednoznačne. Ale keď nám povedia, čo si máme myslieť alebo ako hovoriť a ako sa správať, my povieme nie. Nepodriadime sa sociálnemu protokolu, ktorý dusí a stigmatizuje osobnú slobodu.

Naučil som sa o úchvatnej moci neposlušnosti od Dr. Kinga, ktorý sa ju naučil od Ghándiho a Thoreaua a Ježiša a všetkých veľkých mužov, ktorí viedli spravodlivých proti mocným.

Neposlušnosť je v našej DNA. Cítime vrodenú spätosť s týmto duchom neposlušnosti, ktorý nahádzal čaj do bostonského prístavu, ktorý poslal Thoreaua do väzenia, ktorý odmietol sedieť vzadu v autobuse, ktorý protestoval proti vojne vo Vietname.

V tomto duchu vás žiadam, aby ste sa dištancovali od kultúrnej korektnosti cestou masívnej neposlušnosti ku spupným autoritám, sociálnym direktívam a ťaživým zákonom, ktoré oslabujú osobnú slobodu.

Buďte však opatrní. Bolí to. Neposlušnosť vyžaduje, aby ste sa vystavili riziku. Dr. King stál na mnohých balkónoch. Musíte byť ochotní znášať poníženie, vydržať moderný ekvivalent policajných psov z Montgomery a vodných diel Selmy. Musíte byť ochotní zakúšať nepohodlie. Nesťažujem si, ale desaťročia sociálneho aktivizmu zanechali svoju stopu aj na mne. Dovoľte mi, aby som vám opísal jeden príbeh.

Pred pár rokmi som začul o rapperovi menom Ice-T, ktorý predával CD s menom „Zabijak policajtov“ („Cop Killer„), oslavujúci prepadávanie a vraždenie policajných príslušníkov. Nebol zastupovaný nikým iným ako Time/Warner, najväčším zábavným konglomerátom v krajine, na svete. Polícia po celej krajine bola pobúrená. Právom – nejeden z nich bol zavraždený. Ale Time/Warner mlčal ako hrob, pretože to CD bolo pre nich dojnou kravou a médiá okolo toho chodili po špičkách, pretože ten rapper bol černoch. Dopočul som sa, že spoločnosť Time/Warner poriadala valné zhromaždenie akcionárov v Beverly Hills. Vtedy som vlastnil nejaké akcie a rozhodol som sa tam prísť.

Čo som urobil odporovalo všetkým radám, ktoré som dostal od rodiny a priateľov. Požiadal som o slovo. Do stíchnutej sály s tisíckou priemerných amerických akcionárov som jednoducho prečítal plné znenie textov „Cop Killer“ – každé pomstychtivé, vulgárne, navádzajúce slovo.

A ďalej je to horšie, o dosť horšie. Nie, nechcem vám to všetko čítať. Ale verte mi, tá sála bolo morom šokovaných, stuhnutých, zblednutých tvárí. Manažéri Time/Warner sa vrteli vo svojich kreslách a pozerali sa na topánky. Nenávideli ma. Potom som predniesol ďalšiu salvu zvrátených textov pretekajúcich rasistickými svinstvami, kde Ice-T fantazíruje, ako pretiahne dve dvanásťročné netere Ala a Tipper Gorových (Al Gore bol viceprezident USA za vlády Billa Clintona, Tipper bola jeho manželka – pozn.pr.).

Nie, nechcem vám urobiť to, čo som urobil im. Postačí, keď poviem, že som opustil tú miestnosť za hrobového ticha. Keď som potom prečítal tie texty čakajúcemu davu novinárov, jeden z nich povedal, „To nemôžeme vytlačiť.“ „Ja viem,“ odpovedal som, „ale Time/Warner to predáva.

O dva mesiace potom vypovedal Time/Warner zmluvu s Ice-T. Mne už nikdy neponúknu ďalší film u Warner Brothers a Time magazín o mne nikdy nenapíše dobrú recenziu. Ale neposlušnosť znamená, že musíte byť ochotní konať, nielen hovoriť.

Keď násilník žaluje svoju postaršiu obeť za to, že sa bránila musíte zahltiť telefónnu ústredňu okresného prokurátora. Keď je vaša univerzita tlačená k zníženiu úrovne požadovaných vedomostí, aby aspoň 80 percent študentov promovalo s vyznamenaním, preplňte zasadnutia Rady rektora. Keď dá osemročný chlapec na ihrisku pusu na tvár dievčatka a je vláčený po súdoch pre sexuálne obťažovanie, usporiadajte pochody k takej škole a zablokujte jej vchod. Keď niekto, koho ste si zvolili, je zvedený politickou mocou a podvedie vás, píšte petície, vyžeňte ho, zakážte ho. Keď Time magazín zobrazí hlupákov, čo sa boja prechodu na rok 2000 (číslo z 18.januára 1999) ako nepríčetných, bláznivých kresťanov mávajúcich krížom, ako to urobili minulý mesiac, bojkotujte ich časopis a výrobky, ktoré v ňom inzerujú.

Aby tento národ dlhodobo obstál, apelujem na vás, nasledujte posvätné stopy veľkých neposlušností v histórii, ktoré oslobodili vyhnancov, založili cirkvi, potreli tyranov a áno, rukami prebudených ozbrojených davov a niekoľkých veľkých mužov, vo Sláve Božej, vybudovali túto krajinu.

Keby tu bol s nami Dr. King, myslím, že by súhlasil. Ďakujem vám.

Autor: Charlton Heston, USA, 27.7.2019

Video zde:

https://www.youtube.com/watch?v=yk2mXhnSxEg

Zdroj: 

https://slobodnyvyber.sk/charlton-heston-ako-vyhrat-kulturnu-vojnu/


 

 

18. čvn, 2019

Záškoláctvo, šikanovanie, hygiena i konzumizmus vs. ochrana klímy. Sú stúpenci globálneho otepľovania fanatici odmietajúci racionálne myslenie?

Globálne otepľovanie a ochrana klímy je dnes celosvetovou témou, ktorou sa zaoberajú mnohé organizácie. Venujú sa im aktivisti všetkých vekových skupín. Príkladom mladšej generácie je švédska študentka Greta Thunbergová, ktorá začala svoje protesty v čase školského vyučovania. Postupne sa k nej pridali študenti na celom svete. Ide o správny spôsob vyjadrenia názoru, keďže kritici na Gretu nazerajú ako na najslávnejšiu záškoláčku sveta? Čo by mali mladí ľudia najprv urobiť pre čistotu svojho životného prostredia vo svojom okolí ešte pred samotnou účasťou na protestoch? Na naše otázky odpovedal český sociológ Peter Hampl.

Globálne otepľovanie a ochrana klímy je dnes celosvetovou témou, ktorou sa zaoberajú mnohé organizácie. Aký je váš pohľad na uvedené témy? Môže za zmeny klímy človek alebo ide podľa vás o zmeny, ktoré sa opakujú v uČo si myslíte o pribudajúcich kamenných a internetových obchodoch s oblečením? Ako vnímate konzumizmus módy v súvislosti s ochranou životného prostredia?

Myslím, že to k sebe patrí. Došlo, žiaľ, k tomu, že politické názory sú predmetom módnych trendov. Tak, ako letí ružová farba, tak letí podpora Čaputovej alebo globálne otepľovanie. Alebo sa v rámci nejakého retro trendu môžu vrátiť k starej teórii vyčerpanie zdrojov.

Ľudia, ktorí tomu podliehajú, v podstate majú vypnuté mozgy. Alebo presnejšie povedané, ich mozgy sú plne orientované na rozpoznanie toho, aký názor sa od nich čaká. Podstata veci ich vôbec nezaujíma.

Redaktor denníka SME zverejnil na sociálnej sieti status, v ktorom uviedol: “Dnes podvečer si v Tescu na Kamennom jeden mladý robotník v montérkach pri pečive dal hygienickú rukavicu a naberal si rožky. Prekvapilo ma to, lebo pri tomto type ľudí som to videl prvýkrát.” Zároveň na sociálnej sieti kolujú fotografie rybičiek práve v rukaviciach, ktoré sa využívajú pri kúpe pečiva. Čomu by podľa vás ľudia mali dať prednosť – rukavici pri pečive alebo znižovaniu odpadu a následne čistejšiemu prostrediu?

Predovšetkým by som odporučil, aby sa správali slobodne, a aby sa nebáli robiť to, na čo sú zvyknutí. Zohľadňujeme predsa veľa aspektov: hygienu, životné prostredie, udržanie kvality tých potravín, zdravie, kultúrne zvyklosti a ďalšie. Nikdy nesplníme všetky požiadavky úplne dokonale.

Nepripusťme, aby nejaký vyšinutý aktivista určoval náš životný štýl a aby nám diktoval najmenšie detaily.

Čo konkrétne podľa vás by mali ľudia urobiť, aby došlo k obmedzeniu konzumizmu a následne aj nižšej produkcii odpadu?

Je dobré vidieť, že dopady ľudského života na životné prostredie rýchlo klesajú. Už 200 rokov nevytvárali Európania tak malú záťaž ako v súčasnosti. Nepotrebujeme žiadne ďalšie dramatická opatrenia.

Skôr by sme mali myslieť na to, či západné civilizácie v ďalšej generácii nezaniknú. Pretože si môžeme byť istí, že v islamizovanéj Európe sa životnému prostrediu nikto venovať nebude.rčitých intervaloch?

Nie je dôležité, aký je môj subjektívny názor na globálne otepľovanie. Dôležité je, či teória globálneho otepľovania spĺňa požiadavky štandardne kladené na vedeckú teóriu. Konkrétne ide o nasledovné: Ak prijmeme teóriu globálneho otepľovania, umožní nám to presnejšie alebo spoľahlivejšie predpovede ďalší vývoj?

A v tom zmysle teória globálneho otepľovania doteraz nefunguje. Jej stúpenci doteraz neboli schopní prísť so žiadnou prognózou, ktorá by sa naplnila. Nie je teda žiadny racionálny dôvod brať teóriu globálneho otepľovania vážne.

Údaje o počte vedcov, ktorí podpísali tú či onú petíciu, sú bezvýznamné. Boli doby, kedy väčšina vtedajších vedcov horlila pre upaľovanie čarodejníc. Je tým snáď preukázané pôsobenie čarodejníc?

Mladí ľudia v rôznych častiach sveta po vzore Grety Thunbergovej protestujú za ochranu klímy. Ide podľa vás o správny spôsob vyjadrenia názoru, keďže kritici na Gretu nazerajú ako na najslávnejšiu záškoláčku sveta?

Fenomén Greta dobre ukazuje, že stúpenci globálneho otepľovania sú fanatici odmietajúci racionálne myslenie.

Keď sa ukázalo, že dokumenty OSN sú založené na úmyselne sfalšovaných dátach, boli ochotní to tolerovať. Keď sa ukázalo, že kľúčové osobnosti klimatického hnutie sa dopúšťali podvodov, ani to im nevadilo. A ako iné veci, aj fanatizmus je progresívny. Takže teraz prijímajú ako autoritu mentálne postihnutú puberťáčku. Moja prognóza je, že v ďalšom kroku prijmú za autoritu nejaké zvieratko. Čo napríklad roztomilá veverička?

V médiách bola zverejnená informácia o šikanovanej študentke, ktorá sa odmietla zúčastniť protestov na ochranu klímy. Čo je podľa vás dôvodom, že začína dochádzať k takémuto vyhroteniu situácie?

Nie je to len ten jeden prípad. Niekde sa za nesúhlas s teóriou globálneho otepľovania vyhadzuje zo zamestnania, inde sú ľudia zase šikanovaní ďalším spôsobom. Pomerne často sa objavujú požiadavky, aby nesúhlas s globálnym otepľovaním bol trestný.

Nemôžeme sa čudovať. Takto sa prejavuje každý fanatizmus. A podstatnú úlohu hrá aj to, že vyrástlo celé odvetvie profesionálnych bojovníkov proti globálnemu otepľovaniu. Pôsobí v ňom desaťtisíce ľudí, a ide o miliardy dolárov.

Čo by mali podľa vás mladí ľudia najprv urobiť pre čistotu svojho životného prostredia vo svojom okolí ešte pred samotnou účasťou na protestoch?

V prvom rade by mali dosiahnuť také vedomosti matematiky, fyziky, biológie a chémie, aby boli schopní pochopiť základy problematiky. Dnes mladí ľudia protestujú, bez toho aby mali potuchy, čo chcú a proti čomu vystupujú.

Kým si svoje znalosti nedoplnia, bude pokračovať trend, kedy presadzujú opatrenia, ktoré životnému prostrediu škodia a kedy sú natoľko nevzdelaní a hlúpi, že to nedokážu pochopiť. Stačí pripomenúť primiešavanie olejov do benzínu, podpora elektromobilov, solárne panely v strednej Európe a – ako sa v poslednej dobe ukazuje – aj vegetariánstvo.

Ekologicky zameraní ľudia dnes škodia životnému prostrediu viac ako ostatní. Ale obávam sa, že im na tom vlastne nezáleží. Jediné, na čom im záleží, je ísť s módnym trendom.

Autor: Petr Hampl, Hlavnespravy.sk, Slovensko, 18.6.2019

Zdroj:

https://www.hlavnespravy.sk/zaskolactvo-sikanovanie-hygiena-i-konzumizmus-vs-ochrana-klimy-su-stupenci-globalneho-oteplovania-fanatici-odmietajuci-racionalne-myslenie


 

 

5. úno, 2019

New York schválil zákon, ktorým umožňuje potrat až do doby narodenia.

Guvernér Andrew Cuomo (D), okrem privítania s nadšením tohto monštrózneho interupčného zákona, sa rozhodol „osláviť“ túto udalosť, vysvietením stožiaru Svetového obchodného centra na ružovo.

Cuomo doslova povedal, že ide o „historické víťaztvo pre New-Yorčanov a pre naše progresívne hodnoty“. Potom ako dal vysvietiť viacero budov, vrátane antény Svetového obchodného centra, dodáva: „oslava veľkého úspechu, nech nám dopredu svieti jasné svetlo a následne celému národu

Stalo sa tak na výročie súdneho rozhodnutia Roe vs. Wade: „v tieni vládneho federálneho zámeru vrátiť sa ku ‚Roe vs Wande‘ a ženského reprodukčného zákona, som sľúbil, že budeme tlačiť na túto kriticky dôležitú časť legislatívy, v priebehu prvých 30 dní – a podarilo sa nám to.

Proti sa vyjadril aj biskup, ktorý spochybňuje zrejme pofidérnu Cuomovu katolícku vieru, hovorí že Cuomo vyháňal viac krát pro-life organizácie, v ostrom liste sa ho ku koncu pýta: „bude niekedy pro-life názor – v preklade názor za život , v New Yorku ilegálny a posudzovaný ako nenávistný, tzn. hate crime – alebo inak aj moderne ideozločin?

Protistrana – The Radiance Foundation sa vyjadrila: „už beztak hlavné mesto potratov, New York, patriaci demokratom, schválili najradikálnejší interupčný zákon v celej krajine… potrat počas celej doby tehotenstva… v ‚zákone reprodukčného zdravia‘  – odpadá akákoľvek trestná zodpovednosť za život (nenarodeného)

Oslava kultu smrti, a jeho dominantnou témou obeťou, je spojená a zahrnutá v dávnych pohanských rituáloch obetovanie detí Molochovi a rôznym falošným bohom. Okrem iného je s tým spájaný aj biblický príbeh starovekého Kanánu, kde rôzne obety, ale aj iné ohavnosti robili tieto bytosti, lebo to sa nedá nazvať ľuďmi, po dobu 400 rokov, až kým sa kalich hnevu nenaplnil a neprišlo Božie zúčtovanie.

EDIT: V minulých dňoch okrem toho Cuomo podpísal zákon, podľa ktorého sa zakazuje terapia maloletých, ktorí sa „cítia“ rodovo obmedzovaní, zakazuje sa diskriminácia LGBTQ a zavádza sa zločin z nenávisti. Cesta ku „prerábaniu“ detí na sexuálne monštrá je otvorená…

Autor: KRISTIAN KELLER, Slovensko, 5.2.2019

Zdroj:

https://slobodnyvyber.sk/kristian-keller-kult-smrti/


 

3. pro, 2018

Globálny pakt o bezpečnej, riadenej a legálnej migrácii je stále horúcou témou nielen na Slovensku ale aj v zahraničí. Aktuálne od paktu odstúpilo Taliansko. Slovensko rieši prítomnosť svojho zástupcu v Marrákeši a minister zahraničných vecí v tejto súvislosti hrozí demisiou. Nemecká kancelárka Angela Merkelová na začiatku migračnej vlny uviedla „my to zvládneme“. Nie je však súhlas s paktom pre krajinu ďalšou pozvánkou pre migrantov? Opýtali sme sa českého sociológa Petra Hampla...

Aký je váš postoj ako sociológa k dokumentu s názvom Globálny pakt o bezpečnej, riadenej a legálnej migrácii?

Jedná sa o dvojicu úplne neuveriteľných dokumentov (pakt o migrácii a pakt o utečencoch), ktorý presadzujú stanoviská, aké sú aj v rámci proimigračných neziskoviek pokladané za extrémne a vyšinuté. Obsahujú desiatky opatrení, ktoré sú absolútne neobhájiteľné.

Pre mňa ako pre sociológa je zaujímavé, že je možné, aby bol takýto dokument vyhotovený a aby bol schválený bez toho, že by ho ktokoľvek vôbec čítal. Keď Hitler presadil tzv. splnomocňujúci dekrét, bola to veľká a viditeľná udalosť. Migračné pakty majú veľmi podobný dopad na život ľudí, ale takmer boli schválené bez toho, aby si to niekto vôbec všimol.

Poukazuje to na absolútne desivé zlyhanie celej vrstvy analytikov, redaktorov, vysokoškolských učiteľov a ďalších expertov, ktorí sa v posledných rokoch uspokojujú s opakovaním fráz, bez toho aby sa vôbec zaujímali, o čom hovoria. A nielen to. Je to tiež svedectvo o tom, že veľmi efektívne fungujú mechanizmy, ktoré z médií, univerzít i politiky vytláčajú kohokoľvek, kto by chcel o veciach vážne premýšľať. Dovolené je len opakovanie korektných sloganov. Ako v najhorších komunistických rokoch.

V čom vy vidíte najväčšiu hrozbu daného paktu?

Fakticky sa jedná o dva pakty, ktoré spoločne hovoria, že ktokoľvek má právo vstúpiť do vašej krajiny a vy mu to musíte umožniť. Hovoria, že vy sa máte prispôsobiť migrantom, nie oni vám.

Ďalej z nich vyplýva, že žiadny migrant nesmie byť deportovaný, ak nebude sám chcieť, bez ohľadu na to, čoho sa bude vo vašej krajine dopúšťať. Pochopiteľne z neho vyplýva tiež vaša povinnosť zabezpečiť slušnú životnú úroveň neobmedzenému počtu migrantov. Pokiaľ na to nebude vaša krajina mať, má si vziať pôžičku – aj to sa v zmluvách rieši. A ak sa budete sťažovať, budú tie sťažnosti pokladané za trestný čin.

Ako som povedal, je to absolútne neuveriteľný dokument. Človek by skoro povedal, že nejaký vtipálek skúšal, ako veľká hlúposť prejde schvaľovacím procesom. Lenže on to – žiaľ – nie je vtip.

Čo podľa vás spôsobí, že pakt presadzuje dostupnosť a flexibilitu ciest pre legálnu migráciu?

Ak by mal byť naozaj uvedený do života, tak všetky európske krajiny zaniknú podmigračnou vlnou.

V tejto súvislosti pripomínam, že štáty subsaharskej Afriky majú hlavný populačný nárast ešte len pred sebou. Počet obyvateľov sa viac ako zdvojnásobí, a tie krajiny zrejme nebudú schopné tak obrovskú masu uživiť. Budú tam žiť desiatky mladých mužov, ktorí nedostanú vzdelanie, nebude pre nich práca a nebudú pre nich ženy. Tí všetci budú mať právo presunúť sa do Európy.

Ktorým krajinám pakt podľa vášho názoru najviac vyhovuje?

Ak by migračné pakty mali byť uplatnené, znamenali by katastrofu pre európske krajiny, ale aj pre mnohé krajiny tretieho sveta, ktoré by stratili milióny mladých ľudí. Vyhovovať by snáď mohol niektorým aktivistom migračných neziskoviek, ale aj im len krátkodobo.

Je tu ale skupina politikov a aktivistov, ktorí svoje vlastné krajiny zničili tým, že ich otvorili masívnej migrácii, presadili multikultúrny prístup a postupne dospeli až k tomu stavu, že pôvodné obyvateľstvo bude v priebehu jednej až dvoch generácií prečíslenia, a potom úplne vymizne. Robili tak v rozpore s ústavami aj zákonmi svojich krajín. Dnes sa títo ľudia snažia svoje zločiny spätne legitimizovať. Ukážkovým príkladom je Nemecko.

Centrum pre štúdium politického islamu, ktoré pôsobí na Slovensku a v Českej republike, tvrdí, že Globálny pakt o bezpečnej, riadenej a legálnej migrácii nastoľuje stabilný proces islamizácie členských krajín OSN a súčasne narúša existujúci právny rámec ich štátnej suverenity. Slovenský minister zahraničných vecí ale neustále tvrdí, že pakt nezasiahne suverenitu štátov. Čo si o tom myslíte vy?

Obávam sa, že pán minister vôbec netuší, čo presadzuje. Je to vlastne u politikov normálne. Keby do celej záležitosti vŕtal, riskoval by negatívne články v médiách. Radšej sa teda uspokojil s povrchným vysvetlením a odrieka predpísané frázy.

Koniec koncov, takto to robí už celé roky a len vďaka tomu sa vypracoval až na ministra. Keby do vecí vŕtal a mal na ne názory, byrokratický aparát by ho neprijal. Táto mentalita, žiaľ, prevládla aj medzi komentátormi, vysokoškolskými učiteľmi, korporátnymi manažérmi a príslušníkmi elít vôbec. Myslenie je postupne nahradzované mechanickým opakovaním politicky korektných sloganov.

Analýza Centra pre štúdium politického islamu je jasná a logická. Moslimovia budú schopní obsadiť akúkoľvek krajinu tým, že tam presunú masu ľudí. Tento typ obsadzovania krajín, tzv. hidžra, realizovali v dejinách mnohokrát.

Centrum vo svojej analýze varuje pred kontrolou médií, cenzúrou spravodajstva i prezentovaním migrácie ako výlučne pozitívneho javu (viac v článku). Vnímate už tieto skutočnosti aj dnes? Umožní podľa vás pakt „s požehnaním“ postihovať médiá, ktoré vnímajú určité javy spojené s migráciou ako negatívne?

Vzhľadom na to, že môj facebookový účet je už 60 dní zablokovaný, to vnímam celkom intenzívne. Vo väčšine európskych krajín už pôsobia akčné skupiny, ktoré sa snažia kritikov migrácie umlčať a v mnohých prípadoch sa nezastavujú ani pred fyzickým násilím.

V niektorých západoeurópskych krajinách je už dnes trestné upozorňovať na negatívne aspekty migrácie. Migračné pakty počítajú s tým, že sa v potláčaní slobody prejavu má ísť ešte ďalej a že má byť zlikvidovaná aj tam, kde ľudia doteraz môžu voľne hovoriť. Ale to je len taká perlička na okraji vedľa tých všetkých absurdít, ktoré migračné pakty obsahujú.

 

Nemecká premiérka na začiatku migračnej vlny uviedla: “My to zvládneme”. Možno aktuálne podľa vás vnímať politiku krajiny, ktorá príjme pakt OSN, ako pozvánku adresovanú migrantom?

Samozrejme! Nezabúdajme, že v tých krajinách pôsobia pod humanitárnymi zámienkami najrôznejšie pašerácke neziskovky, ktoré potenciálnym migrantom radia, ako využiť všetky právne možnosti až do úplne krajnosti a ktoré je tiež motivujú, aby sa vydali na cestu. Podpis migračných paktov je pozvánka.

Autor: Hlavnespravy.sk, Slovensko, Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 3.12.2018

Zdroj:

https://www.hlavnespravy.sk/sociolog-hampl-pakt-osn-je-absolutne-neobhajitelny-predstavuje-desive-zlyhanie-expertov-je-ako-za-najhorsich-komunistickych-rokov/1594187?fbclid=IwAR2VZOKCqn0As8yX2iS9AFqihRP4xcGPPhN6nPdmn-z0R6I7dhlyjlled-A#


 

27. lis, 2018

www.ALTRIGHT.SK