Články

15. čvn, 2019
Tak by se dal nazvat významný počin, ke kterému právě dochází v Evropském parlamentu. Tím je vznik nové parlamentní skupiny „Identita & Demokracie“. Skupiny, která může přinést aspoň pár pozitiv do byrokracie a zlovůle Evropského parlamentu, a která je signálem a projevem významného odporu a znechucení evropských národů vůči moci kosmopolitní bruselské a berlínské byrokracie...
 
O vzniku této parlamentní stranické skupiny se hovořilo už řadu měsíců, a její nepřátelé a kritici z řad lidově demokratických… teda liberálně demokratických pisálků předpovídali, že nikdy nevznikne, nebo že bude nepočetná. A výsledek? Sdružuje devět evropských parlamentních stran, disponuje 58 poslanců a potenciál spojenectví s další radikálně euroskeptickou formací EFDD, zatímco daleko za sebou nechává komunistické europoslance. Jen čtyři poslanci a předběhla by pseudo-euroskeptickou ECR. Identita a Demokracie sdružují českou SPD, rakouské Svobodné, finskou Stranu Finů, belgický Vlámský zájem, který v nedávných belgických volbách dramaticky posílil a umístil se na druhém místě. Dále Dánská lidová strana, která je antiislámská a euroskeptická, Konzervativní lidová strana Estonska, která se po posledních estonských volbách dostala do estonské vlády, Národní shromáždění Francie a Alternativa pro Německo, o níž se očekávají vítězství v nadcházejících volbách v Sasku a Braniborsku a výrazné posílení v Durynsku. Frakce je momentálně 4 nejsilnější.
 
Nicméně nejdůležitější členskou stranou a nejvýznamnější hybnou silou je italská Liga v čele s Matteem Salvinim. Ta má taky nejvíce europoslanců z členských uskupení, 28, a v Itálii s naprostým přehledem rozdrtila socany a nechala daleko v závěsu i své koaliční partnery z Hnutí pěti hvězd. Salvini stal u počátku projektu, nejvíce se v něm angažoval a svou domácí i evropskou politikou tak dal jasně najevo, že je vůdcem svobodného světa evropských národů.
 
Formace Identita a Demokracie usilující o boj proti nezřízené imigraci, za přímou demokracii a národní identitu a cítění jednotlivých zemí Evropské unie, je teprve ve svých začátcích, ale my věříme, že bude úspěšná a shromáždí pod sebou další euroskeptické strany. Doufáme, že česká SPD nás nezahanbí a věříme, že generál Hynek Blaško a Ivan David budou důstojným reprezentantem českých zájmů v této formaci.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 15.6.2019
 
Zdroj:
 
 
18. dub, 2019

Nemám nic proti liberální "euroskeptické" kandidátce, aspoň je politická scéna pestrá, nicméně pár slov k ní...

1) Vít Jedlička jako lídr kandidátky...je to sice vtipné, že "prezident Liberlandu", kandiduje do Europarlamentu, nicméně ten stát neexistuje, je to jen marketing, a nic ve zlém...Harry prodávající Karlštejn američanům se hodí do filmu...i když v Europarlamentu je tolik bizarnosti, že už je to dnes asi jedno...

2) Jejich protimigrační étos je nedůvěryhodný, protože je v protikladu s jejich liberálností...i jejich jinými veřejnými výstupy...

3) Radostné Česko sice šije do ANO & Babiše, ale jinak jde čistě o pravdoláskovou stranu...

Můj hlas tato kandidátka nemá, ale pro liberální mladé euroskeptiky, je to ideální...

Autor: TGM, Praha, ČR, 18.4.2019

Zdroj:

www.odejdemebezplaceni.cz

www.svobodni.cz

https://liberland.org/cs/about/

https://www.radostnecesko.cz/


 

23. bře, 2019
Chceme žít v zemi, kde je bezpečno a která se dokáže bránit. V zemi, kde jsou jednoduché a srozumitelné zákony, kde jsou zajištěny nezbytné služby a skutečná veřejná pomoc pro ty, kteří se o sebe nemohou postarat sami...
 
Ceníme si podnikavosti, spořivosti a také smyslu pro povinnost, osobní zodpovědnost a rodinu. Nechceme stát, který se na základě nějakých teorií marně snaží řídit společnost a životy lidí.
 
Spoléháme se hlavně na přirozený vývoj, tradice, zkušenosti z historie, na prostý selský rozum. Poctivá odměna za poctivě odvedenou práci – vždyť na tom jsme my a miliony dalších lidí vyrostli. Nechceme žít na dluh a smutně přemýšlet nad bezútěšnými zítřky, ale mít díky vlastní píli a poctivosti možnost v pohodě splácet účty a moci si dovolit vše, co rodina potřebuje.
 
Nemotivuje nás závist, ale respekt z úspěchu každého člověka. Férově usilujeme o vlastní štěstí a zároveň uděláme vždy maximum možného pro to, aby štěstí dosáhli i ostatní. Taková je Česká republika, ve které chceme žít. S vámi, vedle vás, společně.
 
PRYČ Z EU – CELÝ FIM BEZ CENZURY

Filmová novinka Pryč z EU byla nabídnuta bezplatně k volnému šíření. Protože očekáváme cenzuru a zákaz tohoto filmu, nahráli jsme okamžitě jednu kopii i sem na naši FB stránku. Dokument má zhruba 50 minut. Udělejte si čas a podívejte se na EU zcela jinak, než jak jste z běžných médií zvyklí.

autor filmu: Stanislav Brunclík
web filmu: www.PryczEU-film.cz
 
Film zde:

https://www.facebook.com/watch/?v=571513783363359

Autor: SNCR, TGM, Praha, ČR, 23.3.2019

 
 
21. bře, 2019
Hnutí Brno+ změnilo název a bude v květnových volbách do Evropského parlamentu kandidovat jako hnutí Vědci pro Českou republiku...
 
Hnutí Vědci pro Česku republiku oznámilo oficiální kandidaturu ve volbách do Evropského parlamentu. O křesla se ucházejí pod heslem Nazývat věci pravými jmény. Kandidátní listinu tvoří významní vědci z celé České republiky, naprostá většina s akademickou hodností profesor nebo docent...
 
„Šanci na změnu budeme mít pouze tehdy, pokud nebudeme sami sobě lhát. Nesmysly v právních předpisech jsou prostě nesmysly, jako je bílá vždy bílá. Každý z nás má za sebou řadu úspěchů ve své profesi, jak ve výzkumu a vzdělávání, tak například v expertní činnosti pro OSN, EU i řadu zemí Evropy, Afriky a Asie včetně národní úrovně v ČR. Na půdě Evropského parlamentu chceme hájit české zájmy a využít k tomu naše zkušenosti, kritické myšlení i znalost projednávané problematiky v prospěch České republiky,“ říká profesor Ivan Holoubek, lídr kandidátky hnutí Vědci pro Českou republiku.
 
Mezi hlavní priority hnutí patří respekt k národním zájmům, bezpečnost České republiky v rámci EU a ochrana hranic unie. Dále podpora vzdělanosti, vědy a výzkumu i inovací včetně rozvoje znalostní ekonomiky a konkurenceschopnosti České republiky a EU. Hnutí prosazuje svobodu společnosti bez zbytečných regulací. Řada kandidujících má zkušenosti z oblasti výzkumu a ochrany životního prostředí. Podle prof. Holoubka by měla být prioritou Evropské unie environmentální politika bez ideologií. „Zásadním problémem je velmi rychle narůstající populace v některých regionech. S tím jsou spojeny i problémy stavu prostředí. Musíme je řešit tam, kde vznikají. Za klíčové považuji efektivní a účelné využívání finančních prostředků, které pro řešení těchto problémů máme k dispozici, a to bez zbytečného alarmismu a hysterie,“ doplňuje Ivan Holoubek.
 
Základní body programu:
 
Bezpečná země v bezpečné Evropě
Podle hnutí Vědci pro ČR je v současné době zásadním rizikem nelegální ekonomická imigrace. „Nechceme společnou migrační a azylovou politiku. Při řešení migrační krize musíme problémy nazývat skutečnými jmény. Budeme požadovat reformu rozvojové pomoci EU v Africe a na blízkém východě, aby lidé měli méně důvodů z těchto zemí odcházet,“ doplňuje Ivan Holoubek. Zástupci hnutí Vědci pro Českou republiku budou v europarlamentu požadovat revizi, kontrolu a ukončení podpory, která je v cílových zemích zneužívána k šíření nenávisti a terorismu.
 
Podpora vědy, výzkumu a vzdělanosti
Dalším bodem programu je prosazení efektivního využívání finančních prostředků na podporu vzdělání a vědy. Vědecké poznatky musí být efektivně využívány v praxi a pro řídící a rozhodovací sféru. Za důležité kandidáti považují posilování kritického myšlení bez nánosu politické korektnosti a vzdělávání všech vrstev obyvatelstva.
 
Životní prostředí bez ideologií
Klíčem k uspokojování potřeb naší společnosti a současně k ochraně životního prostředí je využívání nových technologií a výsledků vědy a výzkumu. Kandidáti budou prosazovat takové předpisy v oblasti ochrany životního prostředí, které jsou odborně podložené a společensky akceptovatelné a neomezí konkurenceschopnost členských zemí vůči zbytku světa.
 
Stop nesmyslným a zbytečným regulacím
V rámci působení v europarlamentu budou Vědci pro Českou republiku blokovat nesmyslné regulace, které komplikují podnikatelské prostředí. „Řešením ekonomické situace těch nejchudších nejsou další regulace ani omezování, ale naopak rušení zbytečných regulací a zjednodušování a snižování daní. Chceme odstranit zbytečné překážky podnikatelům, živnostníkům, řemeslníkům a jiným aktivním lidem, kteří jsou pilířem ekonomiky,“ uzavírá Ivan Holoubek.
 
Autor: Hnutí Vědci pro ČR, Brno, ČR, 21.3.2019
 
Celý program najdete zde:
 
 
Zdroj: 
 

http://www.vedciprocr.cz


 

5. led, 2019

Začínáme s představováním menších stran, které jsou alternativou k těm větším zavedeným, ale hájí národní zájmy, jsou proti islamizaci a ilegální migraci a zavedení €ura. První stranou, která hned po novém roce oznámila kandidaturu do EP letos v květnu, je Česká Suverenita...

ČS uspořádala včera tiskovou konferenci, na které představila svoji kandidátku do EP. Hlavní trojicí jsou bývalí sociální demokraté, exposlanec a exhejtman David Rath, exposlanec Stanislav Huml a exposlankyně Jana Volfová. Jak vidno, nečekaně a v tichosti se zde začala formovat alternativa pro národně sociálního levicového voliče. ČSSD jako strana eurohujerismu podporující islamizaci Evropy a Česka pod vedením Jana Hamáčka, který tvrdí, že "Islámu za mnohé vděčíme", je pro mnohého voliče ČSSD již nevolitelná. Její klesající preference jsou toho důkazem. 
 
Česká Suverenita
Strana se definuje jako subjekt hájící zájmy obyčejných občanů, prosazuje boj proti korupci, omezení byrokracie, silným prvkem v programu je rovněž euroskepticismus, odpor vůči přijetí eura, omezení přistěhovalectví zejména z civilizačně odlišných oblastí atd. Někteří z politiků a politologů stranu definují jako výrazně nacionální.
 
David Rath jako lídr do EP
Ratha si již strana vyzkoušela na podzim 2018, kdy za ni kandidoval do senátu a získal 4,97 % hlasů. Skončil však lépe než mnozí jeho exkolegové, kteří obhajovali mandát za ČSSD, pro ni byly volby do senátu dalším z debaklů. Stejně tak i volby komunální. Rath sám uspěl v komunálních volbách ve městě Hostivice. Krajský soud v Praze však jeho mandát zrušil. Rath však rozhodnutí soudu napadnul, takže se věc bude ještě vyvíjet. Co se týká jeho kauz, je na každém jestli mu to vadí nebo ne. Ovšem u ČSSD je takových kauz moře...
 
Konkurence SPD i ČSSD
Obě dvě jsou parlamentní strany. ČSSD dokonce stranou vládní. Obě ale stagnují, či spíše upadají. ČS tak má šanci převzít část jejich voličů a začít se etablovat jako alternativa pro národně a sociálně orientovaného voliče. Přeskupování na "vlastenecké scéně" se děje neustále, takže to není vyloučené. Příkladem jsou také Zemanovci, kteří zjevně druhou volbou prezidenta Zemana vyčerpali svoje opodstatnění. Národní levice má aspoň z čeho vybírat, to s národní pravicí je to zatím o dost horší, ale nic netrvá věčně a pro volby do EP, už se formují různé strany a hnutí...Tak uvidíme...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 5.1.2019
 
Zdroj: