6. úno, 2019

THE MOVEMENT: Černohorský vůdce opozice se připojil k "Hnutí" Steva Bannona

Opoziční politik Černé Hory Nebojsa Medojevič uvedl, že jeho "Hnutí za změny", se chce připojit k evropské pravicové organizaci Steve Bannona "The Movement"...

Nebojsa Medojevič, černohorský poslanec a vůdce Hnutí za změny (strana PzP), která je součástí opoziční aliance Demokratické fronty, uvedl uvedla, že chce, aby se jeho strana se připojila k pravicovému hnutí Steve Bannon "The Movement", po setkání se zástupci The Movement v Bruselu.

"Vidíme Hnutí jako světlo na konci tunelu a to jako historické hnutí za obranu suverenity států a právo národů volit vládu, která bude hájit zájmy své země, nikoliv zájmy světových bankéřů a údajných filantropů" napsal Medojevič na svůj Facebook.

Medojevič řekl, že se setkal s belgickým politikem Mischaelem Modrikamenem, spoluzakladatelem a ředitelem The Movement, s nímž hovořil o "nutnosti zásadní reformy Evropské unie."

"Zkušenost Černé Hory v procesu integrace do EU ukázala, že základní reformy musí být výsledkem konsensu mezi národními elity," napsal Medojevič.

Hnutí je organizace registrovaná v roce 2017, jejímž cílem je pomoci národně konzervativním pravicovým skupinám v Evropě a podpořit jejich nacionalismus.

Bannon, který byl hlavním stratégem amerického prezidenta Donalda J. Trumpa a je také bývalým výkonným předsedou konzervativně pravicové mediální pobočky Breitbart News, slíbil, že své znalosti využije pro podporu tohoto Hnutí.

V září 2018 italský pravicový politik Mateo Salvini, který je ministrem vnitra země a vicepremiérem, slíbil podporu Bannonovi a The Movement.

Černá Hora nyní jedná o přistoupení k EU.

Autor: Balkaninsight.com, Černá Hora, TGM, Praha, ČR, 6.2.2019

Zdroj:

https://www.facebook.com/nebojsa.medojevic/posts/10218531460136187

http://www.balkaninsight.com/en/article/montenegro-opposition-leader-to-join-steve-bannon-movement-02-04-2019