9. úno, 2019

THE MOVEMENT: Steve Bannon: "Žluté vesty" inspirují celý svět & Macron je loutka!

Trumpův bývalý poradce mluví o francouzském prezidentovi Emmanuelu Macronovi jako o loutce, pochvaluje si hnutí vzdoru Žlutých vest a předpovídá volební zemětřesení pro eurovolby v květnu 2019. To vše říká v rozhovoru pro francouzský L'Express ...
 
Mohl za vítězství Donalda J.Trumpa v amerických prezidentských volbách v roce 2016, následně byl jeho poradcem v Bílém domě a po roce, ale odešel. Steve Bannon se nyní věnuje útoku na Evropu. V čele nadace Hnutí (The Movement), vytvořeném v roce 2017 a s centrálou v Bruselu, se tento rodilý Američan, považuje za velkého čaroděje pravicového populismu mezinárodní sítě včetně Marine Le Pen & Marion Maréchal - Le Pen ve Francii, Matteo Salviniho v Itálii, Viktora Orbána v Maďarsku a prezidenta Jair Bolsonaro v Brazílii. 
 
Po prohlídce starého kontinentu v roce 2018 a návštěvě evropských vůdců, bývalý šéf Breitbart News, média podporujícího amerického prezidenta, se chystá vrátit do Evropy velmi brzo - na přelomu února a března. Cílem je pokračovat ve své práci agitace v perspektivě evropských voleb na konci května 2019.
 
Bude to další kapitola v jeho životě. Důstojník amerického námořnictva, někdejší bankéř v Goldman Sachs a nakonec filmový producent, režisér a scénárista dokumentárních filmů v Hollywoodu. Bannon se do skutečné politiky dostal před deseti lety, v době vzniku hnutí anti-state Tea Party, kde on byl jedním z tvůrců. 
 
Před několika dny tento významný agitátor antiglobální světové politiky poskytl společnosti L'Express exkluzivní rozhovor:
 
L'Express: Co si myslíte o Žlutých vestách ve Francii? 
 
Steve Bannon: Nejsem jimi překvapen. Vůbec ne. Co se děje, je dáno už předem. Od počátku mám pocit, že hnutí "Republika v pohybu", francouzského prezidenta Macrona, je mlhavé, bez jakékoliv skutečné podpory veřejnosti. Hněv Žlutých vest je odpověď i na Macronovu rétorikou o globálním oteplování, což je jasný podvod, už tisíckrát vyvrácený.
 
L'Express: Co tím myslíte?
 
Steve Bannon: Pařížská dohoda o klimatu se týká hlavně zatížení Francouzů - a dalších - za znečištění z Číny, Asie, které uvolňují uhlík do atmosféry, při prakticky neomezeném sociálním dumpingu. Ale o to jde lidem z "Davosu", mezi nimiž je Macron jejich velvyslanec, kteří se rozhodli deindustrializovat západní svět a přemístit průmyslové práce do Číny a Asie. A to s cílem zvýšit svoje finanční marže. Žluté vesty to velmi dobře chápou. A teď jim Macron vysvětluje, že musí zaplatit za Čínu, Asii a třetí svět za znečištění a zavádí další daně. 
 
L'Express: Odůvodňuje to však stávky, vandalismus, násilí? 
 
Steve Bannon: Žluté vesty zjevně, nemusejí být absolventy Sorbonny a přirozeně ty věci chápou, jde o jejich životy. Jsou to rozumní lidé. Takže jsou dost inteligentní, aby pochopili, že se je vláda prezidenta Macrona snaží oklamat. Dnes jsou to tzv. "ztracenci globalizace", jsou zuřiví a když se konenčně probudili tak křičí: "Zastavte to!" Krása jejich akce spočívá v tom, že spojuje lidi jak z pravice, tak zleva. V zemi francouzské revoluce, hnutí Žlutých vest je matkou kontrarevolučních bojů. Jsou tak inspirací pro celý svět. 
 
L'Express: Co si myslíte, jaké z toho vzniknou následky? 
 
Steve Bannon: První výsledky již existují. Skutečná tvář Macrona se ukázala během jeho neustále odkládaného televizního vystoupení po velké demonstraci na známé pařížské třídě Champs-Elysees. Bylo jasné, že byl znejistěn a destabilizován. Neměl ani odvahu obrátit se na Francouze veřejně z do očí, na nějaké veřejné akci. Žluté vesty tak vyhrály první kolo proti elitě. Nyní Macron jezdí do zámořských provincií patřících Francii a podává tam francouzskou polévku, jako by se v samotné hlavní Francii nic nedělo. Je to typické při velkých politických zvratech, že vládce dělá jakoby se nic nedělo. Samozřejmě, že je přinucen a nucen nad tím přemýšlet, ale bojí se je řešit, protože by musel jít proti těm, kteří ho stvořili a na to samozřejmě nemá odvahu. Byl bych překvapen, kdyby ho rozrušilo co si o něm myslí francouzský venkov a lidé z menších a středních měst. Jeho preferencí je samozřejmě být vidět na Světovém ekonomické fóru v Davosu, být tak mezi svými.
 
L'Express: Co si myslíte o francouzském prezidentovi Macronovi?
 
Steve Bannon: Macron je jen loutka a k tomu všemu arogantní: "Když přišel do Washingtonu na státní návštěvu na jaře 2018, přednesl pro Kongres Spojených států proglobalizační projev v úplném rozporu s postavením jeho hostitele Donalda J.Trumpa, přerušovaný 17x nadšenými ovacemi od Demokratů! Byl jsem ohromený. Dá se říci, že mezi našimi dvěma spřátelenými národy je takové pohrdání historickou anomálií.Generál de Gaulle by tohle nikdy neudělal."
 
Nový světový řád, ne ten, který si světová elita vytyčila po konci "studené války", před 30 lety, ale ten, o který se pokoušíme s naším Hnutím, může být jenom ctnostný, pokud převažuje nad "zlými skutky elit", prostě lidový, když lid má pro svoje životní preference většinou "dobrý smysl".
 
Jsem pro demokracii a také pro silnou "konfederaci Evropy národních států, která bude silnější než současná EU", jde o formování kooperativní aliance uvnitř židovsko-křesťanského světa s Izraelem, Ruskem, Evropou a USA, jejichž společným protipólem a i "nepřítelem" vojenským i ekonomickým, bude Čína. Co se týká islámu, je to počtem jeho příznivců "velké náboženství", ale evropské státy jako Německo, Maďarsko atd...mají svoji vlastní civilizaci, a je jen jejich věc, koho mezi sebe přijmou. 
 
L'Express: Jak má vlastně vaše Hnutí fungovat, když Marine Le Pen v podstatě říká, že Steve Bannon by neměl do všeho až tak mluvit ?
 
Steve Bannon: Má samozřejmě pravdu. The Movement tu není od toho, abych já někomu říkal co musí, co nesmí, vydával pokyny, je tu proto, aby snahy stran, které se k němu přihlásí podporovalo, a přispělo k diskuzi.
 
L'Express: A jaká je tedy ta cesta ?
 
Steve Bannon: Nejsem protievropský, to v žádném případě, naopak. Cesta k záchraně je dlážděna tím, co nazývám "ekonomickým nacionalismem". Já jsem fanoušek ekonomického liberalismu, pokud ale není manipulován výlučně pro podporu globálních elit, což se bohužel děje, hlavně v korporátních firmách a systémech. Ty jsou postaveny hlavně proti obyčejným lidem. Býval jsem jedním z nich. Moje motivace pochází z dělnického prostředí. Chci vrátit politickou moc zpět těm, kteří jsou dnes úplně na dně toho všeho. Průmyslové dědictví Západu je velké a dá se z něj stále čerpat.
 
Steve Bannon: Jak říkal pruský vojenský stratég Carl von Clausewitz: „Válka je pouze pokračování politiky jinými prostředky“.
 
Steve Bannon: Já bych k tomu dodal, že: "Politika, je také jinými slovy válka s různými zbraněmi."
 
Autor: L'Express, Francie, TGM, Praha, ČR, 9.2.2019
 
Zdroj: