17. úno, 2019

THE MOVEMENT: Variety: Steve Bannon "Na okraji"

Recenze dokumentárního filmu o Stevu Bannonovi, který měl právě festivalovou premiéru na filmovém festivale Sundance...

Vybrali jsme část textu, která se zabývá novou etapou Bannonova života, a tou je budování "The Movement" v Evropě:

Evropa

Pro Bannona je to jako návrat domů. Vrací se do země svých bílých nadřazených předků.

Cestou do evropských měst plných energie. Bannon je jako průkopník kapitalista, který má financovat nějaké nové technologické starty a nápady, ale to, co financuje, je "nenávist!" A on to dělá tím, že využívá časově uznávanou reklamní techniku: Říká tomu prostě jinak, jiným jménem. Vezme rasismus a přetváří jej v jiná slova. Setká se s bývalými vůdci francouzské Národní fronty (nyní nazvaného National Rally), jako je Jérome Rivière a Filip Dewinter, předseda strany Vlámů v Belgii a Kent Ekeroth ze strany Švédských demokratů. Mají zdvořilostní večeři pro kultivované kontinentální antiimigrantské populistické nativisty a skutečnost, že Bannon dovolil, aby se film natočil, jen podtrhuje "vznešenost jeho bludů". Samozvaný hrdina se soustředil na evropské parlamentní volby do Europarlamentu v roce 2019, o nichž říká:

"Snažím se spojit na tucet samostatných národních stran a hnutí v Evropě do pravicové "supergroup", kterou nazývám "The Movement", (Hnutí). Nabízím jim věci jako volební údaje a "analýzy preferencí a nálad voličů", ale to, co opravdu poskytujeme, je prostě globální vzpoura. Je to "zeitgeist." Jsme na správné straně historie".

"Pracujeme na budování starodávné křesťanské demokracie."

Novinář z The Guardian z Londýna Paul Lewis říká: "Bannon vystupuje před posluchači v Maďarsku po všech svých kotrmelcích s rasismem a antisemitismem a jeho předstíráním, že to, co nazývá nacionalismus, je pouze "ekonomickým" hnutím. Není tam moc místa pro muslimy (a možná ani moc pro Židy). Bannonův hlas v těchto věcech, zní jasně.

Režisérka filmu "The Brink", zachytila tohoto "zlověstného herce", kterému tak spadne maska a jeho kouzlo "hrdiny a zachránce" se vytrácí...

Sundance Film Review: Stephen K. Bannon in 'The Brink'

Reviewed a Sundance Film Festival (Documentary Premieres), Jan. 30, 2019. Running time: 91 MIN.

PRODUCTION: A Magnolia Pictures release of an AliKlay Productions, RYOT Films production. Producers: Marie Therese Guigis, Alison Klayman. Executive producers: Adam Bardach, Hayley Pappas, Bryn Mooser, Matt Ippolito.

CREW: Director: Alison Klayman. Camera (color, widescreen): Alison Klayman. Editors: Brian Goetz, Marina Katz. Music: Ilan Isakov, Dan Teicher.

WITH: Stephen K. Bannon

Autor: Variety.com, USA, TGM, Praha, ČR, 17.2.2019

Zdroj:

 
https://variety.com/2019/film/news/the-brink-review-stephen-k-bannon-1203141637/