25. úno, 2019

THE MOVEMENT: FRANCIE: Marion Maréchal-Le Pen & její škola politologie v Lyonu

Už to bude skoro dva roky co Marion Maréchal-Le Pen, opustila poslanecké křeslo v Národním shromáždění a také politiku. Nicméně, ne úplně. V Lyonu totiž založila školu politologie a ekonomiky pro pravicově smýšlející studenty. Steve Bannon, Marion označil za tu, která drží pochodeň národní kontrarevoluce...
 
„Naším cílem je podpořit zrod nové generace lídrů, kteří budou používat své ambice na projekty užitečné pro společnost, ať už pro občanská sdružení, ekonomické nebo politické cíle.“ To je cílem školy.
 
6. dubna a 22. června je v ISSEP den otevřených dveří. Zájemcům bude představeno studium oboru politologie a managmentu. Pokud se na školu zapíšete, bude vás politologii a i politický managment vyučovat přímo Marion Maréchal-Le Pen, ta je také ředitelkou školy. 
 
"Jde o inovativní spojenectví firemních znalostí a věcí veřejných. V globalizovaném světě s rychlými změnami je dvojí mobilita, intelektuální a geografická, nezbytná pro podporu individuální iniciativy. Je to také respektování dědictví a duch dobývání, které umožňují přizpůsobit se okolnostem a co nejlépe volit budoucnost v profesionální kariéře. Ale to nestačí. Úspěch aktérů zítřka, bude zajištěn jejich odpovědností a hodnotou, se kterou věci rozhodují. Manažeři, mladí nebo i zkušení, hledají smysl v ekonomickém světě, který dnes stále chybí. Podobný je požadavek plnění věcí u zvolených úředníků, a také politiků, kteří jsou voleni. Toto je jedinečnost a bohatství našeho projektu, který vzešel ze zkušeností tvůrců hospodářské politiky, kteří uvádějí své projekty týkající se společnosti. Nejde jen o jednoduché účetnictví nebo finanční rozvahu, ale chceme u veřejných politických činitelů a jejich spolupracovníků vidět novou vitalitu, myšlenky a aktivity, které přivedou do politického života naší země." 
 

Je to malá, ale zbrusu nová škola se třemi malými učebnami, společnými prostory a mediální místností navrženou jako televizní studio. 

 

"Mám pocit, že se stále zabývám politikou, ale v ušlechtilějším smyslu, politikou přímo ve službách občanů," řekla Maréchal-Le Pen. "Tento projekt pro mě hodně znamená, je spojen s mým osobním přesvědčením."

 

Od ledna je registrováno na 90 studentů na semestrální víkendové semináře.

 

Říká, že její program je ve srovnání s jinými francouzskými školami odlišný, že její studenti se učí provozovat podnikání i politickou kampaň. Ve škole jsou kurzy v politice, managementu a veřejných projevech. Jsou ale také kurzy v tanci, etiketě. 

 

Maréchal-Le Pen říká, že její škola zaplňuje mezery ve vyšších francouzských školách. Dny rozmanitosti jako LGBTQ nebo dny Hidžábu, tak jako na jiných francouzských univerzitách u nás nečekejte.

 

"Rozhodli jsme se vycvičit obchodní a politickou elitu, s jiným přístupem pod praporem školy s jasným konzervativním myšlením," řekla. "To je ve Francii neobvyklé."

 
Škola tedy má připravovat do státních úřadů i politických funkcí lidi, kteří staví svoje hodnoty na tradičních základech křesťansko-židovsko-antické civilizace. Možnosti propojení s chystanou školou Steve Bannona, která se buduje v Itálii se samozřejmě komunikují. Tak jako mají eurohujeři svoje programy Erasmus, tak budou mít konzervativci možnosti výměnných stáží na těchto školách. Spolupráce a stáže pro "The Movement", pak vytvoří možnosti získat zkušenosti v politickém managmentu.
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 25.2.2019
 
Zdroj:
 
 

https://www.facebook.com/IssepLyon