2. bře, 2019

THE MOVEMENT: Steve Bannon osvobozuje Severní Evropu

Steve Bannon pozván na konferenci Dne Severských médií a hned je oheň na střeše...

Nordic Media Days, je největší mediální konference severských regionů států Norska, Švédska, Finska, Dánska a Islandu. Jedná se o ucelený program, který se vztahuje na řadu témat. Letos je konference v Norském Bergenu, od 8. do 10. května. Organizátoři se rozhodli pozvat Steva Bannona. V rámci demokratické diskuze. Jak vidno, ještě to není se severem Evropy tak špatné, i když se samozřejmě ozvala sluníčka, liberálové, neolevice a další eurohujeři, nicméně i přes mediální tlak, zatím vedení konference neustoupilo a na pozvání trvá.

Válka pravicových populistů proti médiím je samozřejmě něco, co chceme během debaty řešit. Bannon nyní pracuje na propagaci evropských pravicových populistických stran prostřednictvím organizace The Movement se sídlem v Bruselu a to je zajímavé téma k diskuzi, říká ředitel festivalu Guri Heftye.

Stevu Bannonovi neplatíme nic. Stejně jako všichni ostatní hosté má zajištěné cestovní náklady a ubytování, žádný honorář pro něj nemáme. Jedná se o mediální konferenci, jde o rozhovor a konfrontaci s jeho názory. K nám přicházejí novináři, redaktoři a producenti z Norska, Švédska, Dánska, Finska, Islandu a víme, že mezi nimi existuje o to velký zájem. Steve Bannon, změnil politickou krajinu Spojených států, ale také rozvinul Breitbart.com z neznámého média, aby napadal velká, zavedená média, říká Heftye.

Autor: TGM, Praha, ČR, 2.3.2019

Zdroj:

https://www.vg.no/nyheter/meninger/i/G1V0j6/vi-maa-lytte-til-bannon?fbclid=IwAR0It3gQEJCw8cB9h73EgU0b3iEr-_dfocap6lfC2ivc4DK46hXaUbx7UoI

https://kampanje.com/medier/2019/02/tidligere-trump-radgiver-steve-bannon-til-nordiske-mediedager

https://www.ba.no/nyheter/utenriks/politikk/steve-bannon-til-norge-klar-for-konferanse-i-bergen

https://journalisten.no/bergen-breibart-donald-trump/steve-bannon-til-nordiske-mediedager-i-bergen

https://www.nordiskemediedager.no/en/