20. bře, 2019

THE MOVEMENT: Sluníčka stále protestují proti škole Steva Bannona v Itálii

Kolem 200 lidí pochodovalo o víkendu v Collepardu, nedaleko italského hlavního města, aby protestovalo proti plánům Steva Bannona vytvořit školu pro nacionalisty v Trisulti Charterhouse, bývalém kartuziánském klášteře...
 
Bývalý poradce Trumpa minulý rok oznámil své záměry změnit 800 let staré středověké opatství - dříve obývané mnichy s kolonií divokých koček - na akademii pro další vlnu populistických politiků.
 
Protestující pochodovali směrem ke klášteru v sobotu a zobrazovali transparenty s nápisem „Stop Bannon, Svobodná Evropa“ a „Trisulti, evropská země“. Protibannonští aktivisté tvrdí, že instituce založená v roce 1204 je skutečnou „evropskou základnou“, která ztělesňuje myšlenky, které jsou inkluzivní a světové. “
 
Jejich nadějí je zpochybnit právní základ koncese, kterou je klášter pronajímán, na základě toho, že cíle akademie nejsou v souladu s účelem stavby.
 
Ti, kdo jsou proti projektu, říkají, že by akademie Bannona změnila místo míru a pohostinnosti na pevnost mezinárodního populismu a antievropského nacionalismu. „To by bylo v ostrém kontrastu s duchem tohoto kláštera, který je již dlouhou dobu mírem pro poutníky a náhodné chodce,“ řekla Chiarina Lanni, 58 letá právnička, která přišla protestovat z Frosinone, vzdálenou několik kilometrů. 
 
Lanni radí síti místních aktivistů, aby zrušili koncesi pro akademii, což je snaha podněcovaná italským náměstkem pro kulturní dědictví Gianluca Vaccou, který v lednu řekl italskému parlamentu, že akademie nesplňuje podmínky své koncese.
 
Ale blízký spolupracovník Bannona, Benjamin Harnwell, který vede akademii, říká, že se nebrání protestům. V sobotu v rozhovoru v zahradě opatství Harnwell uvedl, že je motivován vybudovat akademii, která má trénovat „příští generaci nacionalistických a populistických vůdců“ v souladu s cílem Bannona vytvořit „gladiátorskou školu pro bojovníky kultury“. Harnwell má na starosti katolický institut Dignitatis Humanae Institute (DHI).
 
Akademie Trisulti by se stala významnou kulturní iniciativou spojenou s The Movement, politickým projektem Bannona na podporu pravicových, konzervativních sil v Evropě řekl Harnwell.
 
Harnwell řekl, že protesty proti akademii jsou vedeny levicovými stranami, neziskovkami politickými a placenými aktivisty v Itálii, řekl, že má „dobrý vztah“ s místní komunitou v Trisulti. „Existují také místní lidé, kteří akademii podporují, a to je to, co nazýváme tichou většinou,“ řekl.
 
Massimo Ruspandini, senátor za stranu "Pravicových bratrů Itálie", řekl, že nemá obavy o akademii ohrožující místní tradice. "Nevidím žádný rozpor mezi historií Trisulti a iniciativou Bannona a jeho The Movement. „Trisulti je architektem křesťanství a kulturní tradice a to není v rozporu s Bannonovými myšlenkami o suverenitě a nacionalismu evropských národů,“ " řekl Ruspandini. 
 
Autor: Politico.com, TGM, Praha, ČR, 20.3.2019
 
Zdroj:
 
 
Informace o škole: