29. kvě, 2020

THE MOVEMENT: Steve Bannon zvítězil u soudu ve sporu o školu gladiátorů

Steve Bannon vyhrál bitvu o založení pravicové politické akademie v Itálii...

"Stáli jsme při klášteru, jeho komunitě a Itálii, během této pandemie" řekl Bannon v prohlášení.

Steve Bannon, bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa, vyhrál bitvu s italským ministerstvem kultury o zřízení pravicové konzervativní politické akademie v Itálii. Krajský soud rozhodl pro think-tank "Dignitatis Humanae Institute", který založil a podporuje Bannon, proti předchozímu rozhodnutí, které zablokovalo zahájení školy v 800 let starém klášteře jižně od Říma. Bannon, pomáhal s tvorbou učebních osnov pro kurz vedení zaměřený na alt- right, konzervativní pravicové aktivisty na Akademii pro židovsko-křesťanský západ ve městě Trisulti.

Italské ministerstvo kultury, po odchodu Salviniho Ligy z vlády, které vlastní část hory, kde je klášter, ve kterém má být akademie, zrušilo 19 letý pronájem s odvoláním na porušení smluvních závazků. Institut se odvolal a řekl, že tento krok byl politicky motivovaný. Soud rozhodl ve prospěch institutu. Bannon, tak de facto porazil současnou italskou vládu.

Harnwell (ředitel institutu) řekl, že doufal a věřil, že se obnoví plány školy, a že registrace bude zahájena i pro online program vyučovaný ze Spojených států.
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 29.5.2020
 
Zdroj: