14. zář, 2021

ITÁLIE: Škola Steva Bannona dostala výpověď

Italské ministerstvo kultury dalo výpověď chystané škole, kterou v italském bývalém klášteru, založil Steve Bannon...
 
Po vleklé právní bitvě italské ministerstvo kultury vystěhovalo Benjamina Harnwella (šéf školy), britského katolického konzervativce, z italského kláštera ze 13. století, kde plánoval zahájit pravicovou politickou akademii s bývalým hlavním stratégem Donalda Trumpa, Stevem Bannonem. Ministerstvo nyní předá klášter komunitní skupině, aby klášter "Certosa di Trisulti", otevřely veřejnosti a určily, jakému účelu by měla sloužit. Ale Harnwell, který říká, že je obětí justičního omylu a útoku na svoji osobu, podal v této věci konečné odvolání k Corte di Cassazione, italskému nejvyššímu soudu.
 
Harnwell potvrdil, že se odvolává proti rozsudku Consiglio di Stato u italského nejvyššího soudu a řekl: „Mým cílem je očistit mé jméno.“ Bude obžalovaným v novém trestním řízení podaném římským státním zastupitelstvím (je obžalován za některé body výuky, která ještě ani nezačala). Slyšení je naplánováno na 15. listopadu na Tribunale di Roma.
 
Harnwell zůstává neodrazen ve svých ambicích zahájit pravicovou akademii s tím, že bude vést lekce online, dokud nezajistí fyzický web, a že „má více než 5 000 žádostí o účast“.
 
Zarážející na věci je to, že v současné italské vládě, jsou i 3 ministři za stranu Lega, Mattea Salviniho, kteří proti rozhodnutí ministerstva kultury, zjevně nic neudělali...
 
PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!