The Movement-Články

8. dub, 2019

The Movement je klub pro nacionalistické strany v Evropě, který podporuje americký politický stratég Steve Bannon. Platforma mobilizuje národně-konzervativní pravicové strany na kontinentu...

Oficiálními členy tohoto klubu jsou zatím pouze tři strany: místopředseda vlády Itálie Matteo Salvini' s Lega, Bratři Itálie (Fratelli d'Italia), a hnutí Za změny v Černé Hoře. Nicméně, Modrikamen (výkonný ředitel klubu) řekl CNBC, že existuje mnoho dalších pravicových stran, které tento klub podporují.

„Ohlásili jsme podporu několika stran, ale máme podporu mnohem více stran a uvidíte to na summitu, který před Eurovolbami chystáme. Uvidíte, kdo tam je a kdo tam není, pak budete moct posoudit úspěch našeho hnutí nebo neúspěch, "řekl Modrikamen, belgický politik proti migraci a ředitel The Movementu.

Hnutí chce být platformou pro protimainstreamové strany, podobně jako některé evropské summity bývají pro politiky hlavního proudu. Vlastní summit umožní různým politikům, aby se sešli a diskutovali o svých strategiích. 

"Pokud jde o urychlení vzniku společné populistické fronty před volbami do Evropského parlamentu, řekl bych, že její úspěch je zatím dosti omezený," řekl Antonio Barroso, výkonný ředitel společnosti Teneo Intelligence, CNBC prostřednictvím e-mailu.

"Radikální pravicové strany v celé EU stále zdaleka nevytvářejí společnou platformu," řekl Barroso a dodal, že všichni mají odlišné názory na klíčové otázky, včetně vztahů s Ruskem.

Summit se měl konat v lednu , poté v březnu, a nyní se očekává, že k němu dojde těsně před volbami do EU. Modrikamen řekl CNBC, že schůzka musí být odložena kvůli zaneprázdněným programům některých vůdců a ministrů, kteří se na jí budou účastnit. Očekává se, že se shromáždění uskuteční v Bruselu těsně před volbami, které se konají od 23. května do 26. května 2019.

Vztah s Bannonem

Modrikamen byl představen Stevu Bannonovi bývalým šéfem strany nezávislosti Spojeného království a prominentním zastáncem Brexitu, Nigelem Faragem, v červenci 2018.

"My (spolu s Bannonem) jsme dva partneři v tomto klubu, kteří jsme jej založili… on je to předseda, já jsem výkonný ředitel. Rozhodujeme se společně, ale je to klub, myslím, že nejsme vůdci Hnutí "Myslím, že tam nejsou žádní vůdci," řekl Modrikamen CNBC a potvrdil, že se Bannon zúčastní summitu za pár týdnů.

Nadějí The Movementu je, že se zúčastní politici z USA, Jižní Ameriky a celé Evropy.

Summit bude podle Modrikamena financován ze soukromých zdrojů. "Bude to soukromé financování, částečně z darů Steva Bannona a ještě dalších dárců."

Autor: CNBC.com, USA, TGM, Praha, ČR, 8.4.2019

Zdroj:

https://www.cnbc.com/2019/03/29/bannon-linked-group-is-planning-a-summit-to-rally-global-nationalists.html


 

3. dub, 2019
Europoslanci vyzývají k akci, protože analýza openDemocracy odhaluje „šokující“ toky temných peněz jdoucích přes Atlantik, do Evropy, aby tím byla podporována ultrakonzervativní agenda...
 
OpenDemocracy, je klasická politická neziskovka v žoldu liberální demokracie, placená samozřejmě z fondů Soroše. Což je dohledatelné na jejich webu. Takže agenti Soroše varují před lidmi jako je americký prezident Donald J.Trump a samozřejmě Steve Bannon. Jak se píše ve zprávě:
 
"Američtí křesťanští pravicoví „fundamentalisté“ spjatí s Trumpovou administrativou a Steve Bannon patří mezi tucet amerických skupin, které v posledních deseti letech nalévaly do Evropy nejméně 50 milionů dolarů „temných peněz“, které jsou použity na rozbití liberálně demokratického systému."
 
"Tyto skupiny podporují „armády“ ultrakonzervativních právníků a politických aktivistů, jakož i kampaně „rodinných hodnot“ proti právům LGBTQ, sexuální výchově, genderu a potratům - a řada z nich má stále větší vazby na konzervativně-národní pravici v Evropě."
 
"Podle zákonodárců a obhájců lidských práv utrácejí tak velké peníze, že je to až „šokující“. Skupina více než čtyřiceti poslanců, kteří reagovali na zjištění neziskovky "otevřené demokracie", vyzvala více než 40 europoslanců, aby se podívali na vliv „amerických křesťanských fundamentalistů… s největší naléhavostí“ před volbami do Evropského parlamentu v květnu."
 
"Velké obavy přináší také klub/nadace The Movement, zřízená Stevem Bannonem právě na podporu konzervativních myšlenek, stran a hnutí v Evropě. Ta se snaží podporovat právě tato hnutí a strany, které kandidují letos v květnu do Evropského parlamentu."
 
Takže, když vás platí Soroš, je to v pořádku, když Bannon & spol, je to zlo...
 
 
28. bře, 2019

Další dvě recenze filmu The Brink o Stevu Bannnovi a jeho snaze s hnutím The Movement pomoct národním stranám v boji s euroislámským establishmentem...

Recenze na Forbes.com
 
První napsal filmový kritik David Alm pro www.forbes.com. Bannona v ní klasicky obviňuje ze všeho zla světa. Snahy The Movementu označuje za znovuvzkříšení fašismu. Text je plný klišé. Autory dokumentárního filmu, kteří patří mezi americké nezávislé filmaře (sluníčkáře), pak označuje za "užitečné idioty", kteří tak Bannonovi pomohli dostat jeho názory na filmové plátno a do kin. Napadá také Bannonovi fanoušky z tzv. pracující třídy, kdy jej obdivují kadeřnice, dělníci, atd...Vysmívá se Bannonovi, když ve filmu mluví o muslimech a středním východu. Zároveň však upozorňuje na to, že Bannon má více moci, než třeba prezident Trump, a že teď svými myšlenkami nakazí i Evropu. Že jeho síla je "síla intelektuálního hnutí pro obyčejné lidi". Nenávist a hněv je prý motorem tohoto ďábelského muže, který byl již před lety zakladatelem Tea Party a následně propojil AltRight (zlý bíly muž) s kandidátem na prezidenta D.J.Trumpem, kterému tím vyhrál volby...
 
Recenze na Vulture.com
 
Druhou recenzi napsal filmový kritik David Edelstein, další typický neoliberální autor. Kritika filmu se v podstatě neliší od té na Forbesu. Agendu Bannona označuje za krajně pravicovou, která chce zničit globalizaci. Děsí se toho, že Bannon má schopnosti přesvědčovat nerozhodnuté (20 - 30 % voličů) a přiklonit je k jeho temné ideologii. Vysmívá se Bannonovi, že se "stará" o obyčejné lidi, ale na svých cestách přespává v 5 hvězdičkových hotelech (nejvíce mu vadí, že na to Bannon má). Snaží se, aby slovo "nacionalismus", bylo vnímáno jako slušné. Útočí na jeho vizi "hospodářského nacionalismu", který je namířen proti korporacím. Brání Soroše a tvrdí, že kdo je proti němu je antisemita. The Movement je pro něj samozřejmě ďábelskou organizací, která má změnit Evropu v nacionální peklo a bojí se tzv. "božské prozřetelnosti", o které Bannon mluví v souvislosti s výhrou D.J.Trumpa...Útočí na Bannonova slova, že "násilí přichází zleva"...
 
Nakonec jej označuje za "Sloppy Steve" (nedbalý Steve), což je prý, ale jeho největší síla a nebezpečí, protože to konvenuje současnému světu...
 
Autor: www.forbes.comwww.vulture.com, TGM, Praha, ČR, 28.3.2019
 
Zdroj:
 
 

23. bře, 2019
Steve Bannon přijel do Říma, kde měl přednášku ve staré knihovně v Biblioteca Angelica z roku 1604. Hovořil zde před 150 novináři...
 
Přinášíme několik jeho vyjádření z hodinové přednášky:
 
„Ohromující knihovna byla postavena v roce 1604, tři roky před tím, než Britové vstoupili do Virginie, mého domovského státu. To je už historie.“ 
 
„Environmentální hnutí je nové náboženství, teologie, ne věda,“ pokračoval. Konzervativci postoupili moc progresivistům a ti do vzdělávání vštípili „kulturní marxismus“ na školách. 
 
„Pokud Trumpovi vydrží ekonomický růst a zvyšování zaměstnanosti dalšího půl roku, vyhraje v dalších prezidentských volbách více než v roce 2016.“ 
 
O prezidentských volbách v roce 2020 v USA vyjádřil svůj názor, že „nejsilnějším kandidátem demokratů by byla senátorka za Kalifornii Kamala Harris a také Beto O'Rourke, člen sněmovny reprezentantů za Demokraty. Není vyloučeno, že se nakonec znovu zjeví i Hillary Clinton.“ 
 
„A přestože Rusko bylo násilnické, mělo by být přijato zpět mezi spojence, protože svět by potřeboval pomoc proti Číně, jejíž prezident, se schází zde spolu s papežem.“ Katolická církev v Severní Americe brzy zanikne a čínský gigant Huawei je trojský kůň, který přivede svět k datovým válkám. „Uvedení Huawei do provozu 5G jim poskytne úplnou nadvládu nad výrobou.“„Jejich konceptem je naprosto prolomit Westfálský systém, nastolený v Evropě od konce 30. leté války v roce 1648.
 

Bannon, v poslední době tráví většinu svého času v Evropě a podporuje alianci populistických pravicových stran, pro kterou vytvořil klub s názvem The Movement.

Autor: news.yahoo.com, Itálie, TGM, Praha, ČR, 23.3.2019

Zdroj:

https://news.yahoo.com/bannon-descends-on-rome-sowing-chaos-223044064.html


 

20. bře, 2019
Kolem 200 lidí pochodovalo o víkendu v Collepardu, nedaleko italského hlavního města, aby protestovalo proti plánům Steva Bannona vytvořit školu pro nacionalisty v Trisulti Charterhouse, bývalém kartuziánském klášteře...
 
Bývalý poradce Trumpa minulý rok oznámil své záměry změnit 800 let staré středověké opatství - dříve obývané mnichy s kolonií divokých koček - na akademii pro další vlnu populistických politiků.
 
Protestující pochodovali směrem ke klášteru v sobotu a zobrazovali transparenty s nápisem „Stop Bannon, Svobodná Evropa“ a „Trisulti, evropská země“. Protibannonští aktivisté tvrdí, že instituce založená v roce 1204 je skutečnou „evropskou základnou“, která ztělesňuje myšlenky, které jsou inkluzivní a světové. “
 
Jejich nadějí je zpochybnit právní základ koncese, kterou je klášter pronajímán, na základě toho, že cíle akademie nejsou v souladu s účelem stavby.
 
Ti, kdo jsou proti projektu, říkají, že by akademie Bannona změnila místo míru a pohostinnosti na pevnost mezinárodního populismu a antievropského nacionalismu. „To by bylo v ostrém kontrastu s duchem tohoto kláštera, který je již dlouhou dobu mírem pro poutníky a náhodné chodce,“ řekla Chiarina Lanni, 58 letá právnička, která přišla protestovat z Frosinone, vzdálenou několik kilometrů. 
 
Lanni radí síti místních aktivistů, aby zrušili koncesi pro akademii, což je snaha podněcovaná italským náměstkem pro kulturní dědictví Gianluca Vaccou, který v lednu řekl italskému parlamentu, že akademie nesplňuje podmínky své koncese.
 
Ale blízký spolupracovník Bannona, Benjamin Harnwell, který vede akademii, říká, že se nebrání protestům. V sobotu v rozhovoru v zahradě opatství Harnwell uvedl, že je motivován vybudovat akademii, která má trénovat „příští generaci nacionalistických a populistických vůdců“ v souladu s cílem Bannona vytvořit „gladiátorskou školu pro bojovníky kultury“. Harnwell má na starosti katolický institut Dignitatis Humanae Institute (DHI).
 
Akademie Trisulti by se stala významnou kulturní iniciativou spojenou s The Movement, politickým projektem Bannona na podporu pravicových, konzervativních sil v Evropě řekl Harnwell.
 
Harnwell řekl, že protesty proti akademii jsou vedeny levicovými stranami, neziskovkami politickými a placenými aktivisty v Itálii, řekl, že má „dobrý vztah“ s místní komunitou v Trisulti. „Existují také místní lidé, kteří akademii podporují, a to je to, co nazýváme tichou většinou,“ řekl.
 
Massimo Ruspandini, senátor za stranu "Pravicových bratrů Itálie", řekl, že nemá obavy o akademii ohrožující místní tradice. "Nevidím žádný rozpor mezi historií Trisulti a iniciativou Bannona a jeho The Movement. „Trisulti je architektem křesťanství a kulturní tradice a to není v rozporu s Bannonovými myšlenkami o suverenitě a nacionalismu evropských národů,“ " řekl Ruspandini. 
 
Autor: Politico.com, TGM, Praha, ČR, 20.3.2019
 
Zdroj:
 
 
Informace o škole: