19. kvě, 2019

PETR ŠTĚPÁNEK: Absolutní prokurátorská blamáž

Všech sedmnáct lidí obžalovaných v kauze pražského Dopravního podniku bylo dnes osvobozeno...
 
Je to absolutní blamáž státního zastupitelství a také absolutní blamáž českých médií na čele s Českou televizí a jejím zpovykaným redaktorem Jiřím Hynkem. 
 
Kauzu prý předražených jízdenek jsem si už kdysi nechal odvyprávět od bývalého generálního ředitele DP Martina Dvořáka. Známe se ještě z doby, kdy byl ředitelem TV Prima.
 
Výroba nových jízdenek s více bezpečnostními prvky, tedy těch, ze kterých mělo jít údajně z každé 17 haléřů Rittigovi, vyšla levněji (!!!) než výroba těch starých s menším počtem bezpečnostních prvků. Kde je tedy nějaká škoda? Prozraďte! Kolik let už se ty soudy táhnou? Kolik je za tím zničených či natrvalo poznamenaných životů.
 
Namísto toho, aby se šel spláchnout do záchodu, státní zástupce Borgula obratem podává odvolání. Jinými slovy: Za naše peníze bude dál a dál několik dalších let exhibovat a konstruovat, rozuměj natahovat svoje absolutní selhání a otravovat bezpočet lidí. 
 
Plyne z toho jediné. Diskurs o tom, co je to podnikání, že jeho účelem je tvorba zisku, jeho motorem spekulace a běžnou součástí třeba i provize, u nás neprobíhá. Namísto toho tu máme diktát neumětelů, kteří si podnikání nikdy neozkoušeli, nikdy nešli se svou kůží a s vlastním rizikem na trh, diktát hlupců, pro něž je zisk zločinem. 
 
Jediným reálným výsledkem jejich „prokurátorské“ práce je, že podstatná část šikovných lidí se vůbec nehrne do veřejných funkcí. Proč? Protože nemají zapotřebí, aby jim nějaký zpovykaný prokurátorský trouba, podporovaný stejně nepolíbeným redaktůrkem, zničil podstatnou část jejich životů.
 
Novinářští šmokové samozřejmě Dvořákovu verzi nikdy nezaznamenali a dokonce i teď, po vynesení rozsudku, dál píšou o nepotrestaném půlmiliardovém tunelu.
 
A takhle my si tu žijeme. Jako na té sumerské tabulce, prý nejstarším písemném záznamu lidské historie. Píše se na ní: Marnost nad marnost. Blbec kamkoli se podíváš.
 
AUTOR: Petr Štěpánek, Pardubicko, ČR, 20. 5. 2019