15. úno, 2020

PETR ŠTĚPÁNEK: Pane Hilšere, odejděte!

S kolegou Josefem Provazníkem jsme poslali Marku Hilšerovi výzvu, aby rezignoval na mandát senátora...

Marek Hilšer je ostuda Senátu, ostuda parlamentu, ostuda Prahy 2, ostuda České republiky, ostuda demokracie. Jeho jednání je zavrženíhodné, nebezpečné, nedemokratické, totalitní, prostě ostudné.

Abyste tomu rozuměli. Ani na vteřinu nežiju v iluzi, že by člověk s tak pokřiveným charakterem, jako má senátor Marek Hilšer, snad naši výzvu vyslyšel. Ale myslím si, že podobným týpkům je třeba dávat ochutnat medicínu, kterou oni tak rádi ordinují jiným.

A co jsme Marku Hilšerovi napsali? Zde je plné znění našeho otevřeného dopisu.

(Ne)vážený pane Hilšere,

jako zvolený senátor jste se zavázal k následujícímu slibu: "Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí."

Svůj senátorský slib jste však jako iniciátor petice 19 senátorů porušil, když jste bránil veřejně se angažovat jednomu z občanů, právě v jehož zájmu jste se přitom zavázal svůj mandát vykonávat.

A není to poprvé, kdy jste takto vážně pochybil.

Již při své kandidatuře do Senátu jste se vydával za nezávislého kandidáta, zatímco jste si založil politické hnutí Marek Hilšer do Senátu. Takže nyní inkasujete roční řádově milionový státní příspěvek za mandát prakticky do své vlastní kapsy. 

(Více ZDE: https://neviditelnypes.lidovky.cz/politika/glosa-marek-hilser-vydrbal-se-zakony.A181024_163727_p_politika_wag?)

Pane Hilšere, dopustil jste se tedy nejprve podvodu na voličích a poté jste prostřednictvím petice 19 senátorů vážně ohrozil fungování demokracie.

Jelikož jste se od svých antidemokratických aktivit nedistancoval, vyzýváme vás tímto k okamžité rezignaci a odchodu ze Senátu.

V Praze dne 12. 2. 2020

Autor:Petr Štěpánek, Praha, ČR, 15.2.2020