JAN SINNREICH

8. pro, 2020

V dubnu letošního roku prezidentka ECB (Evropská Centralní Banka), Christina Lagarde, prohlásila, ze ECB nebude nakupovat italské dluhopisy...

To bylo v pořádku, protože podle původního ustanovení ECB stejně NESMÍ kupovat nebo prodávat státni dluhopisy. To, že v minulosti byl tento zákon porušován (minulý prez. Mario  Draggi), je jiná věc. Po prohlášení Lagarde, italské dluhopisy i akcie spadly hluboko v ceně (17% pokles). 

Několik hodin po tomto projevu však hlavní ekonom ECB, Philip Lane zatelefonoval jedenácti VYBRANYM finančním institucím a investorům (AXA SA, Blackrock Inc, Citygroup Inc, Deutsche Bank, Goldman Sachs Group Inc, JP Morgan.....), kterým poskytl informace, ze ECB presto BUDE nakupovat zmíněné dluhopisy, takže nízká cena je dočasná. Vzápětí na to ECB začala italské dluhopisy opět nakupovat a jejich hodnota se tedy během 24 hodin pěkně zvýšila. Oficiálně byla tato informace zveřejněna až o ŠEST dní později, dávno po všem. 

Ve finančním světě (např. v USA) se tomuto postupu říká manipulce s finančním trhem, nebo "insider trading", kdy se ilegálně poskytnute informace o budoucích změnách podmínek na trhu vyzrazují s předstihem vybraným klientum, ovsemže  za úplatu. Je to jasně nezakonné a postihnutelné zbavenim funkce a dlouhodobym pobytem v kriminale.

Tento postup se od brezna NEKOLIKRAT opakoval. Na pr. v zari Ms Lagarde optimisticky prohlasila, ze ekonomika EU prekonala nepriznive dopady koronapandemie, coz vedlo k okamzitemu posileni Eura vuci dolaru. Jeste tyz den Mr. Lane telefonoval opet VYBRANYM financnim institucím s poněkud opravenými výsledky.

Na otázky reporterů k této situaci odmítla Ms. Lagarde jakýkoliv komentář. Mr. Lane pouze ujistil novináře, že ve svých informacích vybraným subjektum BUDE POKRAČOVAT.

Při všeobecném nezájmu veřejnosti, o tom co se děje s veřejnými penězi a zavalení informacemi o koronaviru je jasné, že nevoleným funkcionařům ECB projde už naprosto všechno.

Autor: Jan Sinnreich, Miami, Florida, USA, 8.12.2020


PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!


 

9. čvn, 2020

Uprostřed masového, celosvětového šílenství (i norská královna už poklekla), jeden světlý bod...

Na stanici FOX News vysílaly záběry z gun shopu (prodejna zbraní) v Los Angeles.(další obchody ve stejném městě a v dalších městech po celé Americe jsou na tom stejně). Prazdné regály. Vykoupeny jsou absolutně všechny pistole, revolvery, kulovnice, brokovnice, prostě všechno. Bedny s desetitisíci náboji. Nestačí prodejny zásobovat. Nakupujicí, ve valné většině bílí, mající oprávnění i ti, kteří žádají poprvé. Před obchody stojí fronty.

Je to jasná odpověď na požadavky lůzy, která dnes  táhne americkými městy: ZRUŠIT policii. (de fund police). Použít finanční prostředky na sociální programy pro černochy! Zní to jako naprosté šílenství, ale v Minneapollis uz to udělali. Levicový (většinou černošský) city council, hlasoval většinově pro tento návrh, ačkoliv starosta (černoch) byl proti.

Obavám se, že to nemůže skončit dobře. Pokud zruší policii, tak se budou lidi navzájem střílet. Pak zaleží na tom, kdy se vynoří nějaký nový VŮDCE. Normalní, bílí, pracující lidé podporují Trumpa, ale je jich už menšina a anarcho-komunistická levice (Demokrati), maji v ruce média a všechny manipulační prostředky. Obávám se nejhoršího. Občanské valky...

Autor: Jan Sinnreich, Florida, USA, 9.6.2020

Zdroj:

https://www.foxnews.com/


 

14. kvě, 2020

V USA se připravuje největší volební podvod v dějinách...

Demokrati jsou v zoufalé situaci. Joe Biden je ztracený kandidát. Nemohou ho pustit aby mluvil na veřejnosti, protože už má pokročilého Alzheimera a mluví nesmysly. V debatě s Trumpem by úplně vyhořel. Také má na krku sexuální skandál a podvodné finanční operace v Rusku a v Číně.

Proto Demokrati tlačí na prodloužení coronavirové karantény až do voleb, aby mohl proběhnout tzv. "mail in" způsob, tedy volby z domova, zaslaním volebnich lístku poštou. To by umožnilo účast  neregistrovaných voličů, "mrtvých duší" a skartování nepohodlných výsledků. To už se  v minulosti  stalo, pouze v menším rozsahu. Ještě před volbami chtějí vytvořit vyšetřující komisi (pokolikaté už ?) která bude vyšetřovat Trumpovo řízenií koronavirové krize a katastrofální stav ekonomiky.

Ovšem sami nastartování hospodářství brání a rozhazují peníze plnými hrstmi. Poslední návrh je, aby vláda poslala KAŽDÉMU Američanovi 2000 dolarů MĚSÍČNĚ. Pokud by volby vypadaly pro ně nepříznivě, tak jsou připraveni vyvolat rasové nepokoje a treba občanskou válku. Připravují změny Americké ústavy (rozšíření počtu soudců v Nejvyšším soudu a změny volebních zákonů), aby již NIKDY nemohl vyhrát volby Republikán.

Čeká nás nástup socialistické totality.

Autor: Jan Sinnreich, Florida, USA, 14.5.2020


 

23. úno, 2020

Zatím poslední televizní debata Demokratů. Vysílala ji MSNBC, nejvíce levicová stanice, téměř stalinsko-goebbelsovského střihu...

Účastnici:

Mike Bloomberg: 77 let. Newyorský miliardář, bývalý starosta NY. Působil nejvíce státnickým dojmem, ale pod tlakem"progresivtů" se omlouvá za to, že v NY zavedl policejní opatření (dnes považována za rasistická), která ovšem tehdy výrazně snížila kriminalitu. Malé postavy, Trump ho nazývá "Mini Mike", který si musí dávat při projevech bedničku pod nohy.

Bernie Sanders:  78 let. Komunista (byl členem Kom.strany USA dvakrát!). Svatbu měl v SSSR. Propaguje znárodněni, socialistické zdravotnictví, bezplatné školství... Miláček jurodivé universitní mládeže. Zatím má největší naděje na nominaci, ale vedeni Dem. strany se ho snaží zbavit, podobně jako v roce 2016, kdy mu podvodem odebrali nominaci a dali ji Clintonové. Proti Trumpovi nemá, ale šanci.

Elizbeth Warren: 77 let.  "Indiánka" (lživě o sobě tvrdila, že má indiánské předky, aby tím získala výhody na Harvardu). Hysterická, ječivá, s programem totožným se Sandersem, neodvažuje se uvádět, kolik by její socialistický program stál. Trump ji nazývá "Pocahontas".

Joe Biden: 78 let. Bývalý Obamův vice-prezident. Zkorumpovaný, podvodník, s počínajícím Alzheimerem spoléhající na hlasy úplně zblblých černochů. Plete si slova, naučené věty, občas i místo, kde se při kampani nachází , trapně agresivní , působí hrozným dojmem.

Pete Buttiegig: 30 let. Sezdaný homosexuál, bývalý starosta maloměsta South Bend v Indianě. Produkt progresivního školství. Všechno ví a zná, je humorný, program stejný jako Sanders, ale přece jenom to socialistické zdravotnictví by zaváděl postupně a ne hned.

Amy Klobuchar: 40 let. Tu si tam nechali jako jedinou mladou ženu, aby to vypadalo genderově. Vypadá a mluví jako trhovkyně. Je lidová a doufá , že to přes tu svoji ženskost dotáhne alespoň na vice-prezidentství.

Debata probíhala zmateně, většinou šlo o vzájemné obviňování z různých výroků, nebo činů, které protivník pronesl před 30 lety. Všichni společně jako supi proti Bloombergovi, protože ten si kupuje za miliony voliče, z čehož přece Demokrati obviňují Trumpa. Překřikují se, mávají rukama jako školáci, kteří se ve třídě hlásí ke slovu. Jejich program je naprosto nečitelný, až na jednu věc, musí porazit Trumpa.
jímá mě hrůza z toho, že by kterýkoli z teto bandy klaunů, měl šanci být prezidentem USA. Proti Trumpovi, ať je jaký je. ale nemají šanci. Jediná jejich možnost, je vyvolaní rasových nepokojů a následném anulování voleb. Nebo ho budou muset zabít.

Doplnění primárky v Nevadě 23.2.2020, 10:00 hod:

Podle průběžných výsledků se vítězem nominačního klání amerických demokratů stal v Nevadě vermontský senátor Bernie Sanders. Po sečtení poloviny volebních okrsků má Sanders podporu téměř 47 procent delegátů. Druhé místo drží s 19 procenty bývalý viceprezident Joe Biden, který dlouho platil za favorita volebního klání.Třetí v pořadí Pete Buttigieg, jenž je bývalým starostou města South Bend v Indianě, získal 15 procent a senátorka za Massachusetts Elizabeth Warrenová 10 procent hlasů. V souboji v Nevadě se rozdělí jen 36 demokratických delegátů na stranický sjezd z celkových 3979, kteří budou vybírat prezidentského kandidáta. Kromě toho však Nevada vyšle ještě 12 takzvaných superdelegátů, což jsou vysocí funkcionáři strany a členové Kongresu.

Autor: Jan Sinnreich, Florida, USA, 23.2.2020


 

27. led, 2020

Co to je „impeachement“?

Podle americké ústavy je to prostředek, kterým může úřadující prezident být vyšetřován, obviněn, souzen a dokonce i zbaven úřadu pro závazná provinění (high crimes and misdemeanors). Mezi ně patří: velezrada, korupce, vražda, nezákonné přivlastnění si moci. Z této definice vyplývá, že proces impeachementu by měl postihnout pouze ta nejzávažnější provinění ale NEMÁ být prostředkem politického manévrování, manipulace nebo msty.

A zde jsme právě u současné situace. Podle všech ukazatelů je současná snaha o impeachement vyvrcholením protiústavního puče, kterým se snaží Demokraté, pod vlivem a ve vleku svého ultralevicového křídla, odstranit nenáviděného prezidenta. Jsou přesvědčeni že v roce 2016 neměl co vyhrávat volby, protože v jejich očích je nevhodný coby prezident.

Volby prezidenta ve 2016 mely podle Demokratů pevný scénář, měli režii, měla je vyhrát demokratická kandidátka Hillary Clinton a výsledkem měla být velkolepá oslava, cosi jako korunovace jejího veličenstva. Vítězství Donalda J. Trumpa, vnímaného jako politického outsidera a směšného klauna, bylo naprosto nečekané. Ale souběhem událostí (neoblíbenost arogantní Hillary, její četné přešlapy a skandály a zkorumpovaná volební kampaň) došlo k šoku – volbu vyhrál Trump. To Demokraté až do dnešního dne nejsou schopni spolknout.

Trumpovo heslo v kampani bylo „America First“. Přeloženo znamená – slib prosazování takové politiky, která zbaví Spojené Státy role okopávaného viníka všech světových špatností, a umožní odstoupit od nevýhodných hospodářských (Čína, Mexiko, Kanada) a politických (Irán) smluv vzniklých za Obamovy éry. Trumpův program by se dal shrnout: snížení daní (osobních i podnikatelských), odstranění nesmyslných regulací, podpora energetické nezávislosti země, uzavření hranic a tím omezení nelegální masové imigrace, posílení obranyschopnosti země. Přes dílčí nedostatky tato politika slaví obrovské úspěchy. Hospodářské ukazatele (HDP, nezaměstnanost) jsou nejlepší za posledních 50 let. Amerika je poprvé energeticky soběstačná, a energii vyváží.

Demokratické straně je ale tento vývoj solí do rány. Od samého počátku „vědí“ a tvrdí že Trump na úřad prezidenta prostě nemá schopnosti. Začali tedy manévrovat. Nejprve přišlo obvinění že volby vyhrál podvodem, s pomocí Moskvy, a že je vlastně ruským agentem, Putiovou loutkou. Vyšetřování tohoto vyfabrikovaného obvinění zabralo zvláštní komisi (Muellerova komise) více než dva roky, a pohltilo desítky miliónů Dollarů. S nulovým výsledkem.

Pote, ve volbách v listopadu r. 2018, získali Demokraté malou ale přece jenom většinu ve sněmovně reprezentantů (House of Representatives). Okamžitě začali hledat jinou skulinu jak se Trumpa zbavit, když předchozí pokus selhal. Jako záminka posloužil tentokrát telefonický rozhovor prezidenta Trumpa nově zvolenému prezidentovi Ukrajiny Volodymírovi Zelenskému. Je červen 2019. Při tomto rozhovoru Trump nejenom Zelenskému pogratuloval, ale vyjádřil také naději, že nyní, pod Zelenského novým vedením, nebude Ukrajina nadále ignorovat předpokládanou velkoformátovou korupci v ukrajinské naftové společnosti BURISMA, tak jak tomu bylo za jeho předchůdce. S tím (Trumpovým antikorupčním povzbuzením) nelze než souhlasit, pravda? Až na to že do dozorčí rady Burismy byl jmenován Hunter Biden, syn bývalého Obamova Vice-prezidenta Joe Bidena a v současné době jednoho z kandidátů na funkci prezidenta, Demokrata. Hunter, ač nemá nejmenší odbornou kvalifikaci, za fiktivní fungování v radě dostával měsíčně plat 80 tisíc dolarů po dobu zhruba 5 let. Už jednou se Ukrajina pokusila Burismu vyšetřovat, ale tehdy byl otec Joe Biden ještě ve funkci pod Obamou, takže zaletěl do Kijeva a bleskově (a údajně dost nevybíravým způsobem) vyšetřování Ukrajincům zatrhnul. Trump spojil ukrajinské vyšetřování s krátkodobým pozastavením vojenské a finanční pomoci pro Ukrajinu, ale během pár dní pomoc uvolnil.

Podrobný obsah gratulačního telefonického hovoru nějaký záhadný a dosud veřejnosti nezjevený člověk sdělil Demokratům. Ti se toho radostně chopili a nařkli (ne, ne Joe nebo Hunter Bidena, kdepak) Trumpa. Prý jednal nečestně, ve svůj prospěch. Snažil se totiž pošpinit protivníka poukazováním na jeho zkorumpovanost hodnou mafiáka.

Nastalo vyšetřování, jehož cílem je zbavit se Trumpa ještě před vypršením jeho období. Znemožnit ho natolik, aby – i kdyby i přesto i nadále kandidoval znovu na funkci – neměl šanci. Vyšetřování probíhalo v pod taktovkou demokratického kongresmana Adama Schiffa, a bylo prováděno Zpravodajskou komisí (Intelligence Commitee). Byla to ukázka zběsilé stranické nenávisti, cirkus podobný komunistickým procesům v Československu v 50-tých letech. Jednalo se výhradně za zavřenými dveřmi, připouštěni byli pouze „vhodní“ svědkové, a do horlivě levicových médií „unikaly“ ucelove informace“. Výsledkem asi 3-měsíčního bubnování a válečných pokřiků bylo obvinění Trumpa ze dvou zločinů:

1/ zneužití moci (abuse of power)
2/ obstrukce Kongresu (obstruction of Congress)

Soupis obžaloby, těchto dvou článků, byl po zdlouhavém a vykalkulovaném odkládání, teatrálně až směšně obřadně jako nejdrahocennější poklad, konečně předán vyššímu orgánu, senátu. Senát má nyní obě obvinění zvážit, má možnost vyslechnout i další (doposud demokraty blokované) svědky, a rozhodnout. Pokud shledá prezidenta vinným, může potom (ale také nemusí) na základě závažnosti provinění prezidenta zbavit funkce, neboli „impeachovat“.

Takový výsledek je ovšem jenom sen, kterým se opájí aktivistická extrémně levicová frakce uvnitř Demokratické strany. K odsouzení je podle Ústavy zapotřebí dvoutřetinová většina hlasů v Senátu. Vzhledem k tomu, že ale v Senátu mají Republikáni 53 hlasů oproti 47 hlasům Demokratů, muselo by pro odsouzení prezidenta hlasovat (přeběhnout) 20 republikánů. Ale vzhledem k tomu, že většina Republikánů je touto fraškou hluboce znechucena a odsuzuje ji, zdá se takový výsledek být téměř nemožný. Vyčkejme ale času. Závěrečné hlasování by mělo proběhnout někdy během února.

Závěrem je nutno dodat, že celý složitý mechanizmus „impeachementu“, který má být vyhrazen pro skutečně nejstrašnější, vlastizrádné a nemorální jednání nebo totální zblbnuti a neschopnost prezidenta zastávat funkci, byl trestuhodně zneužit stranickými aparátčíky levicových aktivistů, kteří dnes terorizují a de-facto ovládají Demokratickou stranu.

Výsledek letošních listopadových prezidentských voleb tedy rozhodne nejenom kdo bude prezidentem na příští 4 roky, ale tak zda tento pokus o státní převrat Demokratům vyjde.

Autor: Jan Sinnreich, Florida, USA, 27.1.2020